Pages:
Author

Topic: Meritteki Ben verirsem bana vermezlerse! - page 4. (Read 787 times)

member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
April 09, 2018, 01:42:02 PM
Ufkumun açılacağı varmış 1 meritim vardı onu da sana verdim  Grin
Öte dünyaya götürmeyeceğiz ya, dilerim herkes birbirine yardımcı olur yoksa birbirimizi yediğimizle kalırız
jr. member
Activity: 252
Merit: 5
April 09, 2018, 12:55:19 PM
Dediklerinize katılıyorum hocam. Özellikle genel olarak konu açan arkadaşlara merit vermek adet gibi oldu yorumlara merit çok az veriliyor. Ve genel olarakta eski kullanıcıların yorumlarına merit verildiğine şahit oluyorum. Art niyetli olarak değil büyük ihtimal ama o yorumu eski bir üye yaptığı zaman sanırım daha anlamlı bir hale geliyor. Aynı yorumu düşük rankta bir kullanıcı yapsa aynı etkiyi yaratmayacak. Bunu da anlayabiliyorum şahsen ben bile Jr.Member olmama rağmen bir konu açıldığında eğer o konu sahibinin rankı yüksek ise daha bir ciddi okuyorum konuyu. Sanırım bu sıkıntıları çözmek için daha fazla merit girişini sağlamamız lazım çok nadir olduğu için insanlar verirken düşünüyor. Şahsen benim 1 tane sMeritim vardı hemen vereyim dedim vermeden önce 4-5 konu inceledim hangisine vereyim diye düşündüm birini seçtim en sonunda Cheesy Bu kadar kasmamak lazım aslında ama ister istemez kasıyor insan nadir olduğu için.
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
April 09, 2018, 12:04:53 PM
Arkadaşlar merit konusunda oldukça konu açıldı ve by_rallier dışında eli ayağı düzgün bir başlık olmadı buda belki öyle bir başlık olarak değerlendirilebilir.

Ben sizlere kendinizin kendinize sorduğu soruyu buraya yazıyorum ben adama meriti verisem elimde merit bitince benim verdiklerim bana vermiyor. meritin amacı zaten bu değil

Siz meritinizi verirken yorumun uzuncana olmasının bir öneminin olamdığını bilin. Birine bir soru sordunuz ve adam üşenmeden 2 satır yazı yazdı dilenciye sada vermiyorsuz elinde 10 merit varsa 1 tane verme  kalsın 10 ver
ölmezsin yada 3 -6 kafanıza göre ve daha sonra bana bu adam geri versin diye bekleme  ki zaten biz türküz verilen malı öderiz illaki.

Merit almak için artık saçma sapan konu başlıkları yada inanılmaz goygoy oluşmuz yazılar çıkıyor . Biz ingiliz değiliz biz derdimizi 2 - 3 kelimeyle anlatır lafı tek kelimeyse sokarız çok kelime kaliteli değildir (imzalar için yazmıyorsanız)

Merit vermediğinizde de düşünün "ben vermiyorum ki bana kim versin!"

Merit vermek için kaliteli yazı aramayın biri boş bir laf mı etmiş başkasısa güzel bir laf mı sokmuş ve sen güldün mü demek ki o adam o meriti hak eder!

Yani basit olarak siz merit vermezseniz kimse size vermez. Meritinizi sakladığınızda çoğalmıyor (en azından şuanda bakarsınız faize yatırma çıkabilir sene 1 nisanda)

Ben kendi adıma hoşuma giden yer hazıya veririm veriyorum da verdiklerimin hiç birini tanınmam tadıklarım olduça da çok eski bir üye olarak. merit çok verin ki kaynakta çıkar belki
Pages:
Jump to: