Pages:
Author

Topic: KriptoPara Dünyasında kullanılam terimler ve anlamlarını tanıyalım. - page 2. (Read 1729 times)

newbie
Activity: 112
Merit: 0
Çok güzel olmuş, bunları öğrenmek için çok zaman harcadım her biri için birgünümü ziyan etmişimdir. Başlığın herzaman yukarılarda olması gerekiyor
jr. member
Activity: 630
Merit: 1
Cok guzel toplamissiniz. Keske kripto para dunyasina girmeden once rastlasaydim bu bilgilere. Ogrenene kadar baya bi sure gecti. Yenilere tavsiyem alim satima baslamadan once herseyi okuyun.
jr. member
Activity: 112
Tesekkur ederim hocam yorumlarda ve telegram gruplarinda surekli gordugum okudugum terimler neyin ne oldugunu sonunda anladim Smiley tesekkur ederim
newbie
Activity: 154
Bazı terimlerin anlamını tam bilmiyordum burada öğrenmiş oldum. Piyasa geliştikçe yeni terimlerde hayatımıza girecektir. Hazırlayanın ellerine sağlık diyeyim Smiley
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
bazilari cok kullanilmiyor ama guzel bir baslik olmus bence.
newbie
Activity: 238
Bir kac basit terimden bahsetmissin hocam genelde herkesin bildikleri ama yeni baslayanlar icin yararli olacaktir.
member
Activity: 336
Merit: 12
Az çok bunları biliyorum da bu folk, segwit filan nedir? Bunlardan kazancımız var mi varsa nasıl? Ben araştırdım ama terimlerde boguldum.  Bilale anlatacak var mi ? Varsa hayır duamı alır.
member
Activity: 224
Merit: 10
Yararli bir baslik olmus eline saglik kardesim. Bir cok insan bu terimlerden bihaber.
full member
Activity: 624
Merit: 125
alcedoplatform.com
Bilgilendirici içerik olmasının yanısıra katılımlarla eylenceli de olmuş. Bu piyasa gerçekten de farklı bir terminolojiye sahip ve piyasa geliştikçe yeni terimler ekleniyor. Çoğunun anlamını bilsekte, kelime karşılığı olarak ifade etmek zor olabiliyordu, güzel paylaşım.
jr. member
Activity: 372
Yeşil dildo  Grin Grin .. Onu erkenden yakalayabilsek on numara oluyoda genelde biz yakaladığımızda kırmızaya dönüyo rengi Grin
member
Activity: 406
Merit: 14
Valla çok güzel başlık olmuş hocam. Bende kendimi tecrübeli zannederken bilmediğim kelimelerin olduğunu gördüm. Hadi hepsini geçtim şu başlığı açıp bunları yazma yaratıcılığın takdire şayan takdir ve tebrik ediyorum.
member
Activity: 308
Çok faydalı bir paylaşım olmuş ellerine sağlık benim tam anlamını bilmediğim terimler vardı sayende öğrenmiş oldum. Unuttuklarım olursa tekrar bakarım  Grin teşekkürler.
newbie
Activity: 47
Teşekkürler, bu dünya gerçekten çok ayrı dışardan bakınca anlamsız anlamsız kelimeler, anlayabilene aşkolsun
full member
Activity: 252
Merit: 100
Çok faydalı bir konu olmuş teşekkürler. Twitterda ya da internette yazılarda gördüğümüz ama bazılarının anlamlarını bilmediğimiz terimleri öğrenmiş olduk böylece.
member
Activity: 546
hodl çok yanlış ve bunu yapana müthiş zarara uğratıcı özellikleri var. her hodl zarar ettirmez toparlanma hızlı olursa ama 17K dan bitcoin alan Türkçe forumda üyeler var. bakın onlar halen zararda. 6k'ya kadar satmadıysa 10'u gördü bekleyecek mecburen. bunlara hiç gerek yok. gerektiğinde çıkacan.
newbie
Activity: 23
Güzel başlık ve içerik, elinize sağlık hocam, benim gibi çaylaklar için güzel bir kılavuz olmuş. Teşekkürler
newbie
Activity: 224
güzel başlık olmuş, eline sağlık.bilmediğim ve anlamını yanlış bildiğim terimler varmış.onları öğrenince şimdi daha iyi oturdu bazı şeyler Smiley
newbie
Activity: 126
Çok teşekkürler sürekli okuyoruz çoğunun anlamını bilmiyordum
full member
Activity: 476
Merit: 100
Bu formun amacına uygun bir konu olmuş, birçok kişi bu posttan çok istifade etmiştir. Benimde anlamını bilmediğim bir kaçtane terim vardı sayende öğrenmiş oldum. Emeğine sağlık.
sr. member
Activity: 1667
Merit: 271
Yeşil dildoya sesli güldüm yaa onedir ölye hocam Cheesy konu için teşekkürler bilgilerimizi tazeledik yeni başlayanlar için güzel bir kaynak  değerlendirin gençler biz yaşlandık Smiley

Hocam grafiği büyütüp bakınca cidden öyle gözüküyor Smiley

Konu bilgilendirici olmuş teşekkürler ama bazı terimlerin kullanılmasını yanlış bulanlar çok Smiley Aslında çok fazla kullanılıyor ve çok fazla duyduğumuz terimler ne olduğunu bilmeyenler için iyi olmuş benimde burada duymadığım terimler varmış bazıları komik eline sağlık Smiley

farklı kaynaklarda manasına farklı yazabiliyorlar, neyin kısaltılması olduğunu ve açıklamaları bir bir okuyup en doğru şekilde paylaşmaya çalıştım  teşekkür ederim hocam Smiley

Elimize verdiler : dump
Kafamıza çaktılar : dump
Beynimize vurdular : dump
Sizlerin de varsa mizahi terimleriniz ekleyebilirsiniz quote yaparak. Dump zamanları kullanarak en azından biraz da olsa moral depolamış oluruz  Smiley

Ashdraked = Tüm paranızı kaybetmeniz, Batmanız.
https://youtu.be/YGvy379ZcSo  Smiley

Çoğu terimi az-çok yazılanlardan çıkarıyorduk, ama hepsine yer vermeniz güzel olmuş. Terminolojiye bir terim de benden gelsin;

HİG: Hayatımızın içinden geçti Smiley

Türkçe kendi terimlerimizi oluşturabiliriz aslında mantıklı Hig Wink

Kusaca her terim anlatılmış. Çok faydalı bir yazı

beğenmenize sevindim, teşekkürler.

Pages:
Jump to: