Pages:
Author

Topic: Madenciliğe Başlamak için tavsiyeleriniz? - page 2. (Read 4883 times)

newbie
Activity: 34
Merit: 0
hocam eğer 10 adet ve üzerinde başlıyacaksınız ve evinizde başlayacaksanız eğer ki, elektrik watt değerlerini yükseltmeniz gerekmektedir. Sözleşme gücünüz düşük ise elektrik hattınızı kapayabilirler.
member
Activity: 168
Merit: 10
Antminer d3  baikal gibi cihazları hazır mı satın almak gerekiyor.donanım bileşenleri nedir? Etherum kazmak için gerekli ekran kartlı cihazlardan farkı nedir? 4.000 dolara bi antminer cihaz buldum.özelliklerinde nelere dikkat etmek gereklidir.
full member
Activity: 196
Merit: 100
Madencilik için biraz geç kalmışsın kardeşim. Şu an büyük şirketler zaten madencilik işine girdiler. Büyük yatırımlar yapıyorlar ve pastadan büyük paylar alıyorlar. Evde madencilik yapmak bana bu saatten sonra çok mantıklı gelmiyor. Ben şahsi olarak bu işe girmem. Bu işe girmiş ya da girecek arkadaşlara da başarılar dilerim. Yine de bir daha düşünün.
member
Activity: 378
Merit: 11
8 ay madencilik yapmış 2 ay önce madencilikten emekliliğe ayrılmış biri olarak derim ki 2. el parçalarla başlayın. 2. el 5 slotlu gigabyte'ın bir çok uygun anakartı var ben madencilik yaparken bunları kovalardım 40-50 tl ye anakart almak mümkün. ram 4 gb den fazlasına zaten gerek yok 2. el ram 30-60 tl arasında fiyatlara bulabilirsiniz. işlemci amd sempron 140 işlemci bile yeterlidir 5 tl ye aldığımı bilirim. güç kaynağı, haşatı çıkmamış garantili 2. el minimum 1000w bronze, silver ve gold olan bir güç kaynağı alınabilir. hdd olayı 80 gb ide, sata fark etmez işinizi görür SSD hard disk almak size windows işlemlerinde hız kazandırır madencilikte bir faydası olmaz. ekran kartıda mümkünse 2. el garantili alınabilir.

vesselam, çevremdeki bazı kişiler 0 parça takıntısından anakart, işlemci, ram, hdd ve power gibi parçalara 2000 tl 2500 tl verirken ben 700-800 tl ekran kartları hariç toplayabiliyordum. bu işe başlarken maliyetilerinizi minimuma indirmeniz size da kısa ROI verir ve elinizden donanımı çıkartırken en az zararla çıkarsınız tabii tercih sizindir.

bende 72 kart ile başlayacaktım fakat ekran kartlarında sorun çıktı bende dediğiniz gibi bir kaç parçayı 2. el aldım fakat diğerlerini 0 almak durumunda kaldım ama gel gelelim ekran kartlarının teslimat süresini ertelediler Cheesy
member
Activity: 168
8 ay madencilik yapmış 2 ay önce madencilikten emekliliğe ayrılmış biri olarak derim ki 2. el parçalarla başlayın. 2. el 5 slotlu gigabyte'ın bir çok uygun anakartı var ben madencilik yaparken bunları kovalardım 40-50 tl ye anakart almak mümkün. ram 4 gb den fazlasına zaten gerek yok 2. el ram 30-60 tl arasında fiyatlara bulabilirsiniz. işlemci amd sempron 140 işlemci bile yeterlidir 5 tl ye aldığımı bilirim. güç kaynağı, haşatı çıkmamış garantili 2. el minimum 1000w bronze, silver ve gold olan bir güç kaynağı alınabilir. hdd olayı 80 gb ide, sata fark etmez işinizi görür SSD hard disk almak size windows işlemlerinde hız kazandırır madencilikte bir faydası olmaz. ekran kartıda mümkünse 2. el garantili alınabilir.

vesselam, çevremdeki bazı kişiler 0 parça takıntısından anakart, işlemci, ram, hdd ve power gibi parçalara 2000 tl 2500 tl verirken ben 700-800 tl ekran kartları hariç toplayabiliyordum. bu işe başlarken maliyetilerinizi minimuma indirmeniz size da kısa ROI verir ve elinizden donanımı çıkartırken en az zararla çıkarsınız tabii tercih sizindir.

merhaba..miningde kullanmış oldugunuz sistemin marka modellerini hatırlıyorsanız paylaşabilirmisiniz.Bir de neden emekli oldunuz?
member
Activity: 602
Merit: 12
Olması gereken buydu.  Çok. Hesap. Çıkmaya baslamisti
sr. member
Activity: 588
Merit: 354
November 17, 2017, 10:14:07 PM
Başlık açmak istemedim ama minex madenciliği deneyen veya yapan varmı  ?
member
Activity: 105
November 03, 2017, 04:10:40 AM
iyi araştırılması gereken zahmetli iş,
newbie
Activity: 11
 benim merak ettiğim bi husus var, madencilikle ilgili araştırma yapmaya başladım ama bu kazım çeşitleri, donanımlar, hangi coinin kazılabileceği bilgisini nasıl elde edebiliriz?
newbie
Activity: 56

Çok güzel açıklamışsınız, elinize sağlık hocam. Bizler gibi işin acemilerine katkı sağlayacak bilgiler bunlar. Şunu sprmak istiyorum. Bahsettiğiniz gibi ikinci el parçalarla bir sistem kurduk diyelim ve 5 ekran kartlı sistem kuracağız. Bahsettiğiniz anakartın özellikleri ne olmalı. Yani bu 5 slot pciex mi olmalı yada hangisi? ve sizce 4gb lık ikinci el sağlam kartlarla iş yapılabilir mi?
full member
Activity: 476

Aslında bilgiler doğru eklemek istediğim birşey var. Madenciliğin revaçta olduğu yaz aylarında birçok parça karaborsaydı. Şu an ise bulmak mümkün. Karlı yatırımlar zor zamanlarda verilen kararlar sonrası elde edilir. Dolayısıyla niyetiniz varsa yatırımın tam zamanı.
hero member
Activity: 1862
Merit: 524

sr. member
Activity: 756
Merit: 290
amorti kazdığını elinde tutup fiyatlanmasını beklersen belki 1 yıl olabilir.
kazdığını satacaksan amorti süresini hesaplamaya bile gerek yok, ancak harçlık çıkarır. 1g üstü rig kurmadığın sürece tüketim masrafı da çok abartılı olmaz.
hero member
Activity: 784
Merit: 502
Madencilik için biraz geç kaldın ama yine eskisi olmazsa da bir kazanç söz konusu olabilir. Amorti en az 1 yıl.
hero member
Activity: 509
Merit: 500
Bütçen varsa asic yoksa ekran kartı alarak başlıyabilirsiniz. Hayırlı olsun.
full member
Activity: 406
Merit: 121
September 19, 2017, 05:49:29 PM
10 tane ekran kartı, 10 PowerPoint subly başla ama ne kazacagin önemli tabi yoksa emeklerin boşa gider. Gelecek vaat eden bişey kazmalisin.
sr. member
Activity: 1664
Merit: 271
September 19, 2017, 04:31:03 PM
bende sağlam bir şekilde giriş yapmayı düşünüyorum fakat ekran kartları ile rig kurulursa cok yorucu ve teknik bilgi ister diye düşünüyorum, o nedenle mining cihazları almak istiyorum d3 düşünüyordum fakat roi süresi şimdi bile yükseldi, kasım sonunu düşünmek bile istemiyorum, x10 alacağım sanırım, hala arayıştayım, fikri önerisi, bilgisi olan arkadaşlarla istişare etmek isterim teşekkürler.
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
September 19, 2017, 03:29:27 PM
sizce 4000 tl eth madenciliğine başlamak için yeterli midir. kaba taslak bildiğiniz ekran kartları ile aylık kazancı ne olur.

4000 tl ile anakart işlemci ram vs masrafı yapmadan alsan alsan 3ekran kartı psu, riser vs. alabilirsin
3ekran kartı ile ~70 mh bassa 1 eth üretmek için 3 aydan fazla bir süre gerekir (mevcut zorluk sürekli arttığından senin günlük kazancın sürekli azalacak)
3eth kazana kadar 1 yıl gibi bir süre geçer tahminen
hero member
Activity: 662
Merit: 501
September 19, 2017, 02:35:58 PM
Tek ekran kartı ilede madencilik mümkünde 1 günde kazanacağın 2,5 tl için takip ederim uğraşırım dersen...
full member
Activity: 182
September 19, 2017, 04:47:56 AM
Sadece tek bir ekran kartı ile madencilik mümkünmüdür yoksa 6 ekran kartı şart mı?
Pages:
Jump to: