Pages:
Author

Topic: Kriz öncesi tamamen fiata geçen var mı ? - page 3. (Read 496 times)

full member
Activity: 406
Merit: 100
February 06, 2018, 04:13:18 PM
Bazen gözlerimiz kör oluyor, her şey 2-3 katına çıkarken ya niye çıkıyor ortada hiçbişey yok desek de artışlardan vazgeçmiyoruz ve fiata geçmeyi bırak tepelerden altlara girmeye devam ediyoruz. Sonra 20 günde üçte birine düşünce ağlıyoruz. 1 ayda 5 katına çıkan şey 3de birine düşüyor normal, senin x5 yapmışken alman anormal ama işte insan kendini kaptırıyor, ben de yaptım bu hatayı malesef.
full member
Activity: 350
Merit: 106
February 06, 2018, 04:06:55 PM
Bu piyasa bize sabretmeyide öğretti ya en sonunda daha ne diyim.dediğin gibi kriz anında fiata dönenler bencede olmuştur ama bunu öngörerek değil aldığı karı yeterli bularak dönmüştür yüksek ihtimalle.normalde benimde aklımdan geçti en azından yarısını satayım diye çünkü cidden çok iyi kar etmiştim ama dahada gider diyerek biraz açgözlülükle satmadık işte
member
Activity: 266
Merit: 10
February 06, 2018, 04:02:11 PM
hero member
Activity: 560
Merit: 501
February 06, 2018, 03:57:03 PM
member
Activity: 266
Merit: 10
February 06, 2018, 03:50:38 PM
Evet arkadaşlar bunu yapanlar var mı aranızda varsa tebrik etmek istiyorum.Krizden önce fiata geçen yada tamamen usdt geçişi yapanları.

Yaklaşık 6 aydır bu işin içindeyim tecrübe eksiğim fazla benim gibi olan arkadaşlar varsa genel konuşacağım biraz.Aslında bazen düşünüyorum yeterince ileriyi öngöremiyoruz yeterince kafayı çalıştırmıyoruz.Daha şu an aklıma geliyor piyasadan şu kadar milyar dolar çıktı deniyordu epey bir süre önce hatırlıyorsunuzdur.O paralar çıktığı an böyle birşey olacağını bilmemiz lazımdı.Bu kadar ucuzdan yüksek sermayeyle toplayacaklar dolarla balina diye tabir ettiğimiz kişiler.O kadar para sistemden tamamen çıktıysa bunun tek sebebi olabilirdi.Yakında böyle bir kriz geleceğini bildikleri için nakite geçmiş olmaları.Sırf şu anda zirve sermayeyle üçte biri fiyatına alabilmek için.Zira nakite geçmeleri krizden kaçmak için değil krizi bizzat çıkartan bu adamlar zaten.

Bir arkadaş demişti hiç bakmadan satış emri bile koymadan sanki kaçıp giden proje ekibi gibi toplu satış yapıyorlar diye.Çok planlı projeli örgütlü bir çalışma yürüttüler.Olan bize oldu.Elbette bunları şu an söylemek kolay bunu herkes yapabilir.Asıl zor olan öncesinde görüp üzerine uygulamaya geçebilecek cesarete sahip olmak. Undecided

Artık pişmanlık fayda etmez ama zararın neresinden dönersek kardır demeyeceğim.Piyasa düzelene kadar elimdekileri tamamen tutma taraftarıyım.Artık satmak için çok geç.Tek pişmanlığım bunu öngörememek oldu.Daha öğreneceğim çok şey var.

Sizin düşünceleriniz nelerdir bu konuda ? Bu tarz öngörüleri öncesinde analiz biçimde yapabilirmiyiz forumda ? Yabancıları es geçersek bizde toplu bir erime söz konusu bu tarz düşüşlerde.Dayanışma ve yardımlaşmayla bunu azaltma olanağı varsa deneyelim diyorum fikir paylaşmaktan çekinmeyelim.Üzerinde iyi düşünülmüş ayrı bir konu bile açılabilir.
Pages:
Jump to: