Pages:
Author

Topic: Kriptoparaya Devlet Düzenlemesi Geliyor ! - page 4. (Read 777 times)

member
Activity: 392
Merit: 24
January 26, 2018, 01:45:48 AM
Herkese Merhaba,
Konuyu haber kısmına açıp açmamakta tereddüt ettim ve sonrasında buraya açtım.
Nedeni de konuya dair kaynak linki paylaşamayacak olup tamamen kendi irtibatlarımla bu haberi elde etmem ve bu sabah arabamda gelirken konuya dair destekleyici haberi de CNNTürk radyoda duymam.
Konu şu şekilde başladı.
Muhtemelen bazılarınız özellikle arbitraj konusu altında yazılarımı görmüşsünüzdür.
Kriptopara ile ilgili TL ve USD çevrimlerimi Türk bankaları ile yapıyorum. CEX' ten verdiğim para çekme isteğinin 2 günü geçmesi sonucu bankaya yazışma ve telefonlarla konuyu aktardım.
Banka CEX ile bir alıp verememe durumu olmadığını özetle bir kısıtlama durumuna gitmediğini belirtti.
Bunun üzerine kritik soruyu sordum yazılı olarak :
Bankanızın kısa vade ya da uzun vadede kriptoparaları kısıtlayıcı ya da ilgili sitelere yönelik kısıtlayıcı bir hareketi olacak mı ?
Geri dönüş, bankadaki müşteri yetkilim çok iyi bir hanım sağolsun, genel müdürlükle iritbata geçerek oradan soruşturmak şeklinde oldu.
Sonrasındaki geri dönüş hem telefonla hem yazı ile şuydu : Bankanın kısa ya da uzun vadede alacağı bir kısıtlama aksiyonu şu an yok. Devlet bu konu ile ilgili düzenlemesi söz konusu. 2018 içerisinde konunun netleşeceği beliritliyor.
Buraya kadar güzel sonra gün bitimine doğru CEX ten de ödemem geldi.
Bu sabah gelirken radyoda 07:00 haberlerinde CNNTürk'te de alakasız bir haberin bitimine doğru, yanlış hatırlamıyorsam haber şans oyunlarında düzenleme ile ilgiliydi, haberin sonuna doğru sorulan soruya yönelik cevap olarak da " kriptoparalar üzerine olumlu yönde düzenlemeler üzerine çalışılıyor" şeklinde bir cevabı duydum.
Bu iki durumu da üzerinden çok kısa zaman geçmiş şekilde otoritelerden duymak bu düzenlemenin 2018 içinde belki de birkaç aya kadar çıkabileceğini bana düşündürüyor.
Konu hakkında bu tip bilgisi ve haberi paylaşmak isteyen arkadaşlarımın yazılarını da burada görebiliriz.
Pages:
Jump to: