Pages:
Author

Topic: kripto para borsası kurmak? - page 2. (Read 554 times)

hero member
Activity: 1251
Merit: 579
https://twitter.com/onurgozupek
December 22, 2020, 05:05:37 AM
Murathan abi uzun uzun anlatmış ama ben size neden imkansıza yakın olduğunu çok basit söyleyeyim:

Elimdeki listede, Türkiye'de kurulmuş ve kendini "kriptopara borsası" olarak tanımlayan tam 66 tane şirket var. Ancak bunların 33 tanesi yani %50'si kapanmış. Ancak işin daha da önemli kısmı, kalan 33 şirketten 5 tanesinin ismini zor sayarsınız. (tamam tamam, zorlasınız 10 tanesini de sayabilirsiniz 😀 )

Param var yaparım, ben teknik tarafını biliyorum hallederim diyen niceleri bu uğurda ziyan oldu. Sadece paranıza, bilginize güvenip hareket etmeyin.Üzülürsünüz.

Voltran'ı oluşturmak için 7 tane robotu bir araya getirmek anca çizgi filmde olacak iş. Gerçek dünyada o 7 "şey"i bir araya getirmek kolay olsaydı, her elini kolunu sallayan Voltran olabilirdi 😀

(Kişisel tavsiye: Sadece paranıza güvenip asla yola çıkmayın. Bilmediğiniz bir işi yapmaya kalkarsanız hele bu kripto gibi ultra teknik bilgi gerektiren bir işse %99 patlarsınız! Hem kendinizi, hem de size güvenip para emanet edenleri batırırsınız. YAPMAYIN!)
legendary
Activity: 3122
Merit: 1516
December 21, 2020, 04:11:50 PM
Borsayı neden kurmak istiyorsunuz? Önce onu bir açıklayın bence.

Buralar şimdi dutluk iken az da olsa kullanıcısı olan bir yerel borsa olayım.
Regulasyon gelince ilk özel televizyonlara verdikleri gibi trilyonluk yayın lisanslarını bedava veya yakın bir rakama kapatırım.
Özel TV kanal lisans, HES lisansı, maden lisansı gibi bunada 3 yatırır regulasyondan sonra ayıkanlara 33 e satarım. gibi bir niyetiniz varsa sahibinden de 250k TL ye kurulu düzen borsa var.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-diger-her-sey-satilik-sirket-kripto-para-borsasi-887530009/detay

Veya kendiniz bir tek Kişilik A.Ş. kurup birde script alıp, 1 php ci, 1 linuxcu 2 üniversite öğrencisi ile bu işi halledebilirsiniz.  Grin

ama öyle script alarak ta bu işler pek olmuyor : https://bitcointalksearch.org/topic/m.53951299

Adam gibi borsa kurmak için paranızın olması, kendinizin yazılımcı olmanız yetmez. Doğru kişiler ile yola çıkmalı, akıllı hareket etmelisiniz.

Bu iş oyuncak değil.
Bunun yerine kripto para uzayına hizmet verecek farklı web projelerine odaklanıp çalışsanız enerjinizi çok daha doğru biçimde kullanmış olursunuz.
Kolaylıklar dilerim.

full member
Activity: 546
Merit: 100
December 19, 2020, 06:31:45 PM
Söylediğiniz gibi zor ama imkansız değil. Binance 'in bile 2017 de kurulduğu düşünülünce...

Pastadan payınızı düşünmeden önce; pastanın kullanıcıların ağzında bırakacağı tada önem vermelisiniz. İlk etapta kitle çekecek avantajlar sağlayıp sonra da güvenilir olduğunuzu eylemlerinizle kanıtlarsanız, mevcut platformlardan da artılarınız olursa neden olmasın?

Soru basit: Kendinizi kullanıcı yerine koyun, Neden BTCTürk ya da Paribu gibi bir platformu yıllardır minimum sorunla kullanırken sizi tercih etmeliyim? Panonun bu kısmını tatmin edici şekilde doldurabilmelisiniz.
haklı bir soru olmuş. bence bütün yazılım geliştiricilerinin kendine sorması gereken sorulardan biridir bu. çünkü piyasada o kadar çok borsa, app, web site yani yeni bir şey ortaya koyan yazılım geliştirici insan var ki ama baktığınız zaman hepsinin çalışma mantığı aynı ve hiçbir artıları yok. ama piyasaya çıkmadan önce ne olursa olsun bu soruyu sormamız lazım ki amacımız sadece piyasada olmak olmasın. bu piyasada fark yaratabilelim.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
December 19, 2020, 05:49:43 PM
erken dönemde gerçekleştirilecek bir girişimin daha fazla başarılı olma ihtimali olabilirdi ama içinde bulunduğumuz dönemde iyi sayılabilecek reklamlar yapan pek çok borsa bile fişi çekip kepenkleri kapattıktan sonra bu işlerden vazgeçti. paribu ve btctürk'ün bile en önemli avantajları erken dönem girişimcilikleri olabilir. bugün piyasaya girseler onlar bile yeterli güveni oluşturmakta zorlanabilirler. ayrıca denemek isterseniz, forumda, iş anlaşmazlığı nedeniyle paylaşılmış açık kaynak kodlu bir borsa scripti vardı.
member
Activity: 210
Merit: 30
December 19, 2020, 05:12:54 PM
Söylediğiniz gibi zor ama imkansız değil. Binance 'in bile 2017 de kurulduğu düşünülünce...

Pastadan payınızı düşünmeden önce; pastanın kullanıcıların ağzında bırakacağı tada önem vermelisiniz. İlk etapta kitle çekecek avantajlar sağlayıp sonra da güvenilir olduğunuzu eylemlerinizle kanıtlarsanız, mevcut platformlardan da artılarınız olursa neden olmasın?

Soru basit: Kendinizi kullanıcı yerine koyun, Neden BTCTürk ya da Paribu gibi bir platformu yıllardır minimum sorunla kullanırken sizi tercih etmeliyim? Panonun bu kısmını tatmin edici şekilde doldurabilmelisiniz.
full member
Activity: 686
Merit: 104
December 19, 2020, 05:01:56 PM
hocam öncelikle yorumlarınız ve fikrimi dikkate aldığınız için size teşekkür ederim sizden başka kimse bu fikri ciddiye almamış göünüyor ki pek yorum yapılmamış. forum üyelerinden mhanbostancı ile bir zamanlar aynı grupta idim ve gerçekten değerli fikirlerinden yararlanma fırsatım oldu bu konuda da kendisi ile görüşmek bana olumlu şeyler katacaktır. ama dediğiniz bazı şeyler doğru olsa da imkansız olduğu konusuna katılmıyorum neden diyecek olursanız ben kendim bir yazılımcıyım ve bu şekilde düşünürsek hiçbir şey yapamayız önemli olan pastanın büyük kısmını yiyenlerin olduğu yerde pastayı eşit bi şekilde bölebilmeye çalışmak bu yüzden girişimlerde bulunabilmek.
legendary
Activity: 2170
Merit: 2545
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
December 18, 2020, 07:12:50 PM
Sanırım çoğu kişinin hayali bir borsa sahibi olmak. Müşteriler ticaret yaparken üzerinden para kazanmak çok kolay bir iş gibi görünüyor ama gerçekte öyle değil. Türkiye'de Paribu ve BtcTurk artık çok köklü borsalar ve onlara rakip olmak için sadece bir borsa kurma fikrine sahip olmanız yetmez. Hem kullanıcıların alışkanlıklarını değiştirmek çok kolay değildir hem de güven dediğimiz kavram bir kaç günde inşa edilebilecek bir olgu değil. Hatta binance gibi global borsaların Türkiye şubelerini oluşturduklarını da hesaba katarsanız durumun ne kadar imkansız olduğunu kavrarsınız.

Çok büyük paralar harcamadan bir borsa kurabilirsiniz ancak hiç kimsenin ticaret gerçekleştirmediği sade bir görüntüden ibaret olur. Şu an Türkiye pazarında yer almak için gerçekten kullanıcıyı çekebilecek çok ekstrem fikirler ortaya koymalısınız ki bu bile kısa vadede başarılı olma ihtimaline sahip değil.

Forum üyelerinden @mhanbostanci borsalar konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Bir kaç ay önce bir borsa oluşturmak için maddi yeterliliğe fazlasıyla sahip bir kişi mhanbostanci ile danışmanlık hizmeti için görüşme ayarlamamı istedi, ben de görüşmeyi ayarladım. mhanbostanci kendisine Türkiye'de bir kripto borsası kurmanın ve piyasada yer edinmenin ne kadar zor olduğunu anlatmış ve vazgeçirmiş. Siz yine de görüşmeyi deneyin.
full member
Activity: 686
Merit: 104
December 18, 2020, 06:25:41 PM
arkadaşlar merhaba, aklımda kripto para borsası kurmak hakkında bazı soru işaretler var aramızda bu tarz projelerde yer alan ya da bu işin oluru hakkında bi bilgi sahibi olan kolaylığı takımın nasıl olması gerektiği hakkında tecrübelerini bilgisini paylaşacak insanlara ihtiyacım var. teşekkürler şimdiden.
Pages:
Jump to: