Pages:
Author

Topic: Kriptopara piyasasına girip nasıl zarar edebilirsiniz? Birkaç anekdot - page 2. (Read 377 times)

newbie
Activity: 56
Merit: 0
Birçok kişi bitcoine 18-20k bandına çıktığı zaman girdi. Haberlerde görüp gaza gelip daha da yükselecek diye düşünüp sağa sola para yatırdık. Halbuki grafiğin peak noktasında olduğunu bilmiyorduk. Grin Dolayısıyla o dönemlerde giren birçok kişi gibi ben de yatırımımın yarısından fazlasını kaybettim.

Ama tabiki hatalardan ders çıkarmak lazım. Hiçbir girdiğim coinden paramı çekmedim. Bu zarar kendini yakında telafi edecek. Tam tersi bütün piyasa kıpkırmızıyken tam yerinde birçok alım yaptım.

Sanırım bu işin kuralı sakin kalmak. Panik satışı yapmamak. Ve de iyi okuyup araştırmak.
newbie
Activity: 40
Piyasaya yeni girdiğinde olsun bi anlık yanlış düşünce şekli olsun hepimizin başından geçebilecek olaylar bunlar. Önemli olan ders çıkarmak tekrarlamamak. Moral bozmak yok, öğrenmeye kazanmaya devam!
newbie
Activity: 79
zaten kaybetmeyecegimizi kim soyledi ? aksini iddia eden kimse yokki kaybet diye?
member
Activity: 462
Merit: 10
Akıl sağlığı kuvvetli insanlar bu işlere merak salmalı gerçekten. Benim ve yakın çevremin de girdiği zararlar oldu ama elimize geçene bakmalıyız.
newbie
Activity: 109
eldeki coini çıkardıktan sonra mümkünse takip etmemek lazım yani duygusal bağ kurmayın
sr. member
Activity: 658
Merit: 255
Arkadaşlar bu iş kumar gibi isterseniz 10x para kazanın bir coin'den sonra onu başkasına yatırırsınız onda da belki paran yarıya düşer sonra hırslanırsın vs vs. böyle paranı kaybedersin.
full member
Activity: 392
Merit: 101
sağlam bir örnek olmuş hocam 100 ken alıyor 200 olunca 2 kat kar ettim diyor ama 10-20 kat karı elinin tersiyle itiyor...
member
Activity: 280
Merit: 71
Genel kural yeşilde iken sat kırmızıda iken al tabi bu hacmi iyi denecek seviyeye ulaşmış coinler için geçerli. Ayrıca her düşende çıkacak diye bişe yok

Benim bildiğim genel kural akıntıya karşı yüzülmez. Yani düşüş trendinde iken bir coine girilmez. ilk toparlanmasını daha sonra yükseliş trendine geçmesi beklenir. Ama tabii bazı grupların yaptığı pumplar ve dumplar bu grafikleri bozabiliyor.
member
Activity: 308
Merit: 10
Genel kural yeşilde iken sat kırmızıda iken al tabi bu hacmi iyi denecek seviyeye ulaşmış coinler için geçerli. Ayrıca her düşende çıkacak diye bişe yok
newbie
Activity: 25
Arkadaşına söyle, bunlar hep ders alınacak hatalar. Herkes başladığında böyle hatalar yapar.

FOMO'dan kesinlikle uzak durup, hem alım hem de satım emirlerini kademeli ve üstel şekilde yazmak çok iyidir.
(Atıyorum 3000 sat'dan 100 emir satmak yerine, 25000'den 15, 27000'den 35, 30000'den 50 tane satmak gibi).

İyi araştırmak lazım. Mesela ETC airdrop yapacak diye aldım ben, bekliyorum. 5 Mart'ta airdrop, dolayısıyla 3-4'üne kadar bi hareketlilik olacak (işte orada satıyoruz), 5'inde de ilgi bittiği anda düşüşe geçecektir.
newbie
Activity: 15
Bi arkadasim 100 Satoshi civarindan Verge alip kisa sure sonra 200'lerden satip uzun sure sonra ayni Verge'u 1600'den almakla kalmayip bir muddet sonra 800'lerden elden cikardi mesela.

Baska bir arkadasim, yine FOMO ile Bluzelle aldi, %40 civari zarar ile satmak zorunda kaldi. Bluzelle sonra daha da dustu.

Bi tanesi pump sirasinda ICON'a girdi. Yarim saatte parasinin %20'sini kaybetti.

Yine baska bi arkadasim 15000 Avro'dan BTC aldiktan sonra ne newbie yanlislari yapti...

Ya, bi arkadasimin problemi bunlar.

Pages:
Jump to: