Pages:
Author

Topic: Kosgeb'ten Hibe Almak Mümkün Mü? - page 4. (Read 1732 times)

full member
Activity: 308
Merit: 100
November 08, 2017, 06:20:57 AM
bilişim teknolojileri dünyanın reddedilemez bir gerçeği haline gelmişken, bilişime karşı bu kadar katı olmak anlamlı değil. her zaman ki gibi bu konuda da geriyiz.
full member
Activity: 1017
Merit: 146
November 08, 2017, 05:18:48 AM
Kosgebin genel mantigi bu ticari yada/tarim isletmesi istiyor vsvs yaninda personel calistir vsvs bakinca yararlanabilecek bir acik vardir.ornegin sirketler icin veri depolama bulut hizmeti sunacagim vsvsv gibi
sr. member
Activity: 560
Merit: 250
November 07, 2017, 09:12:14 PM
Arada referans falan olmadan normal bir proje için bile almak çok zor siz kripto dünyası bitcoin falan diyorsunuz imkansız. Her şeyde olduğu gibi burada da torpil dönüyor diye düşünüyorum. Torpilsiz alan da olur elbet sayı olarak daha azdır.
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
November 07, 2017, 08:11:42 PM
hacım kosgeb zengin klübüdür dışarıdan gelene kolay kolay para vermiyorlar verirlersede baya süründürüyorlar.
hele kripto işi için para almak imkansız denebilir yapabilirsen bu işin nirvanasına ulaşmışsındır zaten kosgebe ihtiyacın olmaz.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
November 07, 2017, 07:01:11 PM
Bizim ülkede her şey tırıvırı hocam. Hibe mibe vermiyorlar. Hayvancılık ya da tarımla alakalı bir projeyle çıkarsan karşılarına belki. Ama teknolojiyi bizim ülkede sevmezler. Gerçi verdikleri hibeyi bile önce sen aç sonra biz para verelim diyorlar. Ulan milletin parası olsa senden niye gelip istesin.
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
November 07, 2017, 03:30:37 PM
J    BİLGİ VE İLETİŞİM        
58.12
Rehberlerin ve posta adres listelerinin yayımlanması
rehberankara markası ile altın rehberin web tabanlı hali önerildi RED

58.13
Gazetelerin yayımlanması
iphone web app procesi. lisanslı haberleri yayınlayacağız dedik RED

58.2
Yazılım programlarının yayımlanması    
web içerik yönteim sistemi yazılımı geliştireceğiz dedik.
RED
(o zaman wordpres yok, joomla yeni)

58.21
Bilgisayar oyunlarının yayımlanması    
ogame tarzı bir oyun tasarlayacağız dedik.
RED

60.1
Radyo yayıncılığı    
radyo istasyonlarına açık kaynak ürünleri kullanarak Internet den yayın platformu kuracağız dedik.
o tarihte radyo maydonoz dan başka Internet de yayın yapan radyo yok!
RED

63.1
Veri işleme, barındırma ve ilgili faaliyetler; web portalları    
dikey arama üzerine spesifik bir arama motoru yapacağız dedik.
RED

63.11
Veri işleme, barındırma (hosting) ve ilgili faaliyetler    
RED

RED RED RED
bilişim ile ilgili hiç bir şeye onay vermiyorlar.

55.1 Oteller ve benzer konaklama yerleri    
55.2 Tatil ve diğer kısa süreli konaklama yerleri
web sitesini yaptığım bir çok pansiyon şirket kurulum hibesi aldı. (25.000 TL)
ayrıca web sitesinin parasınıda 7000 TL lik tanıtım desteğinden ödediler hepsi.

özetle,
KOSGEB bilişim ile alakalı değil!
TEGV / tubitak desteklerine bakmak lazım.
member
Activity: 429
Merit: 11
November 07, 2017, 02:57:06 PM
Projenin değerli olup olmaması önemli olmuyor biraz torpil dönüyor birazda etkili olmak lazım. Ben kosgebe yazılım ile ilgili bir alanda başvuru yapacaktım ama zor olacağını söyledikleri için askıya almıştım.
full member
Activity: 616
Merit: 118
November 07, 2017, 01:27:29 PM
son yıllara hukumetin verdiği gösteyrdiğ çoğu şey sadece laf

sözleşmel,ler 2 seçim önce kadroy alınacaktı hala alınacak

member
Activity: 70
Merit: 10
November 07, 2017, 01:17:20 PM
Bizim bir arkadaş bu işin tilkilerindendi en son sunuma kadar gitmişti ama o işler öğle olmuyormus al sana bedava para yok anlayacagınız haberlerde gördüğünüz hepsi hikaye yasamadan bilemezsiniz.
newbie
Activity: 34
Merit: 0
November 07, 2017, 12:32:20 PM
Kosgeb mezarcıdır. Saçların ağarır destek alana kadar
sr. member
Activity: 812
Merit: 252
November 07, 2017, 11:44:09 AM
Cevapları ne olmuştu peki? Neden onaylamamışlardı? Büyük ihtimalle anlamadıkları içindir^^

Anlamadıklarından değil. Uzman aynen şunu söylemişti: Biz üretim odaklı projelere destek veriyoruz. Siz bir şey üretmiyorsunuz.
Hizmet şirketi kuruyorsunuz. Bunda desteklenecek bir şey yok.

Bir uzman yüzünden tüm kosgebi suçlamayın derim. Oto lastik sektörü için kosgeb'ten destek aldım ve tek başıma hiç bir danışmanlık şirketinden destek almadan. Desteklenen sektörler arasında kurmak istediğiniz ( hosting ) firması. Size destek veremeyiz diyen arkadaşı yasal mercilere şikayet ettiniz mi ?

Merhaba arkadaşlar,

Hepiniz bir şekilde kosgebin girişimcilik için verdiği hibeleri duymuşsunuzdur. BTC ya da herhangi bir altcoin farmı kurmak için hazırlanmış bir proje kabul edilir mi? Daha önceden aranızda deneyen ya da bunla ilgili bir şey duyan oldu mu?

Şimdiden diyecekler için önceden parayı sizin yatırmanız gerektiğini, sonra zorla size taksit taksit ödediklerini biliyorum. Ayrıca projeyi değerlendirecek olan ve büyük ihtimalle kripto paralar hakkında hiç bir şey bilmeyen kurula bilale anlatır gibi anlatmam gerektiğini de biliyorum.

Sizin sorunuza gelince hocam malesef destek alamazsınız. Projeniz desteklenen sektörler içinde değil. Zaten Makineler için verdikleri destek 18.000 tl ile sınırlı bu tutar ile 1 adet cihaz anca alırsınız onunla da ne kazanacaksınız ki?Size tavsiyem ; Eğer sertikanız var ise farklı bir iş koluna yönelin.
member
Activity: 378
Merit: 55
November 07, 2017, 07:48:20 AM
Merhaba arkadaşlar,

Hepiniz bir şekilde kosgebin girişimcilik için verdiği hibeleri duymuşsunuzdur. BTC ya da herhangi bir altcoin farmı kurmak için hazırlanmış bir proje kabul edilir mi? Daha önceden aranızda deneyen ya da bunla ilgili bir şey duyan oldu mu?

Şimdiden diyecekler için önceden parayı sizin yatırmanız gerektiğini, sonra zorla size taksit taksit ödediklerini biliyorum. Ayrıca projeyi değerlendirecek olan ve büyük ihtimalle kripto paralar hakkında hiç bir şey bilmeyen kurula bilale anlatır gibi anlatmam gerektiğini de biliyorum.

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/179/desteklenen-sektorler-nelerdir burada bulunan sektörleri destekliyormuş sadece.

biraz kafa yorarak proje bunlardan birisi ile birleştirilip şekillendirilerek anlatılabilir.
member
Activity: 122
November 07, 2017, 07:03:41 AM
Cevapları ne olmuştu peki? Neden onaylamamışlardı? Büyük ihtimalle anlamadıkları içindir^^

Anlamadıklarından değil. Uzman aynen şunu söylemişti: Biz üretim odaklı projelere destek veriyoruz. Siz bir şey üretmiyorsunuz.

Güzel kafalarmış...
legendary
November 07, 2017, 06:57:21 AM

member
November 07, 2017, 06:49:33 AM

Uğraşma,
bırak kripto para madenciliğini, hosting ve web tasarım, yazılım geliştirme üzerine hizmet verecek şirketi için bile yararlanamadık kosgeb'den.
Ama güzel börek açıyorum, dükkan açacağım. börek satacağım de veriyorlar Smiley

legendary
November 07, 2017, 06:44:29 AM

Uğraşma,
bırak kripto para madenciliğini, hosting ve web tasarım, yazılım geliştirme üzerine hizmet verecek şirketi için bile yararlanamadık kosgeb'den.
Ama güzel börek açıyorum, dükkan açacağım. börek satacağım de veriyorlar Smiley
member
November 07, 2017, 06:36:48 AM
Merhaba arkadaşlar,

Pages:
Jump to: