Pages:
Author

Topic: Kripto paralara zorunlu gelir vergisi geliyor. - page 2. (Read 621 times)

newbie
Activity: 196
Merit: 0
bize gelmesin de kime gelirse gelsin.çünkü biz zaten olur olmadık her şeye fazla fazla vergi veriyoruz.buna bari vermeyelim..
newbie
Activity: 182
Butun ulkeler bunu yapacak zaten ki olmasi gerekiyor. Hic bir ulke halkinin kendine bir pay birakmadan cok paralar kazanmana izin vermez.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
hindistan ya da başka falanca ülke. hiç fark etmez. ülkelerin eninde sonunda yapacağı şey bu. vergi mükellefi haline getirecekler kullanıcıları. önünü almak ve giren  çıkan kontrol mekanizmasından geçirmek için yapacağı şey  bu. bunun yanında belki bir takım kolaylıklar gelebilir tabi bilemiyorum. (pek zannetmiyorum ama gene de bir ihtimal)
member
Activity: 279
Merit: 10
bazı arkadaşlar motive ediyor demiş de neresi motive ediyor pardon? kazandığım paranın bir kısmını haybeden öylesine bir cahil sürüsüne vermenin hoş tarafı ne acaba böyle konuşuyorsunuz ya aklınızdan şüphe ediyorum gerçekten sizin yüzünüzden olursa zaten olur böyle şeyler. aklınızı kullanın biraz sen gecenü gündüzüne katıp blgisayar başlarında dirsek çürüteceksin ve sebepsiz yere vergi keecekler, bu ülkede başta olmak üzere vergi oranları alım yerleri alım nedenleri zaten çok çok sıkıntı bir konu iken verginin hiçbir alanda işimizi kolaylaştırmadığını aksine bizi batırdıkça batırdığını gördük, vergiye sevinen arkadaşlar zaten ben hep 50 liralık benzin alıyorum diyen adamla aynı kafayı yaşıyorsunuz
member
Activity: 279
engelleyemeyeceğiz bari para kazanalım demişler sanırım Cheesy bu tarz ülkelerden ve yaptırımlardan hoşlanmıyorum
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Az önce e-devlet üzerinden bizim ülkemizdeki gelir vergisi dilimlerine baktım. 14.800 TL'ye kadar minimum %15, 120.000 TL ve yukarısı için de %35.
Oldukça yüksek bir oran! Düşünsenize mesela tanesi $0.50'den 10.000 tane almış olduğunuz bir coin, 1 sene sonra tanesi $100 oldu. Ya da parçalara bölerek ve risk alarak, kafa patlatarak 1 milyon TL'lik Bitcoin karşılığı kazandınız. Bu paranın 350 bin TL'si, bakın yazıyla tekrar yazıyorum üç yüz elli bin TL'si vergiye gidecek. Tamam bazıları diyecektir ki; "o kadar para kazandıktan sonra veririm ne olacak ki!". Öyle demeyin, kolay da kazansanız zor da kazansanız bir risk alıp, aklınızı kullanıp bir yatırıma girişiyorsunuz. Devletin kripto piyasasından gelir vergisi oranlarını almak istemesi kimsenin işine gelmez, hatta piyasayı soğutur.
Nasıl ki döviz alıp-satarken vergisi yoksa -sadece komisyon varsa- bunun da öyle olması lazım. Diğer bir ihtimal de KDV üzerinden %5 ile %10 arası sabit bir oran olmalı.
newbie
Activity: 126
Zorunlu vergi gelmesi benim açımdan iyi bir gelişme. Kripto paralara yasak getirmesinler de ne getiriyorlarsa getirsinler fark etmez. Bu haberler beni daha da motive ediyor açıkçası.
newbie
Activity: 154
Kripto paralara vergi gelmesi bu işin önünün açık olduğu anlamına gelir. Bir çok arkadaşım bu işe sıcak bakmıyordu. Bu tür haberleri direk onlara gönderiyorum Grin
newbie
Activity: 280
    Vergilendirme getireceklerine göre hindistanda kripto parayı yani bitcoin i ileride para birimi olarak tanıyacağının belirtisidir
newbie
yakında bu vergi olayları çok yaygınlaşacak.ülkemizde de olacağına adım gibi eminim.makul yüzdeler olursa vergi sıkıntı olmaz.
sr. member
Activity: 1652
Merit: 304
kycfree
Aslında bu hamleyi ülkemizden beklerdim ben. Vergi konusunda baya yüksek miktarda vergi alınıyor her şeyden bizim ülkemizde. Umarım bu haberleri görüp harekete geçmezler  Grin
member
Activity: 224
Bir ulke kabul ediyosa buyuk ihtimalde vergi alabilmek icin kabul ediyordur zaten. Yakinda turkiye de kabul edip vergilendirme getirecektir.
member
Activity: 84
Gambling Investment Fund
Aynı şey türkiyede de olur bence, bakarlar hiçbir şekilde önüne geçemiyorlar, yüksek bir vergi ile yasal hale getirirler
member
Activity: 392
Hindistanın crypto paralara vergi getirmesi ,gelir vergisi alması , crypyto piyasasının varlığını kabul ettiğini yasal bir konu haline geldiğini açıklar .Bence bu hindistanlı crypto para yatırımcıları için son derece güzel bir haber .İnşallah ülkemizde de yasal olarak kabul edilmesinin önü açılır.
member
Artık ne gelıcekse gelsın sürekli aynı konular. Karşı olan tüm ülkeler vergilendirme yoluna gidiyor. Demek ki karşı olmaları pek bir işe yaramıyormuş. Vergi almak saçma bunun da bir yolu bulunur elbet
sr. member
Activity: 980
Merit: 257
Adamlar yasaklamanın işe yaramayacıgını anlayınca en azından kaymagını yiyelim diye vergi koymuşlar Smiley en güzelini yapmışlar, bu piyasa zaten bir şekilde dönecek.
member
Activity: 322
Merit: 12
Vergisi alacak olduktan sonra kabul etmeyecek ulke yok bence bitcoini.
sr. member
Activity: 686
Merit: 257
Önce yasaklayacaklarını açıklamışlardı, yasaklayamayacaklarını anlayıp vergi getirmişler. Yavaş yavaş kripto paralar vergilendiriliyor. Oranları adil olsursa yatırımlar devam eder. Aslında vergi alan devlet zararlar konusunda da bir şeyler yapmakı diye düşünüyorum.
member
Activity: 154
Vergi düzenlemesi yapmak aynı zamanda tam olarak tanıma anlamına geliyor. Kripto pazar için tabii ki olumlu haber Hindistan'dan ters negatif haberlerin çıktığıda oldu.
member
Activity: 266
Gelir olan her yerden devletler vergi alır. Hindistan devleti de insanların kripto paralardan gelir elde ettiğini görmüş haklı olarak gelir vergisi getirmiş. Gayet normal bir durum kripto paralar için de olumlu bir gelişme.

Katılıyorum size. Gelir varsa vergide vardır. Kripto para piyasası içinde olumlu bir haber. Kripto parala olan güven giderek artıyor.
Pages:
Jump to: