Pages:
Author

Topic: Krize yeterince hazır mıyız? - page 2. (Read 487 times)

jr. member
Activity: 114
Merit: 1
November 17, 2018, 04:10:02 PM
Hem de hiç hazır değiliz ne zaman hazır olduk ki. Bizim ülke bir kriz ülkesi olduğu için alışığız diyebilirim.
member
Activity: 448
Merit: 12
November 17, 2018, 03:56:27 PM
Dünya genelinde yaşanacak bir ekonomik kriz ile kripto paraların yükselişini beklemek bence hayalcilik olur.
Aksine kripto paraların gelişimi için tüm dünya ekonomilerinin belli bir olgunluğa erişmesi gerek diyorum ben
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
November 17, 2018, 01:48:03 PM
Ülke çapında zaten kriz var, geleceğide belliydi ve şu an daha işin başındayız gibi geliyor bana. 2019 daha zor geçecek gibi. Bunların hepsini bile bile bir sürü borca girdim o da benim enayiliğim heralde. Göobal anlamda da şiddetli bir kriz gelirse o zaman son kale kripto kalıyor.
member
Activity: 504
Merit: 12
November 17, 2018, 12:04:14 PM
Bu kadar uzun süredir olduğu için yapılan ve gerçekleşen olumsuz nedenlerden çok derin ve sert etkilenmesini beklememek lazım.
member
Activity: 462
Merit: 10
November 16, 2018, 06:32:51 PM
Gerçektende inanılmaz bir devrim bu. Bir çok kişi borsa gibi görüyor aslında blockchain tüm sektörlerde kripto çözüm gelöesiyle inanılmaz evriliyor ilerleyen yıllarda bu akımın öncülerinde olduğumuz için gurur duyacağız arkadaşlar buna emin olun
member
Activity: 406
Merit: 14
November 16, 2018, 06:30:11 PM
Krizde kripto paralar nasıl değerlenecek acaba merak ettim. İnsanlar elinde para yokken nasıl yatırım yapacakki. Elinde para yokken karnını nasıl doyuracağını düşünürsün kripto paraya yatırım yapsam mı demezsin.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
November 16, 2018, 04:30:42 PM
Yaşanacak küresel bir krizde tüm finansal araçlar etkilenir. Kriptoların bundan hasarsız çıkabileceğini düşünmüyorum. Hatta bu konuda yazdığım bir post vardı, onu da buraya ekleyeyim, tekrara girmemiş olurum.
https://bitcointalksearch.org/topic/m.47610365
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
November 16, 2018, 02:26:33 PM
herkes kriz gelirse kripto paralar uçabilir diyor fakat biz gelecek olan krize kripto paralardan bağımsız olarak hazırlıklı mıyız ki. herkes bunu gözardı ediyor.
member
Activity: 350
November 16, 2018, 02:20:05 PM
ekonomik krizlere karşı bir çözüm olarak kripto paralarımı görmek lazım, yoksa geleceğin para birimi olarak mı kripto paraları görmek mi işte anlatılması gereken bence bu...
jr. member
Activity: 322
November 16, 2018, 02:16:53 PM
amerika kriz çıkarmak için kendisini gayet de yakar. devletler olaylara duygusal değil rasyonel bakar ve çoğunluk için azınlığı feda etmekten kaçınmaz.
jr. member
Activity: 280
November 16, 2018, 01:23:17 PM
Bir sene olacak neredeyse artık bağışıklık kazandık gibi.Krizler olmaya devam edecek önemli olan bu krizlerden zarar almadan çıkmanın yollarını bulmak.Btc yine dump yedi ama bu yakında pump olacağına işaret.Büyük balinalar düşüşte de çıkışta da kazanıyor.
full member
Activity: 728
Merit: 151
November 16, 2018, 07:36:10 AM
Amerika'nın yanmasını pek anlamadım ironi mi yaptın acaba? Kriz çıkarmak için herhalde adamlar kendi ülkesini yakmaz

niye ? bop planını işletmek için kendi ikiz kulelerini vurdu ya  Wink iç ve dış ortakları ile milyonlarca insanın ölümüne, coğrafyanın karışmasına haklı bir gerekçe lazımdı. algı yönetimi bu adamların işi . o yüzden ön yargılı olmamak lazım
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
November 16, 2018, 07:25:32 AM
bekleyen her zaman kazanır. püf noktası dayanabılmek, krız zamanları alım zamanlarıdır. alım yapılamıyorsa eğer beklemek gerekıyor buda sabır ve güç ıle alakalı bekleyecek güç var mı, yalnız şöyle bır durum var yeterlı hacımde satış olmadığı surece düşüşte devam eder, cunku dusurenlerın amacı toplamak yeterlı mıktarda toplayamadıysa daha da dusurecektır
member
Activity: 238
Merit: 14
November 16, 2018, 06:30:33 AM
Ekonomik kriz kapıda diye basbas bağırıyorlar.Kriz zamanı belki insanlar paralarını arttırmak için kripto dünyasına girebilirler. Bu bizim için bir fırsat olabilir.

Dostum ekonomik krizler parası olana para kazandırır. Bunun en büyük kanıtı büyüklerin her krizde daha fazla büyümesidir. Ayrıca çalıştığım firma ile 2000 ve 2015 li yıllardaki krizlerde büyüme yaşadık. Bu şu demek oluyor korkmayıp yatırıma devam eden her firma aslında büyüme yolunda ilerliyor. Kriz mıriz farketmiyor.
full member
Activity: 798
Merit: 106
👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc
November 16, 2018, 06:26:58 AM
Ekonomik kriz kapıda diye basbas bağırıyorlar.Kriz zamanı belki insanlar paralarını arttırmak için kripto dünyasına girebilirler. Bu bizim için bir fırsat olabilir.
member
Activity: 742
Merit: 19
November 16, 2018, 03:17:13 AM
Kriz her zaman olur.Önemli olan yeterince hazır mıyız krize.Fırtınaya sokakta yakalanmak gibi bir duruma düşersek yere serilmemiz an meselesidir.O yüzden krizlerde sağlam olan coinlere kaçmak bir nevi daha az zarar görmemizi ve yaşamamızı sağlar.
member
Activity: 448
November 16, 2018, 02:10:49 AM
Kriptopara;  blockchain ile gerçekleşecek şeylerin bir nevi finansal ayaklarının yaşadığı bir evrendir. Yani kriptopara olmasa da blockchain ilerleyecektir ama blokchainin bilinirliliğini ve reklamını en iyi bu piyasa yapar.
jr. member
Activity: 153
Merit: 4
November 15, 2018, 07:21:15 PM
https://bitcointalksearch.org/topic/m.47596536

Şu Konu hakkında düşünce ve yorumlarınızı da gerçekten merak ediyoruz.

Ayrıca : Resim eklemek için piccy.info yu kullan resmini yükle ve en alttaki linki. Forum içerisinde ki "insert  image" nın içine ekle resmin çıkar...

Bedavadan bilgi hadi iyisiniz yine...

GALİBA ARTIK ÖĞRENMİŞSİNİZDİR....
full member
Activity: 630
Merit: 104
November 15, 2018, 06:32:58 PM
Krizde yangın sayısı 2 kat artıyor ve şuan Amerika yanıyor!    

Kripto paraların parlayıp söndüğü bir devirden bahsederken hala bu piyasanın içerisinde olanlar gerçek değişimi görüyor olabilir ancak. Blockchain teknolojisi gerçekten övülmeyi hakediyor çünkü; piyasadaki tüm sektörlere çözümler getiren, verimliliği artıran, tamamen güvenli, maliyetleri düşüren bir teknoloji olmakla kalmıyor piyasadaki tüm işlevsiz kurumları da ortadan kaldırıyor. Peki ''Bu kurumlar neden bu teknolojiye yatırım yapıyor?''. Sorunun cevabı aslında çok basit önümüzdeki yüzyıllarda işlevsiz kalmamak için.

Şu sıralar aklımızı meşgul eden soruları tartışmak nasıl olur bilmiyorum ama piyasanın durumuna ''genel'' olarak cevaplar vermeye çalışacağım kendime:

Soru 1:  Kripto paralar finansal piyasaların alternatifi mi? ( Olası finansal krizde acaba Bitcoin uçar mı? sorusunun bir cevabı aslında.)

Cevap 1: Tabi ki de hayır. Uzun uzun sebeplerini duymak isteyenler ise yazımı okumaya devam edebilirler. Kripto para piyasasını, dijital para piyasasından ayırıyoruz çünkü; kripto paralar, paranın dijital para evriminden sonraki bir devrimdir.
Devrim diyorum çünkü bu sistemin gelişmesinin henüz çok çok daha başındayız.  Finansal kriz üzerinden gelebilecek ve reel piyasayı etkileyecek olası bir kriz Kripto para piyasasını da etkilemez mi? Bence sorunun cevabı kesinlikle basit tabi ki etkileyecektir. Dünya finansal piyasalarındaki resesyon yakınlarda krize sebep olacaktır ve her piyasa gibi Kripto para piyasası da etkilenecektir . Bu zamana kadar geçen yıldan bugünlere kadar uzanan süreçte bir çok kripto yatırımcı Dünya'nın belkide % sel bazda olarak, gelmiş geçmiş en büyük krizini gördükten sonra bu krize de dayanılır mı bilmiyorum?
Ama bildiğim bir şey varsa: Bu kriz Blockchain Tekonolojisinin gerekliliğini gözler önüne serecektir. KARAR SİZİN!

Eee birileri kazanırken birileri kaybedecekti!

Soru 2:  Blockchain ile neler değişecek?
(devam edeceğim)

https://www.linkedin.com/in/serthan-topal-8a4bb195/  grafik ve resimler linkedinde eklenecektir Smiley
Pages:
Jump to: