Pages:
Author

Topic: Madenciliğin durma eşiği söz konusu mu? - page 2. (Read 1338 times)

member
Activity: 336
Merit: 11
November 21, 2017, 02:53:18 AM
bu işi ciddi ciddi yapan madencilere birşey olmaz da olan küçük yatırımcılara olur. özellikle ekran kartını fahiş fiyata ve aylar sonra alabilen gümrükte sorun yaşayan bize
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
November 20, 2017, 06:22:06 PM
Madenciliğin bitcoin açısından bitmesine neredeyse ihtimal vermiyorum. Yani bitcoin bu kadar yolu bitmek için gelmedi, buna fırsat verileceğini sanmıyorum.    Bitcoinin sorunları onu daha değerli hale getiriyor sanırım. Gülü seven dikenine katlanır misali.
full member
Activity: 966
Merit: 142
November 20, 2017, 06:03:54 PM
Soyle bir detayda var. Bildiginiz uzere blok odulleri her 4 yilda 1 yarilaniyor. Bu tarihlere bakarsaniz bitcoin fiyatlarinda artis olmus. Birde evrenin akisinda az olan sey degerlenir. Bu durum hayatin tabiatinda da boyle degil midir? Suanda toplamda dolarsan bitcoin miktari duz hesap 16 milyon diyelim. Ve bu sayi gunden gune yeni insanlarin elinde ulasarak bolunmekte. Paydas artmakta.

Son olarak uzatmadan gorusumu soyliyeyim, %99 bitmez %1 olasilik her zaman vardir.
member
Activity: 89
Merit: 10
November 13, 2017, 07:29:34 AM
Asla olamaz, bu işin patronları zaten mining çiler ve yazılım ekibi, istediği ibi borusunu öttürüyorlar, madenciler ve yaptıkları işlemler olmasa işlemlerin gerçekleşmesi problemleşir.
jr. member
Activity: 58
Merit: 10
November 13, 2017, 05:24:26 AM
Çinli miner nerdeyse beleş elektrik kullandıkları için böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum eğer böyle durum olursa maliyeti yüksek olan minerlar  bitcoin ağından çıkarlar ve bitcoin zorluk seviyesi düşer yani olan yine küçük çaptaki madencilere olur.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
November 13, 2017, 05:23:30 AM
Elbette söz konusu. Bu da bir senaryo. Ama olur mu derseniz, bence olmaz. Bir takım gizli güçler bitcoin ekosisteminde bir denge sağlıyor, sağlamaya da devam edecek. Pozitif ya da negatif bir şekilde...
full member
Activity: 686
Merit: 104
November 13, 2017, 04:06:08 AM
Arkadaşlar mesela bitcoin üretim zorluğu öyle bir hale gelse? mevcut en son teknoloji madenci cihazı bile harcadığı elektriği çıkaramaz hale gelirse?
bu durumda ne olacak?

bunu bir şekilde bitcoin fiyatı yükselerek mi dengeleyecek diyeceksiniz?

diyelim ki fiyat üretim yapılamaz halin altında kaldı? o durumda madenciler makinaları kapatıp fiyatın artmasını mı bekleyecek? üretim azaldığı için fiyat mı artacak? makinalar kapatılırsa işlem sayısı darboğaz yapacak, fee ler deli gibi artacak, sorun üzerine sorun.

bu konuda madenciliğin bitmesi, üretim yapamaz hale gelmesi gibi bir senaryo söz konusu mu sizce?
Pages:
Jump to: