Pages:
Author

Topic: Madenciliği başlanırmı - page 2. (Read 361 times)

member
Activity: 160
Merit: 10
May 07, 2021, 01:57:55 PM
Tabi canım madenciliğe başlanır mı? Türkiye'de yapanlar zaten hobi olsun diye yapıyor, kuruş kazançları yok. Hani Almancılar diyor ya, "kurulu düzenimiz var da gelemiyoruz, gelip ne yapacaksın? Vatanının kıymetini bil" Borç parayla bu işe girmiyorsan en kötü aldığın kartı üçte bir fiyatına satarsın. Dükkan açsan ödediğin vergiyi, kirayı, dükkana yaptığın masrafı kime satacaksın? Varsa yabancı diliniz yabancı forumlara yazın, insan evlatları yardımcı olsun. Anap özellikle AKP sonrası ne din kaldı ne ahlak. Seni böyle yanlış yönlendirenler yarın iş yapan dükkanın yanına aynısını açıp "herkes rızkını yer " diyen canlılar.
member
Activity: 755
Merit: 39
May 04, 2021, 07:20:01 AM
Merhabalar ETH2.0 ile madencilik nasıl olacak takip edenler var mı

eth için bitecek. gerisi nasip. ayrıca madencilik falan amele işi . bende heves ettim başladım. ben başladığımda eth 250-300 dolar gibi bişeydi. şimdi neredeyse 4000 dolar olacak. 10 a katladı. ben yatırdığım parayı 10 a katlayamadım. makinaları alacağıma eth alıp koysaydım 1 ev alacak param olurdu rahat ,şimdi 1 araba almaz. yani çok zarardayım.
newbie
Activity: 1
Merit: 0
May 04, 2021, 12:25:26 AM
Merhabalar ETH2.0 ile madencilik nasıl olacak takip edenler var mı
member
Activity: 966
Merit: 18
April 23, 2021, 04:19:24 PM
uzun vadede düzenli kazanayım diyorsan başlanır. yok kısa vadede çok kazanayım dersen hiç başlanmaz.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
April 20, 2021, 04:52:57 AM
Kesinlikle başlanmaz boğa dönemi ne kadar gider bilinmez ama elektrik fiyatları ne kadar daha zamsız gider bilinir. Cheesy

Şaka bir yana tek kartla yıllardır üretiyor olsaydın dişe dokunur bir paran olurdu ancak şu aşamada kartlara çılgınlar gibi paralar verip almak akıl karı değil.
member
April 10, 2021, 06:54:00 PM
Sanırım en iyisi beklemek daha önce ağzım yandı o yüzden al sat ile uğraşamam kart fiyatları normale dönerse 1-2 kart alıp birikim yapabilirim coin alınca hemen satasım geliyor ama mining yapınca bekliyorum nedense çözemedim bunu

tek kartla imkanı yok başlanmaz. 1 ghs farm ile bile aldığın üç kuruş para şuanda. şubat ayından bu zamana kazancım %50 düştü.

10-15bin liradan 20 kart alıp başlanırmı dersen hiç bulaşma derim , hangi coin yada token istiyorsan ona git yatırım yap daha çok kazanırsın.
member
April 10, 2021, 06:49:16 PM
3 yıl öncesinde madencilik deneyimim olmuştu şimdi tekrardan 1 adet kart alıp madencilik yapmayı düşünüyorum fakat ethereum zorluğunun çok fazla olduğunu görüyorum buradaki bir çok kişide bunu söylemiş 10-12 binlira civarın rtx 3070 kart alıp yavaştan tekrardan başlamak istiyorum. Kart fiyatları malum pahalı beklemek mi daha faydalı olur emin olamadım siz tecrübeli arkadaşların fikrine ihtiyacım var şimdiden tşk ederim

Ah be ismin bile benim başımın ağrısını kesti. En sevdiğim ağrı kesicim Dolorex.

Ben seni gördüm ağrım durdu. Sende elindekini git güncel coinlere yatır. Daha sonra piyasa geberince elindeki ile ister kart al yatırıma başla istersen o zaman da bulaşma. Her ay elektrik pararsı düzenli artıyor. Eth network büyüklüğü manyak durumda. Epeyden beri sistem baya ödeme yaptı. Bunun geri alınma zamanına denk gelirsen bir kaç yıl sadece oyun oynarsın. Bence direk yatırımı coinlere yap derim.

ya hakkat her ay zam mı geliyor ? ben her ay fazla fatura ödüyorum ama cihazlar aynı.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
April 09, 2021, 07:17:00 PM
Madenciliği çoğu insan bir kaç kartın çalışması sonucu risksiz gelir elde edilmesi gibi hayal ediyor. Madenciliğin günlük hayatta bir iş kurmaktan farkı yoktur. Bir stratejiye ve bu stratejiyi oluşturabilmek için de yapacağınızın işin tüm detaylarını çok iyi bilmeniz gerekiyor. Madencilik riski daha düşük tutarak bir iş kurmaktır. Sonuç olarak eldeki fiziki ekran kartlarının her zaman bir ederi var yine de her zaman risk mevcut.

Madenciliğe giriş için en uygun dönem ilginin düşük olduğu zamanlardır. Daha ucuza ekran kartı satın alma fırsatı ve zorluk kat sayısının düşük olması sebebiyle işlemin yapıldığı anda zararda gibi görünseniz bile ilgi arttığında hem ekran kartlarınızı çok daha pahalıya elden çıkarabilir hem de madencilikten gelen girdileri daha pahalıya satabilirsiniz. Tabi bunu yapabilmek için sistem giderlerini bir kaç sene boyunca ödeyebilecek sermayeye sahip olmalısınız. Fiyatlar dipteyken madencilik yerine yatırım yapmak çoğu zaman daha karlıdır (Risk/Kazanç oranı).

İlginin yoğun olduğu zamanlarda madenciliğe başlamak istediğinizde ise hem ekran kartlarına yüksek ücret ödemiş olursunuz hem de zorluk çok fazla olacağı için daha az kazım geliri elde edersiniz birim cinsinden. Piyasadaki birim fiyatları düşerse hem ekran kartından zarar edersiniz hem de birim fiyatlarının düşüşünden etkilenirsiniz.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 09, 2021, 03:28:10 AM
Yatırım düşüncesiyle uzun vadede karlı olabilir. Gpu ları uygun fiyattan bulabilirseniz alın fiyatlar şuan 7-8 ay öncesinin 2-3 katında. ETH zorluğuda her gün dahada artıyor. ETH fiyatları %30-40 düşerse GPU fiyatlarıda neredeyse %50 düşecektir. Hali hazırda madenciliği bırakmak isteyenler daha uyguna kartlarını satabilir denk getirebilirseniz karlı alış veriş yapmış olursunuz. Alırken kazanmak önemlidir. İllaki bu fiyatlarda düşüş yaşanması olasıdır.
member
Activity: 294
Merit: 49
April 08, 2021, 03:27:13 PM
Sanırım en iyisi beklemek daha önce ağzım yandı o yüzden al sat ile uğraşamam kart fiyatları normale dönerse 1-2 kart alıp birikim yapabilirim coin alınca hemen satasım geliyor ama mining yapınca bekliyorum nedense çözemedim bunu
hero member
Activity: 1176
Merit: 617
April 08, 2021, 03:20:13 PM
3 yıl öncesinde madencilik deneyimim olmuştu şimdi tekrardan 1 adet kart alıp madencilik yapmayı düşünüyorum fakat ethereum zorluğunun çok fazla olduğunu görüyorum buradaki bir çok kişide bunu söylemiş 10-12 binlira civarın rtx 3070 kart alıp yavaştan tekrardan başlamak istiyorum. Kart fiyatları malum pahalı beklemek mi daha faydalı olur emin olamadım siz tecrübeli arkadaşların fikrine ihtiyacım var şimdiden tşk ederim

Ah be ismin bile benim başımın ağrısını kesti. En sevdiğim ağrı kesicim Dolorex.

Ben seni gördüm ağrım durdu. Sende elindekini git güncel coinlere yatır. Daha sonra piyasa geberince elindeki ile ister kart al yatırıma başla istersen o zaman da bulaşma. Her ay elektrik pararsı düzenli artıyor. Eth network büyüklüğü manyak durumda. Epeyden beri sistem baya ödeme yaptı. Bunun geri alınma zamanına denk gelirsen bir kaç yıl sadece oyun oynarsın. Bence direk yatırımı coinlere yap derim.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
April 08, 2021, 01:35:16 PM
Açıkcası şuan madenciliğe başlanmaz.Başlansa bile getirisi sizi tatmin etmeyecektir hele ki tek kartla.

Dediğiniz gibi ethereum tarafında madencilik zorluğu giderek artmakta ve bu kişi başına düşen payı iyice düşürüyor.Ethereum fiyatı çıkmadığı sürece getirisi giderek düşecektir.Piyasa sakinlediği zaman hem kart fiyatları da düşecektir hem ethereum zorluğu.Piyasanın sakinlemesini beklemenizi öneririm.12 bin türk lirasına alacağınız bir rtx3070 kartın günde 3.5 dolar net kazançla roisi neredeyse 12 13 ayı buluyor.
member
Activity: 294
Merit: 49
April 08, 2021, 01:10:09 PM
Pages:
Jump to: