Pages:
Author

Topic: Kripto Para Analizlerim - page 2. (Read 456 times)

member
Activity: 120
Merit: 22
aa o gelen merit mi?
December 27, 2018, 03:29:03 PM
Inatla piyasayi bilindik yatirim araclari icin kullanilan teknik analiz ile okumaya calisiyorsunuz. 
Cidden soruyorum şaka mi yapiyorsunuz,  yoksa cahil bilgeliği mi yaşıyorsunuz? 

Akli yerinde olan hicbir kişi regule edilmemis bir piyasanin teknik analizle ilerledigini dusunmez. 

En azindan gibi hafifletici neden dahi kabul edilemez. 

Net olarak soyluyorum,  birbirini tekrar eden yeterince veri olmadigi icin bu piysada teknik analiz işe yaramaz!!!

dostum çok bilgili olduğumu söylemiyorum lakin şubat ayından bu yana btc ic8n 4580, 3580 ve 2900 rakamlarının destek olacağını en güçlü desteğin 2900 olduğunu dile getiriyorum.
bu bağlamda cahil cesareti diyebiliriz benimkine 3580$ da tekrar giriş yaptığım için analizlere tekrar başladım Wink
full member
Activity: 966
Merit: 142
December 27, 2018, 03:22:16 PM
Inatla piyasayi bilindik yatirim araclari icin kullanilan teknik analiz ile okumaya calisiyorsunuz. 
Cidden soruyorum şaka mi yapiyorsunuz,  yoksa cahil bilgeliği mi yaşıyorsunuz? 

Akli yerinde olan hicbir kişi regule edilmemis bir piyasanin teknik analizle ilerledigini dusunmez. 

En azindan gibi hafifletici neden dahi kabul edilemez. 

Net olarak soyluyorum,  birbirini tekrar eden yeterince veri olmadigi icin bu piysada teknik analiz işe yaramaz!!!
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
December 27, 2018, 02:36:05 PM
Emeğine sağlık arkadaşım.Güzel çalışma yapmışsın.Grafik fiyatı etkileyen daha doğrusu nereye gideceğini gösteren birkaç etkenden biri.Az çok anlamak gerekir grafiklerden.Psikolojide balinaların hareketleride coin ile alakalı gelişmelerde fiyata bir anda etki edecek etkenler.
member
aa o gelen merit mi?
December 27, 2018, 02:20:24 PM
Emeğinize sağlık. Güzel bir başlık olmuş. Sizlerin sayesinde ben ve benim gibi garfik okumayı bilmeyenlerde bu işten faydalanmış olacaktır. Ama piyasada 2000 civarında coin var. Hepsini takip etmek ve grafik çalışmak oldukça zor.
Birde bu piyasada en azından şimdilik grafiklerle al/sat yapmak çok riskli.

O yüzden güvendiğim coinlerde çalışmalar yapıyorum. Zaten o coinleri çoğu 2019'da bir bir dökülecek. Çoğu roadmap'lerine uyamadılar bile hatta bazılarının bir kısmı road map bile yayınlayamayacak.
Örneklerden 1 tanesi eğer ki ZIL 31 Aralıkta mainnet'i ertelerse ZIL'e geçmiş olsun diyebiliriz. Çünkü bir kere ertelediler 2. de direk çakılır ve güven kalmaz. Wink
copper member
Activity: 224
Merit: 1
December 27, 2018, 02:14:31 PM
Emeğinize sağlık. Güzel bir başlık olmuş. Sizlerin sayesinde ben ve benim gibi garfik okumayı bilmeyenlerde bu işten faydalanmış olacaktır. Ama piyasada 2000 civarında coin var. Hepsini takip etmek ve grafik çalışmak oldukça zor.
Birde bu piyasada en azından şimdilik grafiklerle al/sat yapmak çok riskli.
member
Activity: 406
Merit: 12
December 27, 2018, 02:09:04 PM
Ellerine sağlık dostum. Teknik analize ben de son zamanlarda merak sardım. Formasyonlar falan kısa vadede çalışıyor ama bitcoin faktörünü unutmamak lazım. Sert düşüşlerde direkt olarak piyasaya etki ediyor. O açıdan temkinli trade yapmak lazım.
member
Activity: 150
Merit: 11
The Great Trader
December 27, 2018, 12:38:33 PM
Eline sağlık şuan hava puslu grafkler tutmayabilir
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
December 27, 2018, 12:37:15 PM
güzel bir çalışma olmuş hocam emeğinize sağlık fakat piyasanın durumu bu şekildeyken tablolarla hareket etmek gerçekten büyük risk.
full member
Activity: 980
Merit: 152
December 27, 2018, 12:22:27 PM
Eline sağlık hocam, güzel bir çalışma olmuş. Umarım düzenli olarak bu çalışmaları yayınlamaya devam edersiniz. Benim gibi grafik okumayı bilmeyenler için en azından yön olarak ihtimalleri göstermiş oluyorsunuz. Ayrıca Twitter'dan da takibe aldım.
member
Activity: 328
Merit: 11
December 27, 2018, 11:54:19 AM
güzel bir konu başlığı olmuş elinize sağık. Lakin bu piyasa da grafik işleyen projelerde var işlemeyende. Grafik işleyenlerde genel itibariyle döngüye bağlamış projeler. misal foxt projesi var on numara döngü halinde ve grafik inceleyenleri genel itibariyle yanıltmıyor. Döngü halinde sürekli aynı yükseliş çıtası içerisinde yükselip aynı düşüşü yaşıyor. Ama grafikler de bir anda ters köşe yapabiliyor. Çünkü herşey güçlü bir yatırımcının elinde şu piyasada.
member
aa o gelen merit mi?
December 27, 2018, 09:53:54 AM
aslında tutmayan teknik analiz yoktur sadece yanlış görüş vardır Smiley. piyasayı da iyi analiz etmek lazım. sen bakarsın tobo görürsün çıkış yapacak dersin ama büyük resimde kocaman bir obo vardır
member
aa o gelen merit mi?
December 27, 2018, 09:49:25 AM
olay sadece tobo, obo, cup handle değil tabi.
diğer etmenleri de göz ardı etmemek gerek sadece kısa vade bakmakla olacak iş değil zaten grafik.
1W-1D-4H tüm grafiklere göre bakıp öyle incelemeye başlıyorum.
member
Activity: 713
Merit: 31
December 27, 2018, 09:46:39 AM
Dostum bu grafiklerle mi al sat yapıyorsun. Piyasa bu haldeyken grafikler ne kadar doğru iş yapıyor bilmiyorum. Benim aklıma grafik olayı pek yatmıyor.

genel olarak evet hocam. tabi her zaman tam hedef tutmuyor o yüzden takipte oluyorum ona göre al-sat yapıyorum. örnek ZIL

Örnek vereyim bir kaç tane.

TOBO ile ilgili okuduğum kaçıncı görüş bilmiyorum işallah bu şekilde işler. Herkesin gördüğü bir grafik ancak maalesef bu tarz durumlarda BTC ters köşe yapmayı seviyor.
member
aa o gelen merit mi?
December 27, 2018, 09:44:06 AM
Dostum bu grafiklerle mi al sat yapıyorsun. Piyasa bu haldeyken grafikler ne kadar doğru iş yapıyor bilmiyorum. Benim aklıma grafik olayı pek yatmıyor.

genel olarak evet hocam. tabi her zaman tam hedef tutmuyor o yüzden takipte oluyorum ona göre al-sat yapıyorum. örnek ZIL

Örnek vereyim bir kaç tane.

member
Activity: 812
Merit: 14
FRX: Ferocious Alpha
December 27, 2018, 09:39:55 AM
member
aa o gelen merit mi?
December 27, 2018, 08:44:59 AM
Merhaba arkadaşlar,

Tradingview ve twitterda kendi çapımda paylaşım yapıyorum. Buraya da incelediğim çizdiğim analizleri atıp sizlerle fikir alışverişinde bulunmak isterim.
Analizler yatırım tavsiyesi değildir sadece fikir alışverişi içindir.

Başlık sürekli olarak güncellenecektir.

BTC/USD

Mevcut Hali

MANA/BTC

AE/BTC
Ters Flama'yi tamamladiktan sonra atlamayi kapatacaktir.
Mevcut fiyat ve flama formasyonu alanindan da alabileceğim sekilde.

Twitter : https://twitter.com/planktoncuk
Tradingview : https://www.tradingview.com/u/SuleymanOzcan/
Pages:
Jump to: