Pages:
Author

Topic: laptop kaynaklı ping sorunu - page 2. (Read 553 times)

hero member
Activity: 1904
Merit: 795
November 09, 2017, 07:23:20 PM
Wifi bağlantılarında bazen bu şekilde problem olabiliyor. CS:GO oynarken bunu farkettim sonra kablo ile bağlandığımda pek sorun yaşamadım.  eğer imkan varsa kablo ile deneyin.
full member
Activity: 487
Merit: 115
November 09, 2017, 07:02:50 PM
format attıktan sonra bilgisayarına virüslü bir şey yüklüyor olmayasın ? bazı virüsler reklamlara veya başka sitelere ping gönderir ondan dalgalanma yapabilir.
Virüs dışında her hangi bir problem gözükmüyor.

Peki başka oyunlarda da böyle mi yapıyor ? veya acaba laptopunun internet kartında bir sorun olabilir mi ?
newbie
Activity: 77
Merit: 0
November 09, 2017, 05:30:01 PM
Arkdaşlar önceden lol oynarken pingim 20ms de falan oluyordu. Daha sonrasında oyun sırasında sürekli yükselip düşmeye başladı baya dalgalanmalar oldu. Ping bi 30 oluyor bi 500e çıkıyor sonra yine iniyor yine yükseliyor falan. Arkdaşım kendi laptopundan girdiğinde hiçbir sıkıntı yok sabit ping de oynuyor ama benim laptop da ping sürekli bir dalgalnma içinde. Format attım düzeldi fakat aradan 1-2 hafta geçti yine aynı sıkıntı oluştu. İnternetten art arda ping testleri yaptığımda da orda da pingi bir düşük gösteriyor bi yüksek gösteriyor. Ne yapmalıyım nasıl düzelir bu olay?

NOT: Wifiden bağlanıyorum. Arkadaşın laptopu da wifiden bağlanıyor sıkıntı yaşamıyor.
Görev yöneticisinden ağ kullanımını kontrol ettim internet kullanan bir programım açık değil.
Vpn kapalı.
Pages:
Jump to: