Pages:
Author

Topic: Merkez Bankasının 30 Milyar TL Bağışlaması - page 2. (Read 207 times)

legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Merkez bankası benim yerime tekrar bağış yapmış, Türkiyedeki bütün vatandaşların yerine kısacası. Vergi borçu olan büyük şirketleri dün gece gördük, şovunu yaptılar ekstrada. Merkez bankası bir tuşa basarak 30 milyar krediyi direk deprem bağışı yaptı sanki olan parayı veriyorlarmış gibi daha da borçlanıyorlar, borçlanıyoruz. Bu kadar paranın nasıl kullanılacağı da çok şaibeli. Şeffaf olmadığı sürece herkesin aklının bir köşesinde her zaman bir şüphe olacaktır.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Olması gereken hiç bir şey yapılmadığı için bu konudada farklı bir şey beklemek zaman kaybı olacaktır. Bir çok önemli konuda halk oylaması yapılması gerekir ve şeffaf olunmalı. Toplanan bu kadar yardım nerede ne şekil kullanıldığını bilemeyeceğiz üstü kapalı olarak şunları yaptık diyecekler. Ülke olarak o kadar zor durumdayız ki dünyaya sesleniyoruz bize yardım gönderin diyerek. Merkez bankasının ve devlet kurumlarının bağış yaptığı paralar aslında vatandaştan çıkacak paralar ama şovu başkası yapıyor.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Deprem ana konusuna yazdım dün. Merkez bankasının bağışı ile her türk vatandaşı bağış yapmış oldu.

Turkcell varlık fonuna ait yani milletin. Twitterda gördüm adamlar turkcell bağışını alkışlıyor lan kendiniz bağışladınız haberiniz yok. Milletin cidden ülkeden haberi yok. Vatandaşlarımızın çoğu cahil.

Vergi borçlarından bu bağışlar zaten silinecek dün akşam neredeyse büyük paralar bağışladığını açıklayan firmaların çoğu birşey bağışlamış olmadı.

Beşli çeteden silinen vergi bağışladıkları rakamın kat kat fazlası.

Olay şu dün milleti gazlayarak milletin cebinde kalan üç beş kuruşuda almaya çalıştılar.

Diğer yandan insanların kayıpları hala enkaz altındayken para toplama işini de doğru da bulmadım. Öncelik sırası hala doğru değil. Benim bir yakınım enkaz altında olup şu yayınları izlemiş olsaydım insanlıktan utanırdım.

paradan ziyade insan gücüne ihtiyaç var. Organizasyon, koordinasyon yok. Burada herşey normale dönmüş gibi para toplanıyor. Deprem felaketini algıladıklarını düiünmüyorum. Koskoca kızılay çökmük durumda. Adamın evi çökmüş ailesi yıkılmış devlet diyorki al 10.000 tl ne yapsın adam bu parayı? hangi birine harcasın. Şimdi para lazım değil milyonlarca adam aç açıkta para değil lazım olan şuan olması gereken devletimizin gücü.

Cüneyt özdemirin dün 2 saatlik kesintisiz bir yayını oldu izledim çok üzüldüm.
legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Kör göze parmak misali. Sınırsız para basma yetkisine sahip merkez bankamız dün gece TV kanalında şov amaçlı olarak 30 milyar TL bağışta bulundu. Onlar için bir kaç dijital rakamı değiştirmek çok kolay ancak yapılan değişikliğin faturasını doğrudan tüm halkın ödeyeceğini düşündüğümüzde Merkez Bankaları gerçekten doğrudan halk tarafından yönetilmeli. Basılacak her kuruş, dağıtılacak her kuruş halkın doğrudan kararlarına bağlı olmalı. Belki o zaman Merkez Bankalarının soygun düzeninin önüne geçebiliriz.

Israrla anlamak istemeyecekler için not: Bu eleştiri depremzedelere yardım yapılmasıyla değil merkez bankalarının para basmasıyla ilgilidir.
Pages:
Jump to: