Pages:
Author

Topic: Ledger Nano S'te ETH bazlı tokenlerin kullanımı? Myetherwallet entegresyonu? - page 2. (Read 1570 times)

hero member
Activity: 896
Merit: 630
şu anda türkiyede binbirçeşit dışında nerden temin edebiliriz ledger nano s'i? illede binbirçeşitten alacaksak stok durumları nasıl hemen yolluyorlar mı?konuyla iligili deneyimli arkadaşlar cevap verirse çok iyi olur.
full member
Activity: 672
Merit: 110
nano s bende de var aldım ıcınde de  1 btc lık altcoın var .sorun cıkcagını sanmıyorum. mew gıderse baska sıte gelır ledger nano s e gene baglanırsın sorun degıl yanı .mew gıttı dıye tokenler gıtmıycek sonucta mew de degıl ledger da saklıyoruz tokenlerı.sadece kopru işi goruyor  mew
sr. member
Activity: 658
Merit: 288
Dün küçük denemelerim sonucu başarılı oldum ve mth'leri ledger'a attım.
MEW'deki MTH'leri ledger eth adresime gönderdim. Şu an Ledger arayüzünden girdiğimde sadece içindeki ETH'leri görüyorum. MEW'den ledger'la bağlandığımda ise hem eth'leri hem mth'leri görüyorum. Gönderim yapacağım zaman MEW'i kullanıp "send tokens" kısmından gönderebiliyorum.
İlgilenen arkadaşlara duyurulur Smiley

Ne özelliği kaldı ki hardware wallet olmasının, online başka bir yere bağlıyorsun bende cep telefonuma hepsinin walleti'ini yükler ekstra olarak başka siteyle falan uğraşmam. Myetherwallet sitesinde sorun çıksa öylece kalakalırsın . Yok bir de token'leri bile göstermiyor boşa masraf bu cüzdan.

Myetherwalletda sorun cikacagini dusunuyorsaniz bittrexdede sorun cikabilir bircok kisiinin orada yatirimi var yada ethereum agina sizilabilir bahsettiginiz sey ütopik birsey gerceklesmesi imkansiza yakin.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
MEW'deki MTH'leri ledger eth adresime gönderdim. Şu an Ledger arayüzünden girdiğimde sadece içindeki ETH'leri görüyorum. MEW'den ledger'la bağlandığımda ise hem eth'leri hem mth'leri görüyorum. Gönderim yapacağım zaman MEW'i kullanıp "send tokens" kısmından gönderebiliyorum.

Ne özelliği kaldı ki hardware wallet olmasının, online başka bir yere bağlıyorsun bende cep telefonuma hepsinin walleti'ini yükler ekstra olarak başka siteyle falan uğraşmam. Myetherwallet sitesinde sorun çıksa öylece kalakalırsın . Yok bir de token'leri bile göstermiyor boşa masraf bu cüzdan.
Hocam sizin bu cihaza ayrı bi antipatiniz var galiba Smiley
"Online başka bir yere bağlıyorsun" dediğiniz olay işin temeli internet olduğu için zaten. Bağlanmak zorunda ki zincirler senkronize olsun, cüzdandaki mebla değişsin. İnternete bağlanmadan nasıl cihazın cüzdanına para göndermeyi ya da çekmeyi düşünüyorsunuz?
Bu cihazın asıl olayı "köprü" vazifesi görmesi. Bu cihaz sizin manuel köprünüz. Cihazdan btc ya da diğer coinlerin çıkması için üstündeki iki tuşa aynıo anda basıp onaylamanız lazım. Basmazsanız köprü kapalıdır arabalar geçemez, basarsanız köprü açılır geçiş açılır. Olay bu.
Cep telefonuna yükleyebilirsiniz tabii tercihtir. Ordan da yedekleyebilirsiniz bu da bir tercih. Hepsi tercih. Ama onlarda bu dediğim köprü olayı yok.
MEW'de sorun çıkarsa kalakalmayız, başka çözümleri var keşfettim ama şu an MEW yettiği için uğraşmıyorum.

ekşisözlük'te şöyle bir yazı var köprü ile alakalı

internetin çakal alemlerinin eski gediklilerinden john mcafee'nin bir lafı var: "hackerların yazdığı kötücül yazılımlar umrumda değil. benim bildiğim kadarıyla hiç bir elektron bir köprüyü atlayamaz, bu yazılımla mümkün değil." işte bu cüzdanlarda bu sözü edilen köprü yani hard switch'ten mevcut. isterseniz virüslü, trojanlı bilgisayara takın gene de güvenle coinlerinizi transfer edebilirsiniz.

Sizin telefona virüs girmesi durumunda olabilecekler nedir? Smiley
hero member
Activity: 896
Merit: 519

legendary
full member
Activity: 392
Merit: 100
Herhangi bir erc 20 ether tokenini ledgerdeki ether adresinize alabilirsiniz  Mewe ledgerla bağlanarak veya etherscan üzerinden tüm tokenlerinizi görebilirsiniz. Tokenleri transfer etmek için ise mewe bağlanmak zorundasınız veya bir diğer alternatif parity onuda kullanabilirsiniz ledger destekliyor.
Şuan için ledgerin kendi appı sadece ethereuma destek veriyor tokenler için mew entegrasyonunu kullanıyor.
Şu an halihazırdaki içinde monetha'larımın olduğu mew'i ledger'a bağlayabiliyor muyum peki?
Yoksa yenibir mew hesabı açıp oraya mı almalıyım mth'leri?

Su an halihazirda monetha`larin oldugu mew adresini ledger`a baglayamazsiniz. Private keyleri ledger kendi saklar ve expose etmez zaten Ledger ile mew`e baglandiginizda size bir suru ethereum adresi veriyor o adreslerden birine MTH`leri gonderebilirsiniz. Erc20 Tabanli tum token`ler Ledger ve Trezor cihazlarina atilabilir ve tekrardan transfer edilebilir durumdadir.
full member
Activity: 672
Merit: 110
baglıyorsunuz tabıkı ledgerdekı tokenler mew de gozukuyor. alıp gonderebılırsınız mew ledger baglantısnı yaptıgınızda
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Herhangi bir erc 20 ether tokenini ledgerdeki ether adresinize alabilirsiniz  Mewe ledgerla bağlanarak veya etherscan üzerinden tüm tokenlerinizi görebilirsiniz. Tokenleri transfer etmek için ise mewe bağlanmak zorundasınız veya bir diğer alternatif parity onuda kullanabilirsiniz ledger destekliyor.
Şuan için ledgerin kendi appı sadece ethereuma destek veriyor tokenler için mew entegrasyonunu kullanıyor.
Şu an halihazırdaki içinde monetha'larımın olduğu mew'i ledger'a bağlayabiliyor muyum peki?
Bende bunu merak ediyorum ona göre sipariş geçicem ledger nano Smiley
legendary
Herhangi bir erc 20 ether tokenini ledgerdeki ether adresinize alabilirsiniz  Mewe ledgerla bağlanarak veya etherscan üzerinden tüm tokenlerinizi görebilirsiniz. Tokenleri transfer etmek için ise mewe bağlanmak zorundasınız veya bir diğer alternatif parity onuda kullanabilirsiniz ledger destekliyor.
sr. member
Activity: 317
Merit: 250
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
legendary
Arkadaşlar merhaba.
Ledger Nano S kullanıcısıyım. Btc, ltc, eth, ripple coinlerimi burda saklıyorum.
Monetha'm var bir miktar. Biliyorsunuz eth bazlı bir token. Ledger'a bunu gönderdiğim zaman bakiyemi görür müyüm? Görürsem geri gönderebilir miyim?
Myetherwallet'ın Ledger desteği var biliyorsunuz? Ve MEW'de tokenleri ayrı ayrı görebiliyoruz. MEW'de ledger'la oturum açmamız durumunda işlem nasıl yürür?
BU konularda bilgisi olan bizi aydınlatabilir mi? Forumun Türkçe bölümünde Ledger'la alakalı çok bilgi yok malesef.
Pages:
Jump to: