Pages:
Author

Topic: Komisyon ücreti - page 2. (Read 203 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 08, 2024, 10:50:42 AM
Birkaç ay önce muayeneye gittiğimde kredi kartıyla ödeme yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 50 TL civarı bir komisyon ödemiştim. Bu karar güzel olmuş ancak kimse bu ücreti geri almak için uğraşmaz. Bundan sonra bu komisyon ücreti alınmayacaksa güzel ama diğer yapılan yorumlardaki gibi kredi kartı ile ödemeleri kaldırırlarsa kötü olur.
2022 Temmuz ayında muayene sırasından kredi kartıyla ödediğimde bende komisyon ödemiştim ve bu komisyon ücreti çok saçma gelmişti. Muayene işlemi 20 dakika sürmüyor bir sürü para veriyoruz birde kredi kartı ile ödemede komisyonu siz ödüyordunuz yani Tüvtürke kemiksiz net para kalmış oluyordu böyle güzel bir kazanç kapısı sanırım başka yok.

Şimdi komisyon ücretini geri verseler ne olacak bu ücreti almak için Tüvtürke kimse gitmez ve uğraşmaz online başvuru ve iade olsa belki. Geç gelen adalet adalet değildir.

Muayene ücretinin bu seviyelerde çıkması saçma, ücreti öderken komisyon vermek daha saçma. Ehliyetim yok arabam yok, yani beni ilgilendirmez diye dusunebilirim normalde ama önemli olan bizi ilgilendirmeyen konularda yaşanan sıkıntılara da dem vurmak bence. Buradaki ücretin yarısı devlete aktarilmakta bildiğim kadarıyla, yani araç alırken de binerken de kasa mutlaka kazanıyor bizde.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
January 08, 2024, 08:33:20 AM
Resmi hırsızlık yapıldı hemde yıllarca kimsede buna dur demedi ne oluyor da demedi ama esnaf 1 sigara için komisyon alınca vay babam nasıl esnaf karttan komisyon alırmış o kadar yanar döner bir milletizki yaptığıımız işlerin hiçbiri sağlam değil hepsinde bir saçmalık mevcut.

Esnaf neymiş fatura kesmiyormuş. Lan adam tüm türkiyeyi her gün dolandırıyor yıllardır.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
January 08, 2024, 08:07:25 AM
Ben en son bir aracı muayeneye götürdüğümde 15-20 lira civarı bir komisyon almışlardı. Kredi kartı ile çekimlerde o zamanlar orada komisyon ödemekten kaçış yoktu. Tüketici mahkemesinin böyle bir karar alması iyi olmuş. Her şeyden önce bana göre araç muayenesi için dünyanın parasını ödemek hatta para ödemek bile saçma geliyor bana. Düşünsenize sadece aracınız kontrol ediliyor. Üzerinde hiçbir işlem yapılmıyor teknik olarak ama siz kontrol için bir ton para veriyorsunuz. Böyle bir işleme para alacaksanız bari sembolik bir miktar alın.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 08, 2024, 04:01:09 AM
Birkaç ay önce muayeneye gittiğimde kredi kartıyla ödeme yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 50 TL civarı bir komisyon ödemiştim. Bu karar güzel olmuş ancak kimse bu ücreti geri almak için uğraşmaz. Bundan sonra bu komisyon ücreti alınmayacaksa güzel ama diğer yapılan yorumlardaki gibi kredi kartı ile ödemeleri kaldırırlarsa kötü olur.
2022 Temmuz ayında muayene sırasından kredi kartıyla ödediğimde bende komisyon ödemiştim ve bu komisyon ücreti çok saçma gelmişti. Muayene işlemi 20 dakika sürmüyor bir sürü para veriyoruz birde kredi kartı ile ödemede komisyonu siz ödüyordunuz yani Tüvtürke kemiksiz net para kalmış oluyordu böyle güzel bir kazanç kapısı sanırım başka yok.

Şimdi komisyon ücretini geri verseler ne olacak bu ücreti almak için Tüvtürke kimse gitmez ve uğraşmaz online başvuru ve iade olsa belki. Geç gelen adalet adalet değildir.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
January 07, 2024, 05:21:58 PM
full member
Activity: 406
Merit: 188
January 07, 2024, 05:02:30 PM
TÜVTÜRK istasyonlarında araç muayene ücretinin kredi kartı ile yapıldığında alınan komisyon ücreti, tüketici mahkemesi tarafından haksız bulundu. Bu karar ile komisyon tutarlarının geri ödenmesinin önü açılmış oluyor. Zaten ücretler her sene artıyor bir de kredi kartı ile ödenen işlemlerden komisyon alınıyor olması ayrı bir yanlıştı. Tüketici mahkemesinin aldığı bu karar ile belki de başka şeylerden alınan komisyonlara da engel olunur.

Komisyon konusu ile ilgili, geçenlerde de sigarayı kredi kartı ile alırken marketlerin komisyon ücreti koyması sosyal medyada konuşulmuştu. Bir kesim o ücreti hep ödediklerini bunun normal olduğunu ve yıllarca o şekilde aldıklarını söylüyor bazıları ise bu ücretin olmaması gerektiğini.

Siz komisyonlarla ilgili ne düşünüyorsunuz, bazı ürünlerde ya da hizmetlerde uygulanmalı mı yoksa hiç uygulanmamalı mı?

Haberin kaynağı: https://twitter.com/Darkwebhaber/status/1744079123327115386

Pages:
Jump to: