Pages:
Author

Topic: Kuzu Grup GYO Halka Arz (KZGYO) - page 2. (Read 475 times)

sr. member
Activity: 968
Merit: 292
August 28, 2023, 02:33:38 PM
Küçük kârlar bırakıyor. Birkaç halka arz haricinde diğerlerini satıyorum. Uzun vadeli düşündüğüm şirketler genelde enerji şirketleri. Halka arz rüzgarını iyi değerlendirmek gerek. Gün gelip tersten de esecek.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
August 28, 2023, 02:03:20 PM
Deniz banktan hesap açmıştım daha kullanmadan bilmem şu kadar yatırım hesabı komisyon ücreti diye mesaj geldi, bende bu mesaja sinir olduğum için gidip hesabımı kapattım.

13 lot olarak çok az miktar vermişler yarım kilo kuzu alırsınız o parayla herhalde Smiley

13 lot çok komik olmuş. Yarın işleme başlıyor herhalde 100 lira kar bırakır 100 lira sonra satarız Grin Geleceği pek parlak değil. Uzun vadeli alan olmaz bu hisseyi diye bir şeyler düşünüyorum. Bayağı borcu varmış ve kapatmak için bu durumu lehine çevirmişler. Faiz oranıyla kredi almak yerine bedavaya para kazanmış olacaklar.

Evet hocam yarın işleme açılıyor ancak kâr olayı tamamen bilinmez çünkü şu an öyle bir rağbet var ki halka arzlara. Eşit olarak dağıtılmış 2.5 milyon kişideki lotları toplamak kolay olmuyor. Satmıyor çünkü küçük yatırımcılar. Böyle olunca firma kötü olsa da arz talep dengesiyle uzun süre pozitif yönde büyüyebiliyor. Belli olmaz yani ummadık taş baş yarabilir.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
August 28, 2023, 08:17:38 AM
Deniz banktan hesap açmıştım daha kullanmadan bilmem şu kadar yatırım hesabı komisyon ücreti diye mesaj geldi, bende bu mesaja sinir olduğum için gidip hesabımı kapattım.

13 lot olarak çok az miktar vermişler yarım kilo kuzu alırsınız o parayla herhalde Smiley

13 lot çok komik olmuş. Yarın işleme başlıyor herhalde 100 lira kar bırakır 100 lira sonra satarız Grin Geleceği pek parlak değil. Uzun vadeli alan olmaz bu hisseyi diye bir şeyler düşünüyorum. Bayağı borcu varmış ve kapatmak için bu durumu lehine çevirmişler. Faiz oranıyla kredi almak yerine bedavaya para kazanmış olacaklar.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
August 28, 2023, 08:04:33 AM
Hiçkimseden bedava para alamazsınız 10 litre ayçiçek yağı alacak parayı bıraksa yeter. Halka arzların riskli tarafı bağımlılık yaratıp parayı oralarda hiç edebilmeniz. Piyasayı hiç bilmeyenler bile gelip ben bu halka arzları uzun süre tutacağım diyor abi ne olduda bu kararı aldın? Ne zaman öğrendin?

Eskiden bir kahvede çağ dağıtan müşterim vardı adam borsa bağımlısıydı kredi çekip hisseler alırdı uzun zaman oldu görmedim acaba ne oldu?
Eğer bu aşamada hala yatırımlarında devam ediyorsa iyi kazanmıştır, halka arzların en güzel yanı da ufak ufak risksiz birikim sağlaması, her halka arza katılım sağlarsak evin bir miktar giderlerini karşılayabiliriz, özellikle enerji firmalarını da uzun süreli tutabiliriz, bilmiyorum da en azından insanlarda borsa kumar algısının kırılmasını sağlıyor bu halka arzlar,
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
August 26, 2023, 05:41:21 AM
Hiçkimseden bedava para alamazsınız 10 litre ayçiçek yağı alacak parayı bıraksa yeter. Halka arzların riskli tarafı bağımlılık yaratıp parayı oralarda hiç edebilmeniz. Piyasayı hiç bilmeyenler bile gelip ben bu halka arzları uzun süre tutacağım diyor abi ne olduda bu kararı aldın? Ne zaman öğrendin?

Eskiden bir kahvede çağ dağıtan müşterim vardı adam borsa bağımlısıydı kredi çekip hisseler alırdı uzun zaman oldu görmedim acaba ne oldu?
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
August 26, 2023, 05:34:25 AM

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
August 25, 2023, 03:46:17 PM
Katılamadım ya unuttum katılmayı bugün katılırım diyodum yine aklımdan çıkmış.
300-400 liralık lot verir hesap başı, ortalama bir hafta tavan gider diye düşünüyorum.

Halka arzlara en rahat katıldığım banka deniz bank lami cimi yok birkaç tık sonra tamam katıldın gitti. 13 lot verdi oda 269 tl artık işin iyice boku çıkmaya başladı sanırım 2,5 milyondan fazla kişi başvurdu her geçen gün başvuru sayısı artıyor aslında halka arz olarak güzel oluyor hisseler ciddi anlamda farklı ellerde oluyor.
hero member
August 25, 2023, 03:38:07 PM
Pay dağıtımı yarın yada pazartesi açıklanır büyük ihtimalle.
Ben genelde Garanti ve Yapı Krediyi kullanıyorum, arayüzleri bana göre en iyisi bu iki banka.
Garanti hesabım yok maalesef, Yapı Kredi bankasının ara yüzü dediğiniz gibi kullanışlı ve basit genelde bende Yapı Kredi bankasını kullanıyorum bir tek TATEN için Akbank kullandım mecburen Smiley

Önceden Global Menkul Değerlerde hesabım vardı ama uzun süre kullanmayınca tekrar belge istediler öyle kaldı Smiley
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
August 24, 2023, 02:45:50 PM
Pay dağıtımı yarın yada pazartesi açıklanır büyük ihtimalle.
Ben genelde Garanti ve Yapı Krediyi kullanıyorum, arayüzleri bana göre en iyisi bu iki banka.
hero member
August 24, 2023, 09:32:02 AM
Bende ilk defa Fiba banka üzerinden talep yolladım ama talebi hiç bir yerde göremedim Fiba banka bana biraz daha karışık geldi umarım dağıtım olunca portföyde görürüm Smiley Pay dağıtımı hangi gün yapılacağını biraz araştırdım ama bulamadım, belki yarın açıkların yada pazartesi gününe kalır diye düşünüyorum.
legendary
August 23, 2023, 01:07:16 PM
Katılamadım ya unuttum katılmayı bugün katılırım diyodum yine aklımdan çıkmış.
300-400 liralık lot verir hesap başı, ortalama bir hafta tavan gider diye düşünüyorum.
hero member
August 22, 2023, 10:38:31 AM
Kuzu GYO, portföyü en kötü şirketlerden birisi.Son dönem kısa vadeli borçlarını bile ödeyemez olan bir firma.Son 2 sene eksi ile kapatmışlar.Bu firmayı halka arz onayı veren kurumu sorgulamak lazım.1000 liralık alım yaptım %20-30 görünce ne kadarlık dağıtırsa satar çıkarım.Böyle firmaların BIST’in güvenilirliğini baltaladığını düşünüyorum.
Denize sıfır site inşaat vs yapmak için nasıl kimden izin alındıysa halka arz için onay almakta zor olmamıştır diye düşünüyorum. Halka arza katılmış olmak için 25 adet alım bende yolladım açıkçası uzun süre tutacağımı sanmıyorum bir kaç tavan sonrasında zaten gidişatı belli olur ona göre satıp çıkarım.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
August 22, 2023, 07:11:54 AM
Kuzu GYO, portföyü en kötü şirketlerden birisi.Son dönem kısa vadeli borçlarını bile ödeyemez olan bir firma.Son 2 sene eksi ile kapatmışlar.Bu firmayı halka arz onayı veren kurumu sorgulamak lazım.1000 liralık alım yaptım %20-30 görünce ne kadarlık dağıtırsa satar çıkarım.Böyle firmaların BIST’in güvenilirliğini baltaladığını düşünüyorum.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
August 17, 2023, 07:42:50 AM
Gayrimenkul yatırım ortaklıkları bana da pek bi iç açıcı gelmiyo nedense. Ama Baydöner'in halka arzına bile katıldım azıcık bi miktarla da olsa. Kuzu Grup gayrimenkul yatırım ortaklığı ona göre daha bi iyi geldi bana. Tabiki yalnızca halka arza katılırım. Daha bi uzun düşünmem bu hisseye karşı. Tabiki yatırım tavsiyesi değildir söylediklerim.

30, 35 lottan fazla vermez. Katılımcı sayısı 2 milyonu geçmiş durumda. Her geçen gün de artıyor. Talep yine aynı şekil olur. Fazla almaya gerek yok. Bu arada biraz inceledim dağılımı. Halka arzdan elde edecekleri geliri yeni yatırımlar için kullanacaklarmış çoğunlukla. İşletme giderleri için ayrılan miktar epey düşüktü. Şirketi büyütmek istedikleri anlaşılıyor buradan. Bana göre doğru bi planlamaya sahipler.
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
August 17, 2023, 05:25:10 AM
Şirketler sanki yavaş yavaş bu enflasyon ortamında iflas sinyallerini aldı gibiler. Çünkü hisse senedi satışlarının ardı arkası kapanmıyor artık. Durum böyle giderse ben çok canlar yanacak diye düşünüyorum. Şirketler para kazanabilmek için halka açılır sonrası ne olacak önemli olan o.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
August 17, 2023, 03:23:44 AM
Forumun Halka Arz sponsoru MK-74 den yeni halka arz paylaşımı Smiley şaka bir yana teşekkürler.

ASGYO gibi bu da vurkaç halka arzlarından biri olacak benim için.

İlk tavanı bozunca satanlar olabilir ama ben birkaç hafta bekleyip bundan tam randıman çıkarmayı düşünüyorum. Smiley
Benimde ….GYO hisselerinden fazla bir beklentim yok ama yinede tüm halka arzlara katılmaya çalışıyorum  bu dönemde talep fazla olduğu için zarar ettireceğini düşünmüyorum çok fazla üst üstede tavan gideceğini düşünmeyenlerdenim. Umarım pay miktarı biraz fazla olur en az 40-50 olursa mesela.

Gayrimenkul hisseleri çok dikkatli olunması gereken hisseler. Halka arz olduğu için verilen pay miktarları belli olduğundan bir problem yok eğer alırsam bile direk elden çıkarırım zarar yazmazsa oda.
Eskiden olsa gayrimenkul firmalarına ölsem yatırım yapmam derdim artık para kazandırdığı sürece alır geçerim kafasındayım.
Bu firmayı İstanbul-Ataköy sahildeki rezidanslardan biliyorum, adamlar nerdeyse denize sıfır rezidans diktiler boydan boya.
Anlayacağınız arkası sağlam gibi geldi bana, oraya herkese diktirmezler rezidans.  Wink
Hocam denize sıfır siteyi diken birinin belirli bağlantıları mutlaka vardır. Bağlantı olmayana taş üstüne taş bile koydurmazlar elbette kıymetli konumlarda. Her ne kadar ekonomi vasat seyretse de halka arz talepleri bitecek gibi değil. Haftaya 3 gün uzun uzun halka arz belirlemişler sağ olsunlar. Dibini sıyırırım.
Siz söyleyince hatırladım şimdi Ataköyde sahil yolundan geçerken görüyordum sahile sıfır daireleri, Ataköyde denize sıfır siteler, inşaatlar yapmak her babayiğidin harcı değil, onlara izin çıkıyor demek talep nasıl oluşacak bakalım. Beklentim yok tavan fiyatına göre hareket edeceğim.
hero member
August 17, 2023, 02:18:39 AM
Forumun Halka Arz sponsoru MK-74 den yeni halka arz paylaşımı Smiley şaka bir yana teşekkürler.

İlk tavanı bozunca satanlar olabilir ama ben birkaç hafta bekleyip bundan tam randıman çıkarmayı düşünüyorum. Smiley
Benimde ….GYO hisselerinden fazla bir beklentim yok ama yinede tüm halka arzlara katılmaya çalışıyorum  bu dönemde talep fazla olduğu için zarar ettireceğini düşünmüyorum çok fazla üst üstede tavan gideceğini düşünmeyenlerdenim. Umarım pay miktarı biraz fazla olur en az 40-50 olursa mesela.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
August 17, 2023, 01:39:32 AM
Eskiden olsa gayrimenkul firmalarına ölsem yatırım yapmam derdim artık para kazandırdığı sürece alır geçerim kafasındayım.
Bu firmayı İstanbul-Ataköy sahildeki rezidanslardan biliyorum, adamlar nerdeyse denize sıfır rezidans diktiler boydan boya.
Anlayacağınız arkası sağlam gibi geldi bana, oraya herkese diktirmezler rezidans.  Wink
Hocam denize sıfır siteyi diken birinin belirli bağlantıları mutlaka vardır. Bağlantı olmayana taş üstüne taş bile koydurmazlar elbette kıymetli konumlarda. Her ne kadar ekonomi vasat seyretse de halka arz talepleri bitecek gibi değil. Haftaya 3 gün uzun uzun halka arz belirlemişler sağ olsunlar. Dibini sıyırırım.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
August 16, 2023, 11:56:12 PM

legendary
August 16, 2023, 04:57:19 PM
Merhabalar,

Bu hafta onay alan halka arz Kuzu Grup GYO oldu.

Kuzu Grup GYO 21-22-23 Ağustos 2023 tarihlerinde halka arz olacak.
Talep toplama 3 gün sürecek.

Kuzu Grup GYO hisse fiyatı olarak 20,76 TL'den halka arz olacak.

Halka arz büyüklüğü 1,03 Milyar TL, şirketin %25'i halka arz olacak ve 50 Milyon adet hisse dağıtılacak.

Katılmak isteyenler daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirler.

https://www.getmidas.com/midasin-kulaklari/kuzu-grup-gyo-halka-arzi-hakkinda-bilmen-gereken-her-sey-2023-p-25548

Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Anlayacağınız arkası sağlam gibi geldi bana, oraya herkese diktirmezler rezidans.  Wink
Pages:
Jump to: