Pages:
Author

Topic: Kriptoya ilk ne zaman girdiniz? Çok kötü kaçırdım dediğiniz proje nedir? - page 2. (Read 508 times)

hero member
Activity: 1624
Merit: 624
Biraz trajikomik bir kripto para geçmişine sahip birisi olarak çok büyük pişmanlıklar içeren ve bir o kadar da tecrübe sahibi olmama sebep olan kripto para geçmişim hakkında özet niteliğinde yer vermek istiyorum. Kripto paralar ile tanışmam ilk olarak 2013 yılında gerçekleşmiş ve ilk işlemimi 2014 yılında gerçekleştirmiştim. O dönemler oldukça düşük değere sahip olan Bitcoin ve diğer kripto paralar benim için yaşım gereğince para transferi yapabildiğim ve kumara kolayca erişebildiğim bir ödeme yöntemiydi. Bahsettiğim yıllarda henüz 18 yaşında olmamam sebebi ile banka hesabım bulunmuyordu ve internetten freelance olarak işler yapıyordum. Bu sebeple kendim için alternatif bir ödeme yöntemi aramaktaydım ve Bitcoin ile tanışmıştım.
Bitcoin, o dönemler hayatımı değiştirmeyi başarmıştı. Yapmakta olduğum işlerin ücretini artık bu ödeme yöntemi ile almakta ve bir şekilde kazancımı nakit paraya çevirerek harcamaktaydım. Yani, finansal özgürlük anlamında benim için henüz bir şey kazandırmış olmasa da Bitcoin benim için paraya erişimi kolaylaştırmıştı.

Yine bahsettiğim dönemlerde öğrenci olmamdan ötürü maalesef ciddi bir tutarda kripto para yatırımını hiçbir zaman yapamamıştım ve kazandığım parayı harçlık olarak kullanıyor olmamdan kaynaklı gerçekten iyi bir tutarda kripto para birikimim de bulunmamaktaydı. Her ne kadar milyoner olmayı başaramamış olsam da Bitcoin ve diğer kripto paralar sayesinde para kazanıyor ve dönemin son model teknolojik ürünlerini kullanıyor, tatil ve benzeri keyfi giderlerimi buradan çıkartıyordum. Yani, hayatımı kritik ölçüde değiştirmiş olmasa da kripto paralar bana böyle katkılar sağlamıştı.

Son olarak, cüzdanlarımda 10 Bitcoin, 20-30 Ethereum ve 120 BNB gibi bakiyeleri gördüğümü fakat tüm bunları günümüz fiyatlarına kıyasla bedava seviyeden sattığımı da belirterek işin trajedik kısmından da bahsetmiş olmak istiyorum. Özellikle 120 BNB'yi 2.200 USD gibi bir tutar karşılığı sattığımı hatırladıkça hem kendime gülüyor hem de sövüyorum. Smiley
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
AVAX'ın lansmanını aylarca bekleyip alamamak daha doğrusu o dönemde paramın olmaması kaçırdığım en büyük fırsatlardan biridir. Ama ah vah ettiğim esas proje TEZOS bu kadar loser bir proje olamaz milyar dolar etti topladıkları para bitcoin pumpı sonrası ama bir adım gidemedi inanılmaz başarısız bir proje benim gözümde. ICO sürecine katılınca çok sevinmiştim hem 1 sene beklettiler hem de hiç bir halt olmadı maalesef...
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Hesabı oluşturmadan bir kaç ay boyunca sadece forumdaki mesajları okudum okuduğum mesajlardan sonra üyelik oluşturmaya karar verdim yani 2017 yılıydı vay be 6 sene olmuş zaman ne çabuk geçiyor böyle benim kaçırdığım en büyük fırsat ise altcoin rallisinde 1 dolardan almadığım bir altcoini 60 dolar olarak gördüğüm zaman yaşamıştım daha doğrusu almıştım ancak kısa bir süre sonra satmıştım ben sattıktan 2 ay sonra tarihi zirvesini gördü hala dipte dolanıyor yaklaşık 60-70 kat kazançta 2 ay ile kaybetmiştim

Bu arada kriptoparalarda forumda bulunduğum sürede doğu görevimi bitirdim nişanladım evlendim kızım oldu  batıya döndüm ev sattım ev almaya çalıştım araba aldım iyi kötü bu forumun katkıları paha biçilemez bu forum sayesinde yaptığım yatırımlar ile bugün maaşımın 1/3 ü kiraya gitmesine rağmen pasif getiri mevduat faizi ile 6 günde kiramı çıkarıyorum ve bir memur olarak rahat geçinebiliyorum eğer forum olmasaydı durumum hiç parlak olmayacaktı ki çoğu memur arkadaş hala kirayı ödedikten sonra faturalardan sonra mutfak masrafı ile geçinmeyi ancak sağlayabiliyor bu yüzden forumu bana öğreten donanım forumu sitesinde başlığı açan arkadaş kim bilmiyorum ama ona çok teşekkür ediyorum o siteye son 3 yıldır hiç girmiyorum ancak burada 3 senedir uğramadığım gün yok herhalde

O yüzden sadece kripto değil forumun da bize getirileri ve götürüleri oldu getirisi muazzam götürüsü ise bağımlılık yaptı misafirlikte bile girip yeni konu var mı diye bakıyorum Grin
hero member
Activity: 1288
Merit: 592
In #Bitcoin me trust
2014
Bitcoin

Teknolojiyi insanlara doğru anlatayım derken para kısmını kaçırdım maalesef...
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Genelde twitterda takip ediyorum bu ara zksync ağını kullandığınız taktirde belli şartları sağlarsanız airdrop verecekler  aslında topluluğu ve kendisi aktif olan projelerin bir çoğu airdrop yöntemini tercih ediyor ve edecek.

Şuan starknet ağı ve dexleri
zksync ağı ve dexleri

Twitterta biraz vakit geçirirseniz ve burada alternatif kripto paralar kısmını takip ederseniz az çok paylaşılıyor. Gerisi şansa kalmış.
member
Activity: 168
Merit: 33
Peace without Borders
Teşekkür ederim bende sizin gibi düşünüyorum piyasa da eski boğalar sonrasındaki temizlik hala olmuş değil çoğu borsada çöpler hala toplanıyor ve delist edilmiyor. Bana da çoğu altcoin hala pahalı geliyor. BNB'yi ben o dönem kaçırmış içeride bakiyem olmadığı için bnb'ye ait bir ağ olduğunu bile sonradan öğrenmiştim Smiley. Ancak şu dönemde altcoinlere para bağlamaktansa airdropları kovalamak çok daha iyi onlarda son dönemde para harcarsan para kazandırırız mantığına dönmeye başladı. Btc'yi birçok arkadaşıma, gençlere tanıttım kimisi beni soymaya çalıştı kimiside 2 kuruş parayı görünce selam vermez oldu.  BTC sadece para kazandırmıyor çevrenizde kimin gerçekten arkadaşınız, dostunuz, kardeşiniz olduğunuda gösteriyor.

Seviyorum btc'yi onun haricinde en büyük pişmanlıklarımdan biride eth oldu çıkacağını bile bile toplayamadım o dönem babamla kavga ediyoruz bir işyerim var satayım eth alayım diyorum yok olmuyor sattıramadık. Smiley Hoş enflasyona göre oda aldığım tutarı katladı ama satsaydım bir başka güzel olurdu ancak buradaki en büyük sorun elde tutmayı başarabilecek cesareti gösterebilmek.

Hocam, bencede büyük bir temizlik gelicek aynı fikirdeyim hala son 3-4 yılda girenler ayıya dönmedi herkes çıkıcak çıkıcak kafasında. Büyük bir silkelenme gelebilir kanaatindeyim. Airdroplara nasıl katılıyoruz bilgi verebilirmisiniz? Ben o konularda hiç yokum. En son solana ico suna katılmaya çalışmıştım. Bi o var. Saygılar.
legendary
Teşekkür ederim bende sizin gibi düşünüyorum piyasa da eski boğalar sonrasındaki temizlik hala olmuş değil çoğu borsada çöpler hala toplanıyor ve delist edilmiyor. Bana da çoğu altcoin hala pahalı geliyor. BNB'yi ben o dönem kaçırmış içeride bakiyem olmadığı için bnb'ye ait bir ağ olduğunu bile sonradan öğrenmiştim Smiley. Ancak şu dönemde altcoinlere para bağlamaktansa airdropları kovalamak çok daha iyi onlarda son dönemde para harcarsan para kazandırırız mantığına dönmeye başladı. Btc'yi birçok arkadaşıma, gençlere tanıttım kimisi beni soymaya çalıştı kimiside 2 kuruş parayı görünce selam vermez oldu.  BTC sadece para kazandırmıyor çevrenizde kimin gerçekten arkadaşınız, dostunuz, kardeşiniz olduğunuda gösteriyor.

Seviyorum btc'yi onun haricinde en büyük pişmanlıklarımdan biride eth oldu çıkacağını bile bile toplayamadım o dönem babamla kavga ediyoruz bir işyerim var satayım eth alayım diyorum yok olmuyor sattıramadık. Smiley Hoş enflasyona göre oda aldığım tutarı katladı ama satsaydım bir başka güzel olurdu ancak buradaki en büyük sorun elde tutmayı başarabilecek cesareti gösterebilmek.
member
Peace without Borders
Ah hocam ah 2016'da girdim hayatımın 10 yılı inanılmaz zor geçti tam 11 yıl önce yaşamın getirdiği olaylar yüzünden iflas ettim batıp tekrar çıktık bu süreçte kripto ile aslında btctürk açılmadan 4 ay önce karşılaştım ancak o dönemler yeterli kaynaklar olmadığı için mantığını kavrayamadım ve boşverdim blockchain.info adresine mail adresi ile üye olmuş ancak bitcoini nereden alacağımı anlayamamıştım Smiley hala o cüzdanım aktiftir ancak kullanıyorum.

Gel zaman git zaman çözüm arayışında 2016 civarında bir arkadaşım eth mining'den bahsetti ve araştırdığımda mantıklı buldum o gün borç harç 6 tane ekran kartı aldım şansım yaver gitti ve ekran kartını 16'ya kadar çıkarttım ancak eth fiyatı düşünce ve kriptoyu öğrenince mandecilik yolunun doğru bir yol olmadığını gördüm.

2021 boğası öncesinde ciddi anlamda nakit ihtiyacı duydum ve elimdeki kriptoların çoğunu sattım. Doge coini incelemiş döneminin en düşük sat finanın biraz üstünden toplamıştıım sanırım 0.00000017 sattan almıştım ve oradan tam tamına 0,00001264 sat'a kadar gitti. Elimde 200.000 doge vardı. ve sattığım ürünler içerisinde birde bir borsa coini vardı Cheesy fiyatını hatırlamıyorum bakmaya korkuyorum kalp falan vurur diye.

Asla kolay bir hayatım olmadı şans 2021 sonlarına doğru forumdaki bir arkadaşın @Lachrymose attığı mesajlarla değişti launchpad'ler vsvs sağolsun borçları ödedim ve hayatıma devam ediyorum.
Bu forum cidden bir hazine bakmayı bilen için inanılmaz bir kaynak.
İnan imza gelirleri vs hikaye imza için değil bilgi için burada olun zaten geriside gelecektir.

Hocam selamlar memnun oldum, benle aynı dönemlerden denk geliyorsunuz. Bilmiyorum ama BTC fiyatı bana çok pahalı geliyor şu anda. En kötü kaçırdığım proje BNB ve Link'dir benim. Shitcoinler spot trading ile pump dumplarda trade ede ede bütün btcleri erittik. En sonunda da benim de finansal problemlerim sebebilye bütün hepsini sattım. Bir süredir piyasa gözlemleyip girişler yapıyorum ancak bana nedense büyük bir buzul çağı gelicek gibi geliyor, herkes artıcak hemen beklentisiyle davranıyor; ben 1200 gün süründüğümüzü hatırlıyorum, bu ayı daha o kadar süründürmedi gibi. İflasınız içinde geçmiş olsun hocam daha sağlam kalkmayı bilmişsiniz gibi gözüküyor sizi çok tebrik ediyorum.👏🏻

Saygılar
member
Peace without Borders
Merhabalar hocam,

3,5 sene oldu diyebilirim bu alanla tanışalı ciddi olarak. Tabi daha öncesinde haberlerde falan görüyordum sıkça ancak ciddi anlamda keşfetmeye başlamam bu forumla tanıştığımda oldu ki 3 yılı dün doldurmuşum şimdi farkettim  Cheesy Bu zaman diliminde birçok projeyi ne yazık ki es geçmiş oldum tabi birçoğunun muhabbeti bu forumda dönmüştü ancak olmuşla ölmüş olana takılmamakta fayda var. Ki bu süreçte güzel kazançlar elde ettiğim projelerde oldu. Ama en büyük keşkem daha önce girmek dışında daha kaliteli vakit ayıramamaktı. Bu 3 senenin 2 senesinde çoğunlukla okul dönemi vaktimi, kalan 1 senede ise yeni iş serüvenim zamanımı egale etti. Son 10 gün ve ondan sonrasında bu keşkemi de ortadan kaldıracak şekilde güzel kaliteli vakit ayıracağım inşallah.

Hocam anladığım kadarıyla yaş genç, hiç bir şey kaçmış değil; umarım bolca güzel projeler yakalarsınız, yakalarız birlikte. En azından istediğiniz yolda ilerlemeye karar vermişsiniz. Sevdiğiniz işi yapmak en güzeli; gerisi sonrası gelir.

Tanıştığıma memnun oldum.

legendary
Ah hocam ah 2016'da girdim hayatımın 10 yılı inanılmaz zor geçti tam 11 yıl önce yaşamın getirdiği olaylar yüzünden iflas ettim batıp tekrar çıktık bu süreçte kripto ile aslında btctürk açılmadan 4 ay önce karşılaştım ancak o dönemler yeterli kaynaklar olmadığı için mantığını kavrayamadım ve boşverdim blockchain.info adresine mail adresi ile üye olmuş ancak bitcoini nereden alacağımı anlayamamıştım Smiley hala o cüzdanım aktiftir ancak kullanıyorum.

Gel zaman git zaman çözüm arayışında 2016 civarında bir arkadaşım eth mining'den bahsetti ve araştırdığımda mantıklı buldum o gün borç harç 6 tane ekran kartı aldım şansım yaver gitti ve ekran kartını 16'ya kadar çıkarttım ancak eth fiyatı düşünce ve kriptoyu öğrenince mandecilik yolunun doğru bir yol olmadığını gördüm.

2021 boğası öncesinde ciddi anlamda nakit ihtiyacı duydum ve elimdeki kriptoların çoğunu sattım. Doge coini incelemiş döneminin en düşük sat finanın biraz üstünden toplamıştıım sanırım 0.00000017 sattan almıştım ve oradan tam tamına 0,00001264 sat'a kadar gitti. Elimde 200.000 doge vardı. ve sattığım ürünler içerisinde birde bir borsa coini vardı Cheesy fiyatını hatırlamıyorum bakmaya korkuyorum kalp falan vurur diye.

Asla kolay bir hayatım olmadı şans 2021 sonlarına doğru forumdaki bir arkadaşın @Lachrymose attığı mesajlarla değişti launchpad'ler vsvs sağolsun borçları ödedim ve hayatıma devam ediyorum.
Bu forum cidden bir hazine bakmayı bilen için inanılmaz bir kaynak.
İnan imza gelirleri vs hikaye imza için değil bilgi için burada olun zaten geriside gelecektir.

hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Merhabalar hocam,

3,5 sene oldu diyebilirim bu alanla tanışalı ciddi olarak. Tabi daha öncesinde haberlerde falan görüyordum sıkça ancak ciddi anlamda keşfetmeye başlamam bu forumla tanıştığımda oldu ki 3 yılı dün doldurmuşum şimdi farkettim  Cheesy Bu zaman diliminde birçok projeyi ne yazık ki es geçmiş oldum tabi birçoğunun muhabbeti bu forumda dönmüştü ancak olmuşla ölmüş olana takılmamakta fayda var. Ki bu süreçte güzel kazançlar elde ettiğim projelerde oldu. Ama en büyük keşkem daha önce girmek dışında daha kaliteli vakit ayıramamaktı. Bu 3 senenin 2 senesinde çoğunlukla okul dönemi vaktimi, kalan 1 senede ise yeni iş serüvenim zamanımı egale etti. Son 10 gün ve ondan sonrasında bu keşkemi de ortadan kaldıracak şekilde güzel kaliteli vakit ayıracağım inşallah.
member
Peace without Borders
Selamlar ben tetaeridanus,

Kripto ile 2016 yılında tanıştım, ne yazıkki finansal istikrarsızlık ve kumar alışkanlığı nedeniyle BTC tutmak için değil para birimi olarak kullandım senelerce. Yaklaşık 4-5 yıldır ise yatırım aracı olarak kullanıyorum. En kötü kaçırdığım durum, yaklaşık 10.000 $ BNB almıştım tanesi 2.5 $ dan. Uzun bir süre bekledim bir şey olmadı. Sattım yaklaşık 1 gün sonra tarihi rallisi başladı.

Sizin keşkeleriniz neler? Önünüzdeki planınız ne?

Tanıştığıma memnun oldum.

Saygılarla,

Tetaeridanus.
Pages:
Jump to: