Pages:
Author

Topic: Maksimum 50 sene içinde hepimizin ölecek olması - page 4. (Read 624 times)

sr. member
Activity: 968
Merit: 292
Maksimum 50 hadi bilemedin 60 sene içinde hepimizin ölecek olması durumudur. Bazılarımızı ara ara endişelendirirken bazılarımızın umrunda bile değildir bu durum.

50 hadi bilemedin 60 sene önce buradakilerin dünyaya gelmediği durumu gibi...

Ölüm, kimine koşarak, kimine kımıl kımıl geliyor.
Ya da ölüm hep aynı yerde.
Ölüme, kimileri koşarak, kimileri kımıl kımıl gidiyor.
Ya da bu bölüm ayrı bir perde...
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Yarin olecek olsam umurumda olmaz, arkamda biraktigim insanlara uzulurum sadece, olumun gercek oldugunu biliyoruz, bunu bilen tek canliyiz ustelik.
Karamsarliga kapilmamak gerek, yasamak elbette guzel, olumun varligi ise mukadderiyat.
60 sene uzun bir zamandir bana gore yasayin iste, illa en luks otellerde yatlarda katlarda yasamak yasamak degildir.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
İnsanı korkutan belki en korkunç şey bu. İçimizi biraz rahatlatacak olan şey milyon yıl önceyi hatırlamıyoruz ama demek ki bir yerlerde zamanımızı bekliyorduk. Öldükten sonra da gideceğimiz bir yer var önemli olan aradaki kısa zamanı güzel değerlendirebilmek. Ölüm de bir ihtiyaçtır. Ölüm olmazsa dünya çok Farklı bir dünya olurdu.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
maksimum 2-3 saat içinde hepimizin karnının acıkacak olması

maksimum 7-8 saat içinde hepimizin tuvalete gidecek olması

maksimum 10-12 saat içinde hepimizin uyuyacak olması

içinde bulunduğumuz evren bir başlangıca ve bir sona sahip. yaşadığımız hayat da kaçınılmaz bir şekilde mutlak anlamda bir sona sahip.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Aileden birini kaybeden ve bir çok farklı aile içi hastalıkla uğraşan biri olarak.

Ölümden kaçış yok. insan olarak karıncadan farksız durumdayız bir gün hepimiz yolda yürüken basıp öldürdğümüz karıncalar gibi amaçsız ölüp gideceğiz.

Önemli olan bu süreöte iyi yaşayabilmek.
member
Activity: 1106
Merit: 25
Bakınca uzun bir zaman mış gibi geliyor ama aslında göz açıp kapayıncaya kadar çabuk geçecek bir zaman.
Dün çoluk çocuk idik ama şimdi çoluk çocuğumuz var. Dünya hayatı çok hızlı geçiyor. Her nefis ölümü tadacaktır diyor. Allah herkese hayırlı ömür nasip etsin.
hero member
Activity: 1531
Merit: 560
Ben varken ölüm yok, ölüm varken ben yokum.  Cool
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Bu konu aslında üzerinde durulması gereken bir konu, bunu bilen, anlayan insan etrafındakileri kolay kolay kırmaz, çok fazla hırs yapmaz, kin gütmez. Evrenin tarihi milyonlarca yıl, bizim ömrümüz ihmal edilebilecek kadar küçük ama bize sorsan hiç ölmeyecekmişiz gibi kendimizi bi bok sanıyoruz.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Belki 50 seneyi bile göremeyecek olmamızdır aşikar gibi duruyor bana kalırsa. 50 yıl sonra düşünürüz mantığı da var artık. Cheesy
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
Ne zaman nostaljik bir video izlesem içim karmaşık duygularla birlikte huzur dolar.

Ölüyken buluşmak istediğim insanlar var; annem ve kız arkadaşım bunlardan biri.

Bu buluşma isteğim aynı zamanda Allah inancımın da temel sebebi, zira bize hayır diyemeyeceğimiz kadar büyük bir teklifle geliyor.

Tüm bunlar doğru olmasa bile; 'toplu aile mezarlıklarını' tercih ederim. Ölülerimiz buluşacaksa, benim için huzurlu bir yokoluş olur.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Malasef 50-60 sene içinde ölecek olduğumzu gerçeğidir.
Pages:
Jump to: