Pages:
Author

Topic: Merkezi olmayan borsa! - page 2. (Read 504 times)

sr. member
Activity: 987
Merit: 254
January 29, 2018, 02:24:26 PM
Merkezi olmayan borsa fikri iş yapar, bu mantıkla çalışan çok proje var ama önemli olan ekip güvenilir mi? Ico sonrasında çalışacaklar mı, bazıları parayı topladıktan sonra yatıyor
full member
Activity: 182
Merit: 100
DIW - Decentralized Security
January 29, 2018, 02:16:19 PM
bu projeye kalana kadar ne merkezsiz borsa icoları düzenlendi, ne yatırımlar toplandı şimdiye kadar. onlarda bile bir arpa boyu yol alabilen bir ekip olmadı. parayı toplayan kaplumbağa moduna giriyor. burada da bir şey değişmeyecektir.
member
Activity: 406
Merit: 10
January 29, 2018, 12:03:42 PM
5 milyon dolar toplamışlar.
Hali hazırda bitshares var, dex var ve kullanılmıyor.

Arayüzü kolaylaştırıp en anlaşılır yapan bu merkezi olmayan borsa karmaşasından öne çıkacaktır.
hero member
Activity: 896
Merit: 630
January 29, 2018, 11:18:17 AM
Şu an merkezsiz borsa amaçlayan binlerce proje var BitShares'te bunlardan biri ama insanlar hala garip projelere yönelmekte ısrar ediyor.

her 2 ayda bir yeni bir kitle cıkıyor binance bittrex poloniex gibi  borsalar ölecek, bunların yerini waves platformu ve diger  merkezsiz borsalar alacak diye.(waves 50 dolar olur mu? ) bu kişiler hayatlarında kaç kez dexi kullandı bilmiyorum ama emimin hemen hemen butun mal varlıkları  binanceta felandır. kac kez tekrarlandı teknolojik olarak tam bagımsız  binance -bittrex buyuklugunde  ve vasfında bir merkezsiz borsanın gunumuz  teknolojisiyle oluşturulması/yapılması  hala imkansız.
newbie
Activity: 252
Merit: 0
January 29, 2018, 06:50:00 AM
 şu an Waves üzerinde çalışıyor gerçi onlarda Rus ancak bunun mümkün olmadığını göstermiyor bu bana kalırsa. Yani blockchain ile merkezsiz yapılar borsalar gerçek olabilir. gibi oax aynı şekilde
newbie
Activity: 8
Merit: 0
January 29, 2018, 06:43:30 AM
işlevsel olarak aktif çalışıp da test edilmediği sürece ne kadar faydalı veya zararlı olacağını bilemeyiz. merkeziyetsiz kelimesini duyunca aklıma torent geliyor ve hiçbir güç torent sistemini çökertemiyor. ancak seed sitelerine erişimi kapatırlar o da tam olarak çözüm değil. belki hesap güvenliği için biraz daha işlevsel olabilir diğer borsalara nazaran.
jr. member
Activity: 98
Merit: 2
January 29, 2018, 06:25:43 AM
bakıp görmek lazım ama etherdelta gibi olcaksa hani olmasada olur.
jr. member
Activity: 336
Merit: 2
January 29, 2018, 06:25:16 AM
Birde şu komisyonsuz borsa meselesi var o ne oluyor tam olarak?
member
Metahash
January 29, 2018, 06:11:12 AM
Güven ortamı yaratmaları gerekiyor, bir sürü var ve developer da bulmakta da zorlanıyorlar. Ama düşük komisyon veya komisyonsuz alım satım da baya proje var. Başrabilirlerse ne mutlu ama kendi coin lerini değerlendirmeye çalışıyorlar gibi geliyor bana
member
Activity: 154
January 29, 2018, 05:17:20 AM
Borsaların tek derdi büyümek, kullanıcı sayısını artırmak. Karı maksimize etme hevesindeler. Önce düşük komisyon vaadi ile kullanıcıları çekiyorlar, büyüme gelince üye alımını durdurup komisyon oranını artıracaklar.
hero member
Activity: 938
Merit: 1000
January 29, 2018, 03:46:49 AM
Merkeziyetsizlik şeklinde çıkmayan proje kaldı mı artık ? Bir borsa yönetmek için özellikle bu çok zor . Kimse amme hizmeti yapmıyor şu piyasa da . Herkesin bir derdi bir planı var . Ben hayal edemiyorum merkezi olmayan bir borsa ..

hero member
Activity: 736
Merit: 504
January 29, 2018, 02:57:16 AM
Artık her taraf merkezsiz borsa, hangisine güvenilir bunu bir blockchain uzmanı olmadan söylemek zordur sanıyorum. En çok işlem yapılana güvenmek en iyisi Smiley

Katılıyorum herkes Waves diye tutturuyordu ama BitShares şimdilik onun çok daha ötesinde gözüküyor. Tüm bunlari geçtim merkezsiz borsa adında milyarlarca dolarlık fon yöneten adamlar kullanışlı bir arayüz bile yapamıyor.

Merkezsiz borsa ihtiyaç duyduğumuz bir yapı illa ki olacak ama ne zaman olacak hangi proje yapcak bilemiyorum. Waves bu konuda oldukça yol almıştı ama şu aralar çok sesiz en öenmli mesele işlem hacmini arttirma . Bunu hangisi yapabilirse o başaracak. Bunun için de tabi piyasada ki koin ve tokenları sistemlerine entegre etmeleri gerek.

Hocam benimde merkezsiz borsalardan umudum kalmadı çünkü adamlar parayı topladıktan sonra hizmet vermeyi kesiyor. Waves oluşturali 1.5 sene oldu, bu sürede neler neler yapılırdı.
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
January 29, 2018, 02:46:21 AM
Artık her taraf merkezsiz borsa, hangisine güvenilir bunu bir blockchain uzmanı olmadan söylemek zordur sanıyorum. En çok işlem yapılana güvenmek en iyisi Smiley

Katılıyorum herkes Waves diye tutturuyordu ama BitShares şimdilik onun çok daha ötesinde gözüküyor. Tüm bunlari geçtim merkezsiz borsa adında milyarlarca dolarlık fon yöneten adamlar kullanışlı bir arayüz bile yapamıyor.

Merkezsiz borsa ihtiyaç duyduğumuz bir yapı illa ki olacak ama ne zaman olacak hangi proje yapcak bilemiyorum. Waves bu konuda oldukça yol almıştı ama şu aralar çok sesiz en öenmli mesele işlem hacmini arttirma . Bunu hangisi yapabilirse o başaracak. Bunun için de tabi piyasada ki koin ve tokenları sistemlerine entegre etmeleri gerek.
sr. member
Activity: 548
Merit: 251
January 29, 2018, 02:15:20 AM

full member
Merit: 100
January 29, 2018, 01:53:10 AM
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
January 29, 2018, 01:51:59 AM
Piyasada onlarca merkezsiz borsa projesi var ve onunu bile toplasan bana göre bir Binance etmiyor. Şu anki merkezsiz borsalar ve proje aşamasında olanlarla ilgili benim hiçbir umudum bulunmuyor.
hero member
Activity: 1092
Merit: 520
Aleph.im
January 28, 2018, 10:22:18 PM
Arkadaşlar sizce böyle bir borsa iş görür mü? Arkasında Ruslar var ve bana pek güven vermedi. Bu konuda fikri olan var mı?

link: https://www.deex.exchange/

Projeyi incelemistim. Dogru duzgun Ingilizce videolari yok. Ekiptekilerin LinkedIn profilleri tutarsiz bilgilerle dolu. Projenin bir odagi yok. Her sey var adamlarin yol haritasinda; borsa, atm, token, mesajlasma ugulamasi, debit kart v.s.

Bir de irrasyonel bir tespit olarak tipler tam dolandirici rus tipler. (Tabi bu sadece benim onyargim)
member
Activity: 560
Merit: 12
January 28, 2018, 10:14:56 PM
Bu ico pek güvenilir gelmedi bana nedense bizim Türkler çok söz etmeye başladı biri yüklü miktarda almış diye duymuştum belkide yalan haber olabilir.Ama ben yatırım yapmam
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
January 28, 2018, 10:09:17 PM
neye göre merkezsiz kime göre merkezsiz.idex var dex olarak ama token listeletmek için gerekli şartları var
en basiti etherdelta bile artık öyle contrat adresi ile listelenmemiş tokeni göstermiyor
hani merkezsizdi merkezde biri var işte.
bu piyasada merkezsiz kelimesini ekle ne yaparsan yap herkesin ağzında bi merkezsizlik ama realite öyle işlemiyor.
bir merkezsiz tuvalet projesi eksik kaldı yakında onuda yaparlar.
sr. member
Activity: 672
Merit: 306
January 28, 2018, 10:00:06 PM
Şu an merkezsiz borsa amaçlayan binlerce proje var BitShares'te bunlardan biri ama insanlar hala garip projelere yönelmekte ısrar ediyor.

bitshares'i steemit yüzünden bir kaç kullanmıstım , bence onlarda etherdelta gibi kullanılabilir ama noob ve orta deneyimli userlar için kullanılması zor bir borsa
Pages:
Jump to: