Pages:
Author

Topic: Kraken, Bitstamp exchange via Revolut & Mr. Tango - page 2. (Read 409 times)

sr. member
Activity: 616
Merit: 279
Eu folosesc Revolut. Nu am incercat kraken pe Revo.
Ai incercat Mr.tango -> Coinflux? Fiindca ei lucreaza cu Mr.Tango
Stiam ca ei folosesc mistertango dar nu am vrut sa mai cumpar prin ei. Daca e exact la fel si pe kraken/bitstamp de ce le-as plati lor un comision aiurea?

I-am folosit pana cand puteai sa platesti cu virament bancar in RON dar de cand au schimbat politica (sau au fost fortati sa o schimbe mai bine zis) am renuntat la ei.
sr. member
Activity: 742
Merit: 252
Eu folosesc Revolut. Nu am incercat kraken pe Revo.
Ai incercat Mr.tango -> Coinflux? Fiindca ei lucreaza cu Mr.Tango
sr. member
Activity: 616
Merit: 279
Pe lista ai mai putea adauga si MR.tango? Din ce am auzit la ceilalți, ar merge. Inițial asta cautam eu. Kraken - EUR
Eu folosesc Bitstamp/ Revolut pt. BTC - EUR prin SEPA
Ok, mersi de info. Am incercat MISTERTANGO dar din cate vad, nu poti sa trimiti EURO unui alt cont bancar din cate vad, poti trimite doar unui alt cont MISTERTANGO.

Am incercat mai devreme sa trimit pe Kraken dar se pare ca de la 1 Mai nu mai poti sa adaugi Kraken ca si beneficiar Sad

Sunt curios daca mai merge Bitstamp, ai incercat recent sa depui/retragi (dupa 1 Mai) ?
sr. member
Activity: 742
Merit: 252
Pe lista ai mai putea adauga si MR.tango? Din ce am auzit la ceilalți, ar merge. Inițial asta cautam eu. Kraken - EUR
Eu folosesc Bitstamp/ Revolut pt. BTC - EUR prin SEPA
sr. member
Activity: 616
Merit: 279
Care e cea mai buna metoda de a depune/retrage FIAT pe exchange-ul Kraken? (cele mai mici comisioane, rapiditate etc.)

Din cate vad accepta EURO prin Fidor & Blue Orange Bank (SEPA) si Fidor (transfer bancar) si ma gandeam sa folosesc Revolut pt a transfera bani (incarc Revolut cu RON, convertesc la EURO si transfer spre Kraken EURO)

Ce ar trebui sa aleg din lista asta a bancilor acceptate? SEPA sau transfer bancar?

Nu am mai folosit exchange-ul asta si as fi curios voi cum faceti? Stiu ca multi romani folosesc Kraken.
Pages:
Jump to: