Pages:
Author

Topic: Koton Mağazacılık Halka Arz - page 2. (Read 234 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
April 27, 2024, 03:48:21 PM
Bu tarz firmaların halka arzı kazandırır bence. Yaklaşık kişi başı 1000 TL’lik lot düşmesi olası gibi gözüküyor. Ben katılım sağlamayı düşünüyorum hatta elimde satmıcam uzun bir süre. Giyim hiçbir zaman sıkıntı yaşamayacak bir sektör olduğundan dolayı fiyatın halka arz fiyatından 10 kat yukarı gitme olasılığı olacağını düşünüyorum. Bu tarz firmalar ülkenin önde gelen şirketleri olduğu için değerlenecektir.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
April 26, 2024, 03:05:00 PM
Koton Mağazacılık Halka Arzının içeriğini pek beğenmedim açıkçası beğenmedim nokta ortak satışının çok daha fazla olması. Halka arzdan gelen finansmanın dağıtım yerleri mantıklı diyebilirsiniz ancak halka arzdan şirkete gelecek 34.150.000 milyon lot var yani 1,041 milyar lira, ortaklara ise ~3,125 milyar lira birde bu açıdan bakmanızı öneririm. Yani bu halka arz şirketten çok ortaklara faydası olacak gibi görünüyor.
Bu da yeni stil herhalde. Şirketin borçlarını ödemek için yapılan arzlardan sonra bir de ortaklara ayrılan para toplama kısmı oldu. Ben girmiyorum bu arza. Katılan arkadaşlara bol kazanç ama ortakları bedavaya zengin etmeye de gerek yok. Sanırım artık yavaş yavaş bu iş kabak tadı vermeye başladı.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 26, 2024, 11:17:28 AM
izahnameye bakmadım ama genelde orada ortak satışı için belli bir süre belirtiliyor diye hatırlıyorum. şayet bu süreç uzun ise benim gibi sigara parası alanlar için sorun yok.
dikkat ettiniz mi dostlar artık geçen seneki gibi mahallemizdeki bakkalın halka arz olduğunu görmüyoruz. daha bilindik firmalar için spk izin veriyor. belki de arz olacak bakkal kalmadığı için durum böyledir.
Hocam halka arzdan direkt olarak ortak satışı şeklinde gerçekleşiyor Halka arz sonrası ilave lot satışı için süre bulunuyor. Toplam 136,6 milyon lot satılacak ve 102,45 milyon lot ise ortak satışı şeklinde talep toplama ile bireysel ve kurumsal yatırımcılara dağıtılacak. Koton Mağazacılık Halka Arzında toplanan likiditenin sadece 4/1'i firmaya 4/3 ise ortakların cebine girecek. Demek istediğim bu halka arz şirketten çok ortakları desteklemek için gibi duruyor.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
April 26, 2024, 09:04:35 AM
Koton Mağazacılık Halka Arzının içeriğini pek beğenmedim açıkçası beğenmedim nokta ortak satışının çok daha fazla olması. Halka arzdan gelen finansmanın dağıtım yerleri mantıklı diyebilirsiniz ancak halka arzdan şirkete gelecek 34.150.000 milyon lot var yani 1,041 milyar lira, ortaklara ise ~3,125 milyar lira birde bu açıdan bakmanızı öneririm. Yani bu halka arz şirketten çok ortaklara faydası olacak gibi görünüyor.
izahnameye bakmadım ama genelde orada ortak satışı için belli bir süre belirtiliyor diye hatırlıyorum. şayet bu süreç uzun ise benim gibi sigara parası alanlar için sorun yok.
dikkat ettiniz mi dostlar artık geçen seneki gibi mahallemizdeki bakkalın halka arz olduğunu görmüyoruz. daha bilindik firmalar için spk izin veriyor. belki de arz olacak bakkal kalmadığı için durum böyledir.
hero member
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 26, 2024, 04:09:18 AM
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
April 25, 2024, 05:24:56 PM
Sektörüne göre paranın kullanılacağı yerler mantıklı görünüyor, bunu herhangi bir finans uzmanlığı olmayan sokaktaki adam olarak söylüyorum tabii ki, bilanço incelemelerini okumak lazım.
Artık halka arzlar yatırım aracı olmaktan çoktan çıktı, tavan birimiyle değerlendiriyoruz. Beş kere tavan yapsa yaklaşık %60 kar, sadece buna bakıyorum ben.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
April 25, 2024, 05:17:54 PM
Koton'un bu zamana kadar halka arz edilmemiş olması ilginçti baya büyük bir firma ve tekstil sektöründe kendine yer etmiş bilindik bir marka.
Mutlaka iyi kazandıracaktır her halka arzda olduğu gibi buna da katılacağım uzun bir tavan serisi bekliyorum. Dandik gyolar bile ciddi kârlar bırakırken böyle bir firmanın daha çok kazandıracağı kesin gibi.
legendary
Merit: 1198
April 25, 2024, 03:35:48 PM
Merhabalar,

Bu haftanın arzlarından bir tanesi Koton oldu.

136.6 Milyon Lot satılacak.
Halka açıklık %45
Hisse fiyatı 30,5 TL den satılacak.
Halka arz büyüklüğü 4.16 Milyar TL.

Halka Arz Gelirinin Kullanılacağı Yerler;

%30-40 Yurt İçi ve Yurtdışı  Mağaza açma ve yenileme.
%60-70 İşletme sermayesi

Şimdiden bol kazançlar.
Pages:
Jump to: