Pages:
Author

Topic: Madencilik İçin En iyi 7 Ülke - page 2. (Read 758 times)

member
Activity: 560
Merit: 16
Proof-of-Stake Blockchain Network
December 23, 2018, 03:22:04 PM
Gürcistana mı gitsek ne yapsak veya ülkemizin ücret vermeden elektrik kullanan bölgelerine.
full member
Activity: 406
Merit: 121
October 06, 2018, 08:16:02 AM
Listedeki birçok ülke kripto madenciliği için uygun. Madencilik için illa ekran kartı ısınıyor diye soğuk iklim ülkeleri tercih edilmesi çokta mantıklı gelmiyor. Elektrik maliyeti açısından belki avantaj sağlayabilir. Madencilik yapıyorsun bari klima falan birşeyler ayarlayabilirsin.
jr. member
Activity: 274
Merit: 1
October 01, 2018, 12:55:06 PM
güzel bir çalışma olmuş ilginç de geldi bana . beklediğim bazı ülkele ilginçtir ki ne alaka diyeceğim ülkeler de var hayırlısı...
jr. member
Activity: 238
September 25, 2018, 03:48:13 AM
Elektrik ücretinin düşük olması ve o ülkelerde hava sıcaklığının düşük olması büyük avantaj sağlıyor.
wbd
newbie
Activity: 2
Merit: 0
September 15, 2018, 05:15:59 AM
Bitcoin Madenciliği denildiğinde, bir makinenin sürekli çalışıp bize maden topladığını, o sırada da elektrik su yol masrafı çıkarttığını düşünerek masraflardan kısacağımız ülkelere gitmek istiyoruz. lakin işlem gücünün yüksek olduğu noktaları baz alabilirsek, kazmayı boşa sallamamış oluruz.
jr. member
Activity: 52
Merit: 2
( https://www.sterlingsovereign.co.uk/)
September 15, 2018, 03:09:17 AM
Birde Türkiyenin doğusu var. şerefsizler kaçaka elektrikle bedavaya madencilik yapıyorlar
jr. member
Activity: 73
September 11, 2018, 06:29:58 AM
gürcistan hemen dibimizde aslında bi yatırım yapsak oraya toplanıp nasıl olur ?
newbie
Activity: 20
September 10, 2018, 09:45:44 AM
İskandinav ülkelerinde hayat pahalı ve vergiler çok yüksek.

Bu nedenle doğu bloğu bu iş için ideal.

Yaşayabilirim orada derseniz Yakutistan ve Sibirya soğutma açısından en iyisi olabilir.Smiley

Ukrayna'da ise elektrik çok ucuz ve Türkiye'ye yakın. Gürcistan vs. de uygun.
sr. member
Activity: 658
Merit: 255
September 09, 2018, 03:42:46 PM
İzlanda birçok açıdan değerlendirildiğinde en mantıklı yer gibi görünüyor orada digibyte madenciliği yapacağım.
sr. member
Activity: 404
Merit: 251
September 09, 2018, 03:05:07 PM
elektrik sıcaklık bunlar önemli etkenlerde en önemlisi ekran kartlarının ucuz olduğu bir yer biliyormusunuz ?
Hong Kong
member
Activity: 71
Merit: 10
September 07, 2018, 09:08:31 AM
elektrik sıcaklık bunlar önemli etkenlerde en önemlisi ekran kartlarının ucuz olduğu bir yer biliyormusunuz ?
aly
full member
Activity: 312
Merit: 103
Beşiktaş.
September 07, 2018, 03:10:24 AM
Madencilik için en iyi ülke Türkiye, neden çünkü elektrik bedava! Ülkemizin özellikle doğu bölgelerinde kaçak elektrik ile bu işi yapanların olduğunu düşünüyorum. Hatta İstanbul gibi yerlerde dahi yine kaçak elektrik ile madencilik yapanlar olabilir.
member
Activity: 602
Merit: 32
September 06, 2018, 05:10:51 PM
Venezuela koyulmuşta sen gidip orada madencilik yapamazsın. oranın halkı da bunu yapamaz. venezuela'da madencilik yapabilecek insanlar o krizin ekmeğini yiyen para babalarıdır.

neden iç savaşın, krizin, rüşvetin, düzensizliğin kol gezdiği bir ülke her yerde madencilik için uygun bir ülkeymiş gibi anlatılıyor.

Rusya ne alaka? dibinde elektriğin çok daha ucuz olduğu ikliminin soğuk olduğu ukrayna varken neden rusya?

Norveç yok listede mesela.

Venezuela en uygunuyken neden olmasın listede?

Ama şu var;
Götü yiyen gider yapar Smiley
Orda burdaki gibi rahat gezemezsiniz. Elinizde 3310 telefon görseler yol ortasında bıçaklarlar adamı Smiley
Yaşanacak bir kaç kent dışında asla yaşayamazsınız. İnsanlar sokağa çıkarken nerdeyse don gömlek çıkacak çalınmasın diye. Hapishane gibi bir binada hapishane gibi bir evde yaşamak durumundasınız. Evinizin kapısı(ki tek kapılı ev nerdeyse yoktur) 2kapılıdır. Düşünki tek kapılı ev anında gümler Smiley bu şartlarda tabii yine yapılabilir ayrı konu. Konut seçkin bi muhitten alınır. Ancak yinede yiyecek ve içecek sıkıntısı baş gösterecek(ki madencilik kazancına göre karaborsa fiyatı bile koymaz) sıkıntılı yer vesselam ne kadar ucuz olsada...
newbie
Activity: 32
August 13, 2018, 09:34:25 AM
bu listenin neye göre hazırlandığı net anlaşılmıyor. ortalama bitcoin maliyetini verirken KW elektrik fiyatı yazarsanız daha anlaşılır olur
newbie
Activity: 84
August 10, 2018, 02:23:12 PM
Son elektrik zammından sonra zaten ülke olarak madenciliği unutmamız gerekiyor taki piyasa düzelip tekarardan canlanma yaşanana kadar şuan elektrik masrafının 3-4 katı kazanılsada günlük cihaz maliyeti yeni madenci girişini önlüyor malesef
sr. member
Activity: 854
Merit: 267
August 08, 2018, 08:05:13 AM
Ülkelerin hepsinin kendine göre avantajlı dezavantajlı tarafları var. Önemli olan hayat tarzına uyum sağlayabileceğiniz ülkeyi seçmek.
full member
Activity: 434
Merit: 111
Hydax Global Bounty Program
August 07, 2018, 12:41:39 AM
elinize sağlık hocam güzel bir konu olmuş, sıcaklık olarak da  illa öyle -30 derece ülkelere de gerek yok,  rusya gayet iyi 0  derece 5 derece bile olsa gayet iyi.
jr. member
Activity: 154
Merit: 3
August 06, 2018, 11:17:53 AM
Venezuela koyulmuşta sen gidip orada madencilik yapamazsın. oranın halkı da bunu yapamaz. venezuela'da madencilik yapabilecek insanlar o krizin ekmeğini yiyen para babalarıdır.

neden iç savaşın, krizin, rüşvetin, düzensizliğin kol gezdiği bir ülke her yerde madencilik için uygun bir ülkeymiş gibi anlatılıyor.

Rusya ne alaka? dibinde elektriğin çok daha ucuz olduğu ikliminin soğuk olduğu ukrayna varken neden rusya?

Sıcaklık bakımından norveç en soğuk ülkelerden birisi. yıllık sıcaklık ortalaması 5-6 derece civarında ve en sıcak haziran ayı geçer. En fazla 20-22 dereceyi görürken yaz ayında bile ortalama 15-16 derece sıcaklığı var. yalnız elektrik Türkiye'ye göre biraz daha pahalıymış orada. Yaklaşık %20 kadar.
(sıcaklık verileri BERGKRYSTALLEN şehri için rasgele baktım)

Yine sıcaklık bakımından ukrayna'nın norveç ile bir farkı yok fakat elektrik maliyeti olarak çok daha düşük. Türkiye'nin elektrik fiyatına göre yaklaşık %75 daha düşükmüş.

Rusya'nın elektrik fiyatı da Ukrayna'ya çok yakınmış Türkiye'den yaklaşık %60 daha ucuz. sıcaklık olarak da benzer zaten.

daha güvenli olduğu ve ülke blockchaine çok fazla eğildiği için Ukrayna yerine Rusya koyulmuş olabilir.

iklim bilgileri için https://tr.climate-data.org/ sitesini inceledim.

member
Activity: 178
Merit: 10
Be Free
August 06, 2018, 11:17:53 AM
Bu konuda geç kalmış gibi gözükseler de Afrika ülkelerinden ciddi bir adım bekliyorum. Bu 7 ülkenin ekonomilerinde bu durum büyük yankı uyandırmaz, bunlar zaten gerek bilgisayar teknolojilerinde gerek sanayi ekonomisinde yol kat etmiş ülkeler(Venezuela hariç). Ancak Afrika ülkeleri bu konuda farkındalık yaratarak ülke genelinde büyük bir patlama oluşturabilirler. Bunun bahanesi ile ülkeye ciddi bir elektrik üretimi veya ithalatı olabilir, hatta kurulacak rigler sayesinde teknoloji ile tanışmayan kalmaz... Ben Dünya'nın özür dilemesi gerektiği bazı ülkeler olduğunu düşünüyorum. Yıllık cirosu bazı ülkelerden büyük olan şirketler, özellikle Afrika ülkelerinin elinden tutarak onları ayağa kaldırmalıdır. Uzun vadede de müşteri kazanacaklarını düşünürsek bence gerçekleştirilebilir bir proje.
newbie
Activity: 10
August 06, 2018, 10:29:06 AM

Ustat sen ben yapamayız ama orada yaşan ve belki forumu takip eden bir türk vardır. Bu tür kaynaklar ingilizceden çevrilmektedir, ve en altta kaynak var neden diye soracağına bence mesela Ukrayna fiyat bu kadar veya Norveç'tede fiyat bu kadar diye yazabilirsiniz. İlgisi olan okur ve forum gerçek manada bilgilendirme için kullanılmış olur. Sorgulama yapılacak bir konu olduğunu sanmıyorum. Bu yazıyı okuyupta  gözünü kapatıp Venezulla'ya gitmek istersen ben yapacağım bir şey yok Smiley
Pages:
Jump to: