Pages:
Author

Topic: Legalno rudarenje u Srbiji - page 2. (Read 1607 times)

newbie
Activity: 28
Merit: 0
August 03, 2018, 06:46:37 AM
#56
Verovatno to jos nisu toliko velike pare koliko se nama cini. Onima koji su relativno novi u ovome je i 1000 EUR ogroman novac, a to je za poreske organe sica na koju ne trose vreme. Oni love desetine i stotine hiljada EUR, a cini mi se da ljudi koji toliko zaradjuju na crypto biznisu nisu naivni da sve to prebacuju preko Telenor banke i ECD-a.
Normalna stvar, na ecd-u je limit 0.5 btc-a po transakciji ako se ne varam, pa ti pare lezu na racun, a malo jaci igraci kupe po neku nekretninu ili q7 ili lambo u zameni za btc. Pa to posle mogu da prodaju za kesh ili opet neku zamenu. Tongue  Kod nas je sve manje vise regulisano idi mi dodji mi  Roll Eyes Tako da ces tek probleme da imas ako otvoris neku crypto firmu za trgovanje ili slicno, onda ces da imas peripetija sa zakonom i inspekcijom zato sto hoces da budes ,,legalan" i da placas porez.
full member
Activity: 588
Merit: 103
August 02, 2018, 04:25:39 PM
#55
Verovatno to jos nisu toliko velike pare koliko se nama cini. Onima koji su relativno novi u ovome je i 1000 EUR ogroman novac, a to je za poreske organe sica na koju ne trose vreme. Oni love desetine i stotine hiljada EUR, a cini mi se da ljudi koji toliko zaradjuju na crypto biznisu nisu naivni da sve to prebacuju preko Telenor banke i ECD-a.
jr. member
Activity: 129
Merit: 1
July 31, 2018, 04:49:51 AM
#54
za sad nema naznaka da bi mogao porez da se uvede al ko zna.vjerovatno jos ne shvataju da mogu dobro da zarade od kripta
newbie
Activity: 28
Merit: 0
July 30, 2018, 04:49:34 AM
#53
Dok imas struje kod nas mozes i legalno da rudaris
Dok imas struje i interneta.  Grin  Ja sam u principu zadovoljan sa ovom pricom, prve pare legle na racun preko ecd.rs, citavih 796 rsd. Od tetke iz Ljubljane, zvane Nice Hash.
full member
Activity: 238
Merit: 106
June 10, 2018, 08:39:46 PM
#52
potpuno si u pravu cfi ali ako vuchic namirishe da tu ia para ne gine nam 30% poreza  za pochetak :-)
newbie
Activity: 51
Merit: 0
April 28, 2018, 02:32:08 AM
#51
Dok imas struje kod nas mozes i legalno da rudaris
newbie
Activity: 43
Merit: 0
April 25, 2018, 04:37:27 AM
#50
Placaj redovno struju i niko nece da te dira.
Za to jos ne postoji zakonoska regulativa.
newbie
Activity: 92
Merit: 0
April 23, 2018, 04:17:56 AM
#49
Počelo je crypto proleće, sad će inspektori početi da češljaju po kućama a i poreska :-D


Da, sigurno ce oni da ukapiraju da se tu nesto zbiva i onda ce da pooštre pravila.
full member
Activity: 238
Merit: 106
April 20, 2018, 10:00:20 AM
#48
Počelo je crypto proleće, sad će inspektori početi da češljaju po kućama a i poreska :-D
newbie
Activity: 37
Merit: 0
April 14, 2018, 07:38:37 AM
#47
Tek ce krenutu ekspanzija sele situacije oko rudarenja.
newbie
Activity: 37
Merit: 0
April 13, 2018, 08:08:11 PM
#46
Slazem se.
newbie
Activity: 37
Merit: 0
March 29, 2018, 08:16:40 PM
#45
Bravo...svak cast Denise
full member
Activity: 238
Merit: 106
March 27, 2018, 08:48:56 AM
#44
Niko vas ne tera da prodajete preko kartica i računa.
Prodajte na ruke drugim licima koji hoće da kupe.
To je bar jednostavno. Uvek ima neko ko hoće da kupi.
Kako ćeš jednom da objasniš poreskoj odakle ti pare za stan ili kuću ili q7? :-D
Već su počeli da guraju svugde noseve da dopune budžet a biće toga još :-D
member
Activity: 62
Merit: 10
CEO @ cryptolandscout.com
March 21, 2018, 08:17:14 AM
#43
Niko vas ne tera da prodajete preko kartica i računa.
Prodajte na ruke drugim licima koji hoće da kupe.
To je bar jednostavno. Uvek ima neko ko hoće da kupi.
full member
Activity: 238
Merit: 106
March 19, 2018, 07:38:36 PM
#42
Gde je to prosečna zarada u srbiji??? To je baš previše, ispadamo bolji od albanije i konga?
full member
Activity: 392
Merit: 119
March 15, 2018, 08:18:32 AM
#41
Ako ja dobro znam u srbiji do 3 milliona dinara nema porez na dobitak godišnje. E sad kako će to da funkcioniše sigurno će izaći neki zakon. Kako kažu rudarenje nije zakonito jedino ako hoćes prodati crypto valutu. Ali to se može na puno načina.
Trostruka prosečna zarada: http://poreznadohodak.rs/
"Neoporezivi iznos dohotka jednak je visini trostrukog iznosa prosečne godišnje zarade po zaposlenom isplaćene u RS, a za 2017. godinu iznosio je 2.375.136 RSD. Naime, prema podacima koje je izdao Republički zavod za statistiku, objavljenim u Službenom glasniku RS, br 7/2018, prosečna godišnja zarada po zaposlenom u R. Srbiji isplaćena u 2017. godini iznosi 791.712 RSD. "
full member
Activity: 602
Merit: 100
March 15, 2018, 05:35:35 AM
#40
Ako ja dobro znam u srbiji do 3 milliona dinara nema porez na dobitak godišnje. E sad kako će to da funkcioniše sigurno će izaći neki zakon. Kako kažu rudarenje nije zakonito jedino ako hoćes prodati crypto valutu. Ali to se može na puno načina.
full member
Activity: 392
Merit: 119
March 15, 2018, 05:10:00 AM
#39
Ja radim u banci u Srbiji, i za podizanje do 15.000 eur a da nisu vezane transakcije, tipa dan za danom, ne bi trebali ništa u bankama da vam traze jer do 15k eur ne podleže prijavi za sprečavanje pranja novca.
Dnevno-mesečno-godišnje? Meni su spominjali kao do 1000€ mesečno i kuš
Ja dižem oko 2000/m i niko ništa ne pita - Telenor banka. Samo je za porez na ekstra profit frka, ako primaš platu i neke druge tezge na račune u srpskim bankama koji su povezani s tvojim matičnim brojem.

ivka ovo je ujedno I pitanje za tebe :-D
Znači šta ako primam platu u jednoj banci a u drugoj niotkuda niče lova i podižem po malo? :-D
Koliko ja znam na osnovu onoga što su mi neki drugari advokati rekli, štos je u matičnom broju. Možeš da imaš koliko hoćeš računa, ali ako su svi otvoreni na tvoj matični broj (u Srbiji), poresko će imati info o tome koliko primaš ukupno - a to je onda osnov za porez na ekstra profit. Nema veze sa sumama koje ti ležu, osim onoga što je Ivka već pisala o procedurama za pranje novca, suzbijanje terorizma i bla bla (dakle manje od 15.000). Sad, ako ti leže na račun u nekoj drugoj državi (otvoren na pasoš, kao nerezidentu) ili na račun koji je otvoren na matični broj brata/majke/ujke, poreski organi moraju da otvore ciljanu istragu (domaću ili međunarodnu) da bi otkrili koliko zapravo primaš, a to je veoma retko, naročito u slučaju novca od bitkoina :-)
Uf sad ste ga opet zakomplikovali, to znači da moraš da budeš ilegala kako god da okreneš? :-D
Ne Smiley Sve je legalno (odnosno, tačnije, još uvek nije regulisano zakonom). Trebalo bi da izbegneš situaciju u kojoj bi neko morao da startuje proceduru za pranje novca, koja između ostalog podrazumeva i to da je novac koji si poslao s berze blokiran. Možeš da dižeš i daleko veće sume na godišnjem nivou, ali onda moraš da platiš porez na ekstra profit - koji, zapravo, i nije toliko veliki, ali osećaj da nešto moraš da daš toj deračkoj, bahatoj, neokapitalističkoj gamadi je odvratan Smiley. Evo, opet link: http://milic.rs/blog/it-pravo/173-pravni-i-fisklani-aspekt-trgovine-kriptovalutama-da-li-se-placa-porez-na-bitcoin-transakcije
full member
Activity: 238
Merit: 106
March 15, 2018, 03:36:18 AM
#38
Ja radim u banci u Srbiji, i za podizanje do 15.000 eur a da nisu vezane transakcije, tipa dan za danom, ne bi trebali ništa u bankama da vam traze jer do 15k eur ne podleže prijavi za sprečavanje pranja novca.
Dnevno-mesečno-godišnje? Meni su spominjali kao do 1000€ mesečno i kuš
Ja dižem oko 2000/m i niko ništa ne pita - Telenor banka. Samo je za porez na ekstra profit frka, ako primaš platu i neke druge tezge na račune u srpskim bankama koji su povezani s tvojim matičnim brojem.

ivka ovo je ujedno I pitanje za tebe :-D
Znači šta ako primam platu u jednoj banci a u drugoj niotkuda niče lova i podižem po malo? :-D
Koliko ja znam na osnovu onoga što su mi neki drugari advokati rekli, štos je u matičnom broju. Možeš da imaš koliko hoćeš računa, ali ako su svi otvoreni na tvoj matični broj (u Srbiji), poresko će imati info o tome koliko primaš ukupno - a to je onda osnov za porez na ekstra profit. Nema veze sa sumama koje ti ležu, osim onoga što je Ivka već pisala o procedurama za pranje novca, suzbijanje terorizma i bla bla (dakle manje od 15.000). Sad, ako ti leže na račun u nekoj drugoj državi (otvoren na pasoš, kao nerezidentu) ili na račun koji je otvoren na matični broj brata/majke/ujke, poreski organi moraju da otvore ciljanu istragu (domaću ili međunarodnu) da bi otkrili koliko zapravo primaš, a to je veoma retko, naročito u slučaju novca od bitkoina :-)
Uf sad ste ga opet zakomplikovali, to znači da moraš da budeš ilegala kako god da okreneš? :-D
newbie
Activity: 37
Merit: 0
March 02, 2018, 01:15:59 PM
#37
U pravu ste. To je ok....
Pages:
Jump to: