Pages:
Author

Topic: Lübnan banka krizi - Bitcoin - page 2. (Read 467 times)

member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
November 04, 2021, 02:28:08 PM
Teoride kripto paralarının getireceği avantajlara zaten kimse göz kırpmıyor ama pratikte kripto paralar ne yazık ki hala bizim istediğimiz duruma kavuşmaktan çok uzakta. Belki 10 yıla daha ihtiyaç var kripto paraların hedeflenen yere gelmeleri için
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
October 28, 2021, 04:00:36 AM
Bitcoin in en güzel en sevdiğim yönü bu sınırsıza yakın özgürlüğü vermiş olması kesinlikle. Türkiye de artık bu denli kötü sıkıntılar yaşayacağımızı sanmıyorum ama yine de bankalarımızda olabilecek sıkıntıları düşünmek lazım. Akbank ın 1-2 gün çöktüğünü hatırlayın, koskoca banka rezil olmuştu.
Bu arada harcama yapamamaktan kaynaklı kaygıları ben de anlıyorum. Ben mesela bitcoin destekli MasterCard ların Türkiye de kullanılabilir olmasını istiyorum. Çok yayılmasını istiyorum ki ancak böyle gerçek alternatif olur.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
October 17, 2021, 06:02:55 AM
romantikleşmeye gerek yok @bthd:))

önemli olan bitcoin'in gerçek hayatta nasıl kullanılabildiği. hadi bankalar patladı diyelim ve elimizde sadece bitcoinimiz var. ee arkadaş ben bu bitcoin ile bim'den alış veriş yapamıyorsam afedersin de sokarım böyle yeniliğe:) lübnan'da da btc ile işlem yapılan yerin fazla olmadığı belli. her şeyi geçtim ülkede şu an tam anlamıyla bir kaos var. ekonomik ve siyasi krizin üstüne liman patlaması olayı da eklenince ülke iyice kaosa sürüklendi. 3-5 kodoman bitcoin'ini alıp ülke dışına rahat kaçabilecekse benim umrumda olmaz. önemli olan kripto paraların "internet parası" etiketini bir an önce silip gerçek dünyaya adapte olabilmek.

Bitcoin'lerini o zengin kişilere ülkede o an neyin bir değeri varsa ona karşılık satabilirsin, değerini devlet kısıtlayamaz. Ki öyle bir duruma düşersek her şeyden daha değerli hale gelir bitcoin, devlet tarafından müdahale edilemeyeceği için. Bankadaki kasasına ulaşamayan insanları, doların değeri devlet tarafından belirlendiği için dolar sahibi olsa bile tüm parası çöp olan insanları (Bkz: Venezuela) es geçmeyin.

Güncel durumda USDC bile bizim bankalarımızdan daha güvenilir. Dolarlarınızı bozun diyenlerin topladığı dolarları yurtdışına hangi hızda çıkardığı panama papers'dan okunabilirken tabi ki elimdeki BTC miktarı da USDC miktarı da bankadaki nakit paramdan fazla olacak (kasa dahil). Acil harcama durumum olmayan hiç bir parayı bankalara emanet etmiyorum artık. Arkasında devlet var deme sakın, devletin kimin arkasında olduğu belli.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
October 17, 2021, 04:32:02 AM
romantikleşmeye gerek yok @bthd:))

önemli olan bitcoin'in gerçek hayatta nasıl kullanılabildiği. hadi bankalar patladı diyelim ve elimizde sadece bitcoinimiz var. ee arkadaş ben bu bitcoin ile bim'den alış veriş yapamıyorsam afedersin de sokarım böyle yeniliğe:) lübnan'da da btc ile işlem yapılan yerin fazla olmadığı belli. her şeyi geçtim ülkede şu an tam anlamıyla bir kaos var. ekonomik ve siyasi krizin üstüne liman patlaması olayı da eklenince ülke iyice kaosa sürüklendi. 3-5 kodoman bitcoin'ini alıp ülke dışına rahat kaçabilecekse benim umrumda olmaz. önemli olan kripto paraların "internet parası" etiketini bir an önce silip gerçek dünyaya adapte olabilmek.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
October 13, 2021, 08:51:21 AM
Arkadaşlarınız Bitcoin'i değerli yapan şey nedir diye sorduğunda verebileceğiniz en güzel cevaptır. Merkezi yöneticilerin istediklerinde banka hesaplarını dondurabileceğini, fiat paranın gerçek sahibinin merkezi yöneticiler olduğunun kanıtıdır.

Buyurun Lübnan'da kilitlenen bankalardan varlıklarını çekemeyen insanların çaresizliğini ve Bitcoin'i değerli yapan şeyin gücünü halktan alması olduğunu tekrar izleyin.

Lübnan banka krizi 1

Gelecekte benzeri durumlar bir şekilde başımıza gelirse bizim de tek çıkış yolumuz olabilir.
Pages:
Jump to: