Pages:
Author

Topic: İlk BTC,IOTA ve Cardano alımı (11.12.2017) ALIM YAPACAKLAR İÇİN TAVSİYELER - page 2. (Read 584 times)

member
Activity: 557
Merit: 24
@coindunyasii
Hayırlı olsun en azından güzel bir adım atmışsınız. Size tavsiyem bozacaksanız hepsini bozmayın bi kısmını tutmaya devam edin. Hold yapacak bir kısım kalsın. Sonra pişman olmayasınız. Ayrıca ben de yurtdışında yaşıyorum. Paribu sadece telefon numarası ile giriş yaptırıyor bildiğim kadarıyla o sorunu nasıl hallettiniz?
Hocam hiç bozdurmadan üzerine ekleyip devam edeceğim.
Dediğiniz gibi Paribu SMS doğrulaması istiyor yanımda faturasız bir hattım var ve telefonum roaminge açık durumda.Paribu mesajı ücretsiz yolluyor sadece transfer için bir onay mesajı istiyor oda 10-15 kr gibi bişey galiba.Kontör yükleme işinide telden internet bankacılığı üzeri hallediyorum, izinde falan TR ‘den faturasız bir hat almanı tavsiye ederim.
member
Activity: 182
Merit: 10
Hayırlı olsun en azından güzel bir adım atmışsınız. Size tavsiyem bozacaksanız hepsini bozmayın bi kısmını tutmaya devam edin. Hold yapacak bir kısım kalsın. Sonra pişman olmayasınız. Ayrıca ben de yurtdışında yaşıyorum. Paribu sadece telefon numarası ile giriş yaptırıyor bildiğim kadarıyla o sorunu nasıl hallettiniz?
member
@coindunyasii
Hocam keşke daha erken girseydiniz. Ben girdiğimde 16 bin civarındaydı ki bana çok yüksek gelmişti. 10 bin olsun biraz daha alayım dediğimi hatırlıyorum. Şimdi 70 bin kapısına dayandı.Almak mümkün değil. EMekliye ek gelir olsun moduna girdim haliyle

forumu altüst ettim herkes evvelden almadıgına pişman Smiley Benim evvelden ilgimi çekse kesin girerdim bu işe ama yollarımız hiç kesişmedi BTC ile. 10 gündür ilgiliyim konuyla ve 100 gün sonra bende diğerleri gibi pişmanlık yaşamak istemiyorum.Kaçan balık değil de yakalayacağım balıklar için yemleme aşamasındayım diyelim Smiley

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte yükselme eğiliminde BTC..  2017 böyle geçer 2018 de neler olur göreceğiz Smiley hayırlı yatırımlar

Evet ben ufak ufak elime gectikce cuzdanıma ekleyecegım kumbara misali. Bu konuda param 2 ayda 2 katına cıksın diyenlerden de degilim lakin gerek e*kitaplarda okudugum gerekse izledigim videolarda benı BTC yatırımına iten şey aslında sadece para kazanmak degildi, BTC'nin dolaşımda olmasını saglayan daha dogrusu BTC'ye hayat veren BLOCKCHAIN teknolojisiydi. Btc'ye yatırım yapıyorum cunku blockchain teknolojisine her gecen gun daha cok hayranlık duymaya başladım. Etrafta Bitcoin'e hala ''ponzi/saadet zinciri'' diyenlerin oldugu bir dunyada ben bu teknolojiyi anlayabilmiş olmanın ayrıcalıgını yasıyorum suan. Ve teknolojıyı anladıkca da yatırım yaparken daha saglam basıyorum yere.
   Elbette yaptıklarımız ve yazdıklarımız yatırm tavsıyesı degıl ama ozellıkla benım gıbı yenı baslayan arkadaslara tavsıyem yatırımdan ziyade once BLOCKCHAIN nedır, nasıl calısır, blocklar veriyi nasıl kaydedip nasıl yedekler, publıc key/private key nedir, blockchain baska nerelerde kullanılabılır gıbı sorulara cevap bulabılırlerse emınım bu işe biraz daha zevk alarak adım atacaklardır.
    Forumda bir e*kitap paylasılmış.Mesela onu kesınlıkle okuyun ve youtube nımetınden de faydalanın. O kadar uzun yazdım dıye benı bı halt sanmayın sakın Smiley Sadece aşama aşama hem ogrenıyor hem de yatırım yapıyorum. Herkese iyi paylaşımlar
member
Activity: 133
Hocam keşke daha erken girseydiniz. Ben girdiğimde 16 bin civarındaydı ki bana çok yüksek gelmişti. 10 bin olsun biraz daha alayım dediğimi hatırlıyorum. Şimdi 70 bin kapısına dayandı.Almak mümkün değil. EMekliye ek gelir olsun moduna girdim haliyle

forumu altüst ettim herkes evvelden almadıgına pişman Smiley Benim evvelden ilgimi çekse kesin girerdim bu işe ama yollarımız hiç kesişmedi BTC ile. 10 gündür ilgiliyim konuyla ve 100 gün sonra bende diğerleri gibi pişmanlık yaşamak istemiyorum.Kaçan balık değil de yakalayacağım balıklar için yemleme aşamasındayım diyelim Smiley

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte yükselme eğiliminde BTC..  2017 böyle geçer 2018 de neler olur göreceğiz Smiley hayırlı yatırımlar
member
@coindunyasii

member
Activity: 133
member
@coindunyasii
Haklısınız ama TR de değilim ve kredi kartı bakiyemi artıramadım ve o nedenle bunu yaptım. Ama kredi kartım yeterli olsada muhtemelen Türk Borsası tercih ederdim gibi. Biyerden başlamak lazım diye düşünüyorum ve şuan bile artıdayım, uzun vadeli olduğu İçin fazla takılmadım diyebilirim. Öneri için teşekkür ederim
sr. member
Activity: 672
Merit: 250
Keşke bu kadar yüksek kurdan almak yerine Cex.io iel kredi kartıyla alsaydınız eminim daha fazla Bitcoin elinize geçerdiniz, umarım yatırımınızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.
member
@coindunyasii
     Daha evvel Eth alımında yaşadığım kedi macerasını saymazsak ilk BTC VE IOTA alımı ile kripto dünyasına giriş yaptık Smiley Kısa süreli tecrübelerimi de paylaşmak istedim. Transferi Paribu üzerinden yaptım.2 parça şeklinde TL yatırdım ama başıma şoyle birşey geldi PARİBU'da. İlk TL yatırışımda Paribu İBAN numarasını bankamın mobil aplikasyona tanımlamıştım, ikinci TL yatırışımda tanımlı kişilerden kayıtlı PARİBU hesabına parayı (10 bin) yollamış bulundum ama sonradan baktım ki 1 gün evvel AKBANK kullanan PARİBU ertesi gün İBAN değişikliği ile TEB bankasına geçiş yapıp farklı bir iban vermiş.Tabi burada hatalı olan benim:) Paribuya hemen mail attım ve 10 dakika içerisinde yanlış yolladığım 10 bin TL tekrar hesabıma ''masraf alınmadan'' iade edildi ve buda PARİBU'yu benim için özel bir hale getirdi. BTCturk saolsun 7*8 gündür herşeyi yapmama ragmen uyeligimi onaylamadı ama iyi ki de onaylamamış diyorum artık Smiley

IOTA  alımımı blockhain.info wallet üzeri binance’ye BTC yollayarak yaptım. BİNANCE onaysız günlük 2 BTC’lik işleme izin veriyor.BTC/IOTA değişimi ile 60 adet IOTA aldım.

Diğer bir konu da şu, eğer blockhain.info wallet kullanıyor iseniz siz siz olun oradaki exchange linki ile BTC/ETH dönüşümü yapmaya kalkmayın çünkü SHAPESHIFT adı verilen ''bence uyduruk'' bir aracı ile exchange yapmaya çalışıyorlar ama emin olun blockhain'e yakışmayan bir altyapı ile çalışıyorlar.Bu konu haricinde blockhain.info wallet kendi adıma söyleyebilirim ki oldukça hızlı ve güvenli geldi. Fee'ye kıyıp deneme gönderimi falan yaptım yani:)

Tarihe not düşmek adına satın aldıgım  TL-USD /BTC ve IOTA güncel miktarını buraya yazmak istedim ki aylar sonra nereden nereye ilerlemişiz yada nereye gerilemişiz görelim dedim. Boylelikle sizler de bir aceminin serüvenine eşlik etmiş olursunuz diye düşündüm Smiley Şimdi yatırım miktarımı her birimden yazayım:

BTC miktarı        =  0.28083883
                             USD degeri       =  4.565       (kur 3,83)
                             TL    değeri       =  17.500     (yatırım miktarı)
                              Ve;
                            IOTA miktarı      =  60 adet     (Tanesi 4,21 usd’den)
        (29.12.2017) Cardano miktarı =  2581 adet     (Tanesi 0,43 usd/0.00003018 satoshi'den)

) Maksadım trade değil al unut yapmak. Mümkün oldugunca yatırımıma ufak ufak eklemeler yaparak 2-3 yıllık bir dönem bekleyeceğim. Belirtmekte fayda var, bu işi sadece yatırım amaçlı değil hem zevk almak adına hem de kripto dünyasını keşfetmek için yapıyorum. Üşenmeden tek tek tüm başlıkları okumaya çalışıyorum tabi.Herkese iyi paylaşımlar dilerim

edit:29.12.2017 tarihinde Cardano (ADA) alımı yaptım ve sepetime 3.coinimi eklemiş oldum. Neden ADA aldın diye sorarsanız ETH'nin alternatifi gibi kabaca bir ifade kullanıp profesyonellerinden yüzünde tatlı bir tebessüm oluşturmak istiyorum Smiley
Pages:
Jump to: