Pages:
Author

Topic: Ερωτηση για ledger nano s - page 2. (Read 393 times)

newbie
Activity: 29
Merit: 0
December 17, 2017, 06:06:42 AM
#8
μπορω να εχω δυο συσκευες ledger με ενα πορτοφολι ?
newbie
Activity: 46
Merit: 0
December 16, 2017, 04:02:27 PM
#7
Δεν εχει βγαλει και η ripple ενα πορτοφολι τουλαχιστον να τα εχουμε εκει η online η σε software
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
December 16, 2017, 10:50:28 AM
#6
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...και κάτι ακόμα αν χαλάσει πρέπει να αγοράσω άλλο ιδίο? Η μπορώ με άλλο τρόπο?

Υπαρχει τροπος ναι, διαφορετικα αν εκλεινε η εταιρια θα εχανες και τα νομισματα σου.
1ο σε πορτοφολια software οπως electrum που δεχεται φραση κλειδι
2ο με opensource κωδικα που κατεβαζεις στο pc σου και παραγεις τα ιδιωτικα κλειδια για καθε νομισμα βαση τη φραση σου

Υ.Γ. το μονο νομισμα που δεν επαναφερεται ευκολα, αν εχεις τη φραση χωρις να εχεις το Ledger nano s ειναι το ripple, υπαρχει τροπος αλλα ακομη και ενας εξοικειωμένος χρηστης των crypto θα δυσκολευτει αρκετα!
newbie
Activity: 30
Merit: 0
December 16, 2017, 09:08:03 AM
#5
Καλό είναι το χαρτί να το κάνεις laminate για να μην είναι επιρρεπείς σε νερό και υγρασία.

Αν θες να τις κρύψεις χωρίς να τις κρύψεις.... μπορείς να ενσωματώσεις τις λέξεις μέσα σε καμιά δεκαριά ποιήματα...  Wink

Μπορείς να έχεις και 2-3+ διαφορετικά πορτοφόλια, με μοιρασμένα τα χρήματα σου. Cold storage είναι ότι καλύτερο.
newbie
Activity: 46
Merit: 0
December 16, 2017, 09:07:54 AM
#4
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...και κάτι ακόμα αν χαλάσει πρέπει να αγοράσω άλλο ιδίο? Η μπορώ με άλλο τρόπο?
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
December 16, 2017, 08:51:51 AM
#3
Ναι, πρεπει να το σβήσεις με 3 φορές λαθος πιν και να ασχοληθείς να τις ξανα περάσεις να δεις οτι όντος περνάνε.
Ειναι λιγο χρονοβόρο ολο αυτο αλλα θα εχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν το χάσεις, αν χαλάσει η αν σου σβηστεί καταλαθως. Οι λέξεις γραμμένες σε χαρτι και κρυμμένες για καλο και για κακο σε δυο η περισσότερα διαφορετικά σημεία.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
December 16, 2017, 08:42:44 AM
#2
Καλησπερα παιδια στο ledger nano s μετα που δίνουμε το pin εχει της φράσεις και εκεί το εχω χασει.. πως κανω την διαδικασια? Επειδη δεν τα παω και πολυ καλα με τα αγγλικα εχω δει αρκετα video αλλα εκι εχω κολλησει :/

αυτές τις λέξεις θα πρέπει να τις γράψεις κάπου με την σειρά που την δείχνει. Θα πρέπει να προσέξεις ιδιαίτερα να είναι σωστές αυτές που εγραψες και φυσικα να μην τις χάσεις γιατι απλά θα χάσεις και τα bitcoin σου. Μετά θα σου ζητήσει επιβεβαίωση κάποιες από τις λέξεις και θα πρέπει να τις βάλεις.
Τέλος εγώ νομίζω καλό είναι να προσπαθήσεις να κάνεις και recover το seed key σου πρωτού μεταφέρεις bitcoin για να δεις αν όντος δουλεύει έτσι για την επιβεβαίωση.
newbie
Activity: 46
Merit: 0
December 16, 2017, 08:34:10 AM
#1
Καλησπερα παιδια στο ledger nano s μετα που δίνουμε το pin εχει της φράσεις και εκεί το εχω χασει.. πως κανω την διαδικασια? Επειδη δεν τα παω και πολυ καλα με τα αγγλικα εχω δει αρκετα video αλλα εκι εχω κολλησει :/
Pages:
Jump to: