Pages:
Author

Topic: İlk aldığınız kripto para ve fiyatı - page 2. (Read 455 times)

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
2017 de ethereum aldım yanılmıyorsam 15-20 dolar arası birşeydi. Sonra 50-60 dolar arasına gidince sattım. Tabi o zaman ethereum nedir bilmiyordum. Sonra xrp xem dgb devam ettik. Tabi doge de alıp sattik.
jr. member
Activity: 88
Merit: 2
vaaay cointellectciler varmış aramızda.
hocam o kadar eskisiniz ama forum register cok yeni.
baska bir uyeliğiniz mi vardı?

Smiley kripto benim ilgilendiğim yan alandı. youtube spammerdım, o dönem btc 400-500 lirayken youtube dan günde 2-3k alırdık. kriptoların potansiyeli o dönem için düşüktü yani haliyle üzerine yoğunlaşmazdık kenarda uğraşırdık o kadar. kriptolara tam anlamıyla odaklanmam 2016 ortalarında başladı, 2017 başından itibaren sadece altcoin odaklı hareket ettim. yaptığım çalışmalar da kendi kurduğum mantıkların ürünüydü forum vs takibi yapmıyordum genel psikoloji üzerine yoğunlaşıp(fomo, fud kavramları vs) artacak coinleri tahmin ediyordum. kısacası bu foruma pek uğramıyordum ama ihtiyaç duydukça dışardan 3-5 bi şey okuyup çıkıyordum. yasaklıydı zaten bi dönem burası, ne hikmetse piyasa büyüyünce kaldırmışlar yasağı. şu anda da forumda pek aktif değilim zaten, hala kendi mantıklarımı kurarak ilerlemeyi sürdürüyorum aksi halde herkesin rüzgarına kapılıp iş yaparız yarın yine yalnız kalırız. en azından kendi kararlarımızla yürüyelim.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Ben madencilikle başladığım için olaya sizlerden çok sonra dahil oldum tabi ilk başlarda anlamaya çalışıyordum ekran kartı nasıl para getirir? Deli sorular Smiley O zamanlar biraz ileri görüşlü olabilseydik şuan çok daha farklı olurdu eminim.

Telefondan fotoğraf albümüme baktığımda ETH cüzdanımda 0,374 ETH 174 USD ve 0,03 BTC yazdığını görüyorum (3.07.2018) tahminen dolar 4,5-5 TL olabilir 800 TL almış olabilir. BTC olarak saklasaymışım çok karlı olabilirmişim. Tabi bazı arkadaşlar gibi 2 BTC miz olmadı.

Birde en son 1000 BTC'ye EFS V NFT aldım oda para etmedi zarardayım öyle böyle değil SmileySmiley
full member
Activity: 497
Merit: 119
2017 Kasım sonu 0.00199396 BTC, $10010.2251 fiyatından  Grin
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
Ethereum almıştım zamanında 800 dolardı, sonra 1200-1400 dolar seviyelerine fırladı ondan sonra bildiğiniz gibi büyük çöküş yaşandı ve battık.
full member
Activity: 546
Merit: 154
Satın almak değil de eşimle iddaya girmiştik o kriptoyla ilgileniyordu benim henüz ilgimi çekmemişti ozamanlar kazanırsam bana waves vermeyi teklif etti neden girdiğimiz şuan hatirlayamadim ama ilk kripto parama iddayi kazanarak sahip olmuştum 2017de .

Ozamanki fiyatı 0.19$ civarı şuan ise 13.71$
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
2017 Yılının temmuz ayında tanıştım kripto ile ve içeri hiç bir zaman para sokmadım ve sokmuyorum hala.
Piyasaya girdiğimde airdroplar ile başlamıştım oralardan gelenleri katlayarak devam ettim, ilk kullandığım coin ethereum saolsun o zaman feeler çok düşüktü birisi 3-5 dolarlık ethereum atmıştı cüzdanıma öyle devam ettim.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
vaaay cointellectciler varmış aramızda.
hocam o kadar eskisiniz ama forum register cok yeni.
baska bir uyeliğiniz mi vardı?
jr. member
Activity: 88
Merit: 2

aldığım ilk ödemeydi desek daha doğru olur. cointellect ^^ bunun bi 4-5 katı da içerde kalmıştı.
sr. member
@torrentco da parayı ripple'den bulmuş. en azından shitcoinden daha az shitcoinlere geçiş yapmış. (bnb Grin Grin)

shit mit 500 dolar oldu naber  Grin Grin
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
sene 2019

alınan kripto para: flow (yeniyim arkadaş)

fiyat: 0,1 dolar

aahahaa
bana ne lan eskileri yazıp ne moral bozacağım. @2run mesela adamın yazdıklarını görünce ben üzülüyorum lan. ha ne var? mesela onları hiç satmasaydı bile mt.gox'ta hepsi tokatlanacaktı.

@torrentco da parayı ripple'den bulmuş. en azından shitcoinden daha az shitcoinlere geçiş yapmış. (bnb Grin Grin)
sr. member
kasım 2016
xrp @ 0,006 $ alış (poloniex)

ocak 2018
xrp @ 1,81 $ satış (binance)

şaka değil o fiyata kadar tek bir adet bile satmadım.
zaten hayatımı değiştiren trade budur.
hala daha elimdeki koinlerden bile cok severim xrp yi bir adet bile olmasa elimde.yolu acık olsun.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
2016 sonları yada 2017 başıydı diye hatırlıyorum.Koinim borsası kullanarak satın almıştım.Biraz geç tanıştığım için tabi burada okuduğum seviyelerden alma şansına sahip olamadım.900-950$ arasıydı.Daha sonra Poloniex ve Bittrex’in havalı olduğu yıllarda orada al sat yaparak bir miktar daha BTCkazanmıştım.

İlk BTC‘i okuduğum zamanı hatırlıyorum da, ne kadar şaşırmıştım.Şimdi hepimiz âşina olduğumuz için bize normal gelse bile, düşününce ne kadar mükemmel bir sistemde varlığımızın olduğunu görüp mutlu oluyorum.

full member
Activity: 492
Merit: 139
1 cent = 1 satoshi
40 dolar 2,5 ETH. Öğrenci işi tam 2,5 adet = 100$ denk getirdim diye sevinmiştim ne alakaysa.

Yanlış hatırlamıyorsam 400 küsur dolardan 1 nokta küsur Bitcoin almıştım. Yıl 2015 ti diye hatırlıyorum. Pişmanlık var mı var tabi kriptodaki logaritmik artış aralıksız sürdüğü için almamak hatadır, alıp unutmak küçük kalır yanında.
Ha elbette en güzeli dipte alıp zirvede okutup aynı şekilde dipten tekrar almak o da şansa bakar.

hocam 2013'te foruma üye olurken üyelik sonrası keşke bi kaç btc alsaydın, aradaki iki seneye ben üzüldüm Cheesy
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
2013 yılında 250 TL civarındayken Bitcoin almıştım. Smiley
full member
Activity: 1017
Merit: 146
2017 2.250$ ortalama ile 2 btc almıştım dururmuyum btc durmaıdm tabi sonrası kcs bnb  gvt mth eth ltc ne var ne yoksa  kötü 2 icoya girdim  ilkiin hatırlamıyorm bile adını 2. asura coin 200 neodan geriye bir şey kalmadıydı.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1358
Yanlış hatırlamıyorsam 400 küsur dolardan 1 nokta küsur Bitcoin almıştım. Yıl 2015 ti diye hatırlıyorum. Pişmanlık var mı var tabi kriptodaki logaritmik artış aralıksız sürdüğü için almamak hatadır, alıp unutmak küçük kalır yanında.
Ha elbette en güzeli dipte alıp zirvede okutup aynı şekilde dipten tekrar almak o da şansa bakar.
hero member
Activity: 1904
Merit: 795
Bitcoin:  90 - 101 arası. Aslında ilk işlemim 14. nisan 2013 günüdür daha ucuza almıştım ama net olarak fiyat hatırlamadığımdan sallamak istemedim.

14.05.2013 itibari ile MTgox a gönderim : 3.500 USD üzerinden 61 dolar muhabir banka masrafı, 10 dolar işbankası masrafı alınmıştır. Valör 3 gün. (bu mesaj para yatıracak arkadaşlara bilgi amacıyla gönderilmiştir)

yok be ne ağlaması gözüme toz kaçtı...

member
Activity: 756
Merit: 16
İlk olarak bitcoin almıştım o zamanlar öğrenci olduğum için çok fazla param yoktu BTCTürk üzerinden 50 liralık BTC almıştım. 2015 yılında BTC 1000 TL idi Dolar bazlı 300 USD idi ama sonrasında BTCTürk kapandı tabi yabanc ı borsaları bilmediğimiz için sonrasında çekmiştim ve sadece elimde 1-2 liralık BTC kalıp BTCTürk üzerinde kalmıştı daha sonrasında 2017 yılında o BTC'nin 20k USD olduğu zamanda o param bayağı 40-50 TL olmuştu belkide paramız olsa daha iyi karlar elde edecektik Cheesy
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Türk Lirası cinsinden yazmışım Smiley

04.06.2017
BtcTürk

9.017,72 TL        150 TL     0.01663173 BTC

Aynen yukarıda yazdığım gibi ajandama yazmışım Smiley Hatta Bittrex göndermişim oradan da Digital Note ve Siacoin almışım. Ertesi gün kar edip BAT ve XRP almışım Smiley

Gece gece eski ajandamı buldum ve çıkardım sonrasında yazmayı bırakmışım. Aslında devam etseymişim güzel bir günlük sahibi olurmuşum.
Pages:
Jump to: