Pages:
Author

Topic: Kullandığım Güzel Telegram Grupları & Telegram Botu Nasıl Yapılır? - page 2. (Read 316 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Enfes lezzetli bir konu. Emeğine sağlık kardeşim. Telegramım kalabalıkken geçenlerde sadeleştirdim ve gurupları sesiz aldım. En önemlisi gurupları sessize almak zaten.

Bu önerilerini de takibe alıyorum.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
Sanırım buradaki herkes az çok Telegram'ı aktif olarak kullanıyordur. Bundan bir kaç yıl önceye kadar gözümüz telefonda Whatsapp'ta iken, artık sürekli Telegram'ı kollar olduk.

Aslında çok da güzel oldu. Çünkü whatsapp'a göre kat kat üstün bir platforma sahip telegram.

Artık Telegram'dan dizi-film izleyebiliyor, sesli kitap bulabiliyor, çok sevdiğim bir kaç websitesinden güncellemeler alabiliyorum.

Önce ilk konumuza gelelim.

Donanımhaber Sıcak Fırsatlar: Herhalde hepimizin buradan önce bir DH deneyimi vardır. Sıcak fırsatları ve müthiş ölücü tayfasıyla Türkiye'de eşi benzeri görülmemiş bir topluluktur donanımhaber... Eğer onlar bu forumu ve imza kampanyalarını duysaydı, burayı yıkabilirlerdi  Grin 0,05TL'ye kola kapağı satanları gördü bu gözler. Neyse bu Telegram sayfası sayesinde Sıcak Fırsatlar'da işinize yarar çok fazla konuya erişebilirsiniz. Önemli olan ne kadar hızlı olduğunuz Smiley Çünkü genelde bu sayfalarda yayınlanan sıcak fırsat çoktan yağmalanmış oluyor.

Kandilli Deprem Hattı: Malum her yerimiz deprem kuşağı. Son depremler post olarak Telegram mesajı olarak geliyor.

Ekşi Gündem Bot: Ekşi sözlükçüler buraya. Gündemde ne varsa buradan denk getirmek mümkün olabiliyor.

Dizi ve Film: Telegram'dan film izlenir mi? Denedim bence başarılı. Bazı cihazlarda medya oynatırken ekranı kapatıyor ama ayarladan çözmek mümkünmüş sanırım. Türkçe diziler ve filmler hemen Telegram hesabınızda...

Dizi Film -2: Bir başka güncel kanal. Güzel paylaşımlar geliyor...

Mandolarian'cılar Buraya: Torrentle uğraşmayın gayet güzel paylaşıyor arkadaş.

Dizi -Film 3 (Belki de en başarılısı): Genellikle güncel ama son günlerde biraz etkinliği azaldı. Ama yine de arşivi falan çok sağlam.

Dizi: Tüm diziler ve ve bu dizileri yukarıda tek verdiği Mandolarian gibi dizileri zevkinize göre kanal kanal takip etmenizi sağlayabilecek güzel bir sayfa.

Sesli Kitap: Bunu galiba bir arkadaş daha önce kitap konusunda yazmıştı. Bende buradan öğrendim.

Spor Etkinlikleri ve Takım Takibi sunan sayfa: Değişik bir sayfa hem çok kaliteli paylaşımları, hem de takip etmek istediğiniz takımlarla ilgili her türlü veriyi alabildiğiniz bir sayfa. Spor etkinliklerini takip edenlere tavsiye ederim.

Konuyu alakalı olduğu için tek seferde açmayı istedim çünkü birbiriyle bir bağlantısı var.
Yukarıdaki gruplar benim hayatımı çok kolaylaştırıyor ve bence çok başarılılar. Elbette arkasında bir takip var.
Benim kullanmak istediğim bir takım özellikleri barındırıyorlar aslında.
Merak ettiğim bir Telegram bot'u oluşturmak çok mu zor? Çok teknik bilgi gerektiriyor mu? Bununla ilgili öğrenebileceğim bir kaynak var mı?

Mesela benim aklımda olan ilk verdiğim sayfa gibi. DH forumunda bir konuda atılan tüm postları Başlık - Link şeklinde Telegram'da post olarak atıyor. Bunu kullanabileceğimiz çok yer var. Öncelikle burası. Örneğin burada atılan her post Telegram'da mesaj olarak gelse güzel olmazmıydı. Hatta daha özelleştirilebilir bir şey olabilir. Onunda örneği en son verdiğim takımlarla ilgili olan gibi. Örneğin Alternatif Kripto Paralar bölümünde ETH ile ilgili bir konu açıldı ve biz bu konuyu takip etmek istiyoruz. Gelen her cevabı bize Telegram'a post olarak atsa ve mobil'den de okuyabilsek, önemli gelişmeleri anlık kaçırmasak çok hoş olmazmıydı?

Bu tarz fikirlerim var ama teknik bilgim sıfır. Bu nedenle bana yardımcı olabilecek bir kaynak kişi varsa ya da buradan bir çalışma grubu kurarak bu işe uğraşsak çok mu zor olur?
Eminim bilgi sahibi olanlar vardır.

Pages:
Jump to: