Pages:
Author

Topic: Maske Cezaları - page 2. (Read 287 times)

sr. member
Activity: 1652
Merit: 304
kycfree
January 01, 2021, 12:45:03 PM
Devlete para lazım hocam paşa paşa ödettirirler bu cezayı. Tabi birde nasıl yediniz o önemli kapalı bir işletmenizde siz maskenizi takmadınız ve kimse yokken gelip aaa sen halka açık bir yerde maske takmıyorsun sana ceza yazalım derlerse itiraz edebilirsin haklı bir gerekçen olur ama açık alanda yediysen yukarıda arkadaşın dediği işlem biraz zor bence ama bu şekilde itiraz edilerek belki ödenmez. Ama başta da dediğim gibi para lazım paraa öyle ya da böyle alırlar...

Bunun açık kapalı alan gibi bir ayrımı yok Genelgeler aracılığı ile temel hak ve özgürlükler normal dönemde yasaklanamaz.Bu normlar hiyerarşisine aykırı ve Ceza Hukukundaki Kanunilik ilkesine aykırı.Mahkemenin bu cezayı iptal etmesi gerekiyor.
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
January 01, 2021, 10:46:54 AM
Devlete para lazım hocam paşa paşa ödettirirler bu cezayı. Tabi birde nasıl yediniz o önemli kapalı bir işletmenizde siz maskenizi takmadınız ve kimse yokken gelip aaa sen halka açık bir yerde maske takmıyorsun sana ceza yazalım derlerse itiraz edebilirsin haklı bir gerekçen olur ama açık alanda yediysen yukarıda arkadaşın dediği işlem biraz zor bence ama bu şekilde itiraz edilerek belki ödenmez. Ama başta da dediğim gibi para lazım paraa öyle ya da böyle alırlar...
sr. member
Activity: 2100
Merit: 413
January 01, 2021, 10:44:28 AM
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/mahkeme-maske-cezasini-iptal-etti-dikkat-ceken-sosyal-devlet-vurgusu-5928646/

Şöyle bir haber olay olmuştu zamanında. Ceza ödeyeni de duymadım henüz. Hukul devletinde kararlar kolay kolay değişmez  kanunlara uyulur. İptal edilmesi gerekiyor. Ama ülkemizde mahkeme mahkeme fark etmeyeceğinin bi garantisi yok. Siz gerekli itirazları yapın. Gerisi hakimlere kalmış.
legendary
Activity: 1946
Merit: 1310
January 01, 2021, 09:41:48 AM
Bu konuda https://bitcointalk.org/index.php?topic=5305029.20#quickreply arkadaşımızın bir cevabı var ne kadar doğru bilemiyorum araştırmak gerekli.

Olayı açıklamak gerekirse dönerci abimiz hukuk bakımından haklı çünkü genelge ile Temel hak ve özgürlükleri kısıtlamanız mümkün değil bunların kısıtlanması yalnızca Anayasa madde 13 ve 15 kapsamında olabilir.Peki biz bu adamlara nasıl yasak uygulayacağız diyecek olursanız Ohal ilan etmeniz gerekiyor o zaman bu kısıtlamaların hepsi Anayasa madde 15 bakımından geçerli hale gelir.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
January 01, 2021, 09:30:25 AM
Maske cezası yedim sizce iptal olur mu gelecekte bir gün bu cezalar? Yoksa paşa paşa ödeyeceğiz mi ? Maske takmadım diye 900 lira ödemek ne kadar doğru?
Pages:
Jump to: