Pages:
Author

Topic: Kredi karti taksitli nakit avans kaldirildi. - page 2. (Read 205 times)

hero member
Activity: 798
Merit: 1441
Bu aslında çöküşümüzün yavaştan başladığını gösteren bir hareket.Bankaların yönetime uygulamaya çalıştığı bir model mi bilemiyorum fakat işler iyice kızışmaya başlıyor bu taraflarda da.Mevduat faizi oranlarının yüzde 39'a yükseldiği bir dönemden geçiyoruz.Yani parası olanın parasına para kattığı bir döneme hoşgeldiniz tekrardan.Nakit avans ve taksitli nakit avans olayı da bir bakıma zaten kredi verme idi sadece limit olarak düşük gösteriliyordu yani kartın limitine göre alabiliyordunuz.Şimdi onun da kalkması kredilerin ödenememesi veya içeride para kalmamasını gösterebilir bizlere.Bankaların dolar ve euro ödemelerini de yapmaması bir rest çektiğini gösterebilir bizlere.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Kendi maaş aldığım bankanın kredi oranı 4.99 du bugün, diğer çalıştığım bankaların da en az olanı 3.09 dan veriyor krediyi, bizim ülke gibi hayati kredi kartı kredi ve kmh üzerinden dönen bir ülkede şu an yaşanan sorunlar gerçekten büyük problem. Lanet olsun kim seçilecekse seçilsin de bir an önce batiyorsak batalim, cikiyorsak çıkalım.

Bankacılık sisteminin enteresan şekilde aldığı bir karar bu. Seçimle ne alakası olduğunu hala çözemedim. Herhalde nakit avans çekip döviz alanları engellemek adına yapılmış bir çalışma gibi görünüyor. Nakit avansın faizi düşük, doların getirisi yüksek olur ve aradaki fark kişinin cebine kalır. Bir kartla belki çok yoktur ama birden çok bankayla bunu kullanırsanız arbitraj yapmış gibi olursunuz.

Hocam benzer şeyleri bugün kendi aramızda konuştuk, haklılık payınız çok yüksek ama öyle bir kesim var ki, hayatının idamesini nakit avans ile sağlıyor. Bir kredi kartını yatırıyor oradan çekiyor diğerini yatırıyor bu şekilde çarkı mümkün olduğunca döndürmeye çalışıyor,  nakit ödeme ile neredeyse hiç işi olmayan bu grubun elinden kredi kartı şansını da aldığınızda çoğunluğu evine ekmek götüremez olur ki bu da büyük bir problem.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Kendi maaş aldığım bankanın kredi oranı 4.99 du bugün, diğer çalıştığım bankaların da en az olanı 3.09 dan veriyor krediyi, bizim ülke gibi hayati kredi kartı kredi ve kmh üzerinden dönen bir ülkede şu an yaşanan sorunlar gerçekten büyük problem. Lanet olsun kim seçilecekse seçilsin de bir an önce batiyorsak batalim, cikiyorsak çıkalım.

Bankacılık sisteminin enteresan şekilde aldığı bir karar bu. Seçimle ne alakası olduğunu hala çözemedim. Herhalde nakit avans çekip döviz alanları engellemek adına yapılmış bir çalışma gibi görünüyor. Nakit avansın faizi düşük, doların getirisi yüksek olur ve aradaki fark kişinin cebine kalır. Bir kartla belki çok yoktur ama birden çok bankayla bunu kullanırsanız arbitraj yapmış gibi olursunuz.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Eskiden en dandik mağazalarda bile rahatça 8 taksitli alışveriş yapabiliyorduk şimdi istersen 5 haneli alışveriş yap vade farksız 2 taksit bile yapmıyorlar. Grin
Ünlü memede söylendiği gibi kötü günler bitti şimdi daha kötü günler bizi bekliyor. Bu seçimi yapanlar hiç şikayet etmesin.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Yanlış bilmiyorsam tamamen durdurulmuş değil. Limiti çok azaltıldı ama artık. Galiba 12 taksit de olamıyor en fazla 3 veya 6 taksit oluyor ama hangisi doğru bilemiyorum. Açıkçası bedava gibi bir faiz oranıydı bu zaten. Zengini zengin etmekten başka da hiçbir işe yaramıyordu. Ben de zamanında bol bol kullandım çok da memnundum. Keza uygun olmasa da kriptoda, borsada, döviz alımında gayet kullanan çoktu. Bununla geçimini sağlayan da çoktu diye düşünüyorum.
full member
Activity: 546
Merit: 154
Benim gibi ihtiyac durumunda sık sık kullandigimiz kredi kartindan nakit ve taksitli cekim islemi durduruldu.

Limitinizin artik bir onemi kalmadi
Pages:
Jump to: