Pages:
Author

Topic: MHP'nin 'Bitcoin' planı "bitcoin borsası kuralım" - page 2. (Read 897 times)

sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
Borsa kurup devletin bunu resmi kurum olarak işletmesi bence olmaz, olmamalı. Olsa olsa borsaları devlet onayından geçirmeli.. Daha büyük çaplı düşünüp sistemi farklı şekillerde nasıl değerlendirim yönünde gidilmeli. Değişen bir ekonomik dünya var ve vakit kaybetmeden bunun için hareket edilmeli. Ama borsa kurmak olmaz. Abd gibi vadeli işlem falan yapabilir.
sr. member
Activity: 588
Merit: 251
Bulgaristan bitcoinden zengin oldu bizim vekiller den gelen önerilere bak neymiş bitcoin borsası kuracaklarmış ya zaten bu işi hali hazırda yapanlar var senin görevin bitcoin borsası değil blockchain sistemini anlamak geliştirmek yatırım yapmak olmalı buda kendiniz için değil ülkenin gençleri için .
newbie
Activity: 16
Merit: 0
Bitcoin ve devlet birbirine zıt iki olgu iken; burada iyi olur diyen mi ararsın, borsalar kazanacağına devlet kazansın diyen mi ararsın. Siz bitcoin'i yeterince anlayamamışsınız. Bitcoin'i kısa yoldan zengin olma aracı olarak görmektesiniz. Belki farkında değilsiniz ama bitcoin'e zarar vermektesiniz. Bitcoin anarşist/anarko-kapitalist bir oluşumdur. Devletçiler lütfen burayı terk etsin.
full member
Activity: 182
Merit: 100
The future is your Genome
Umarım ben yanılırım ama ben MHP nin Bitcoin borsası kuralım  teklifinin devamının geleceğine inanmıyorum. Zaman zaman yine gündeme gelebilir ama somut bir adım atılacağını düşünmüyorum

Normalde ben de sizin ile aynı görüşleri paylaşırdım ama bitcoin oldukça popüler olmaya başladı eskiden televizyonlarda adını duymadığımız duyunca oldukça heyecanlandığımız bitcoinin artık adını duymayınca şaşırmaya başlıyoruz. Smiley
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
Bu tarz borsaların sağlam teminatlar ve hukuki olarak bağlayıcı kurallar çerçevesinde kurulması ve işletilmesi lazım yasal boşluk var şu anda.
member
Activity: 224
Merit: 12
Umarım ben yanılırım ama ben MHP nin Bitcoin borsası kuralım  teklifinin devamının geleceğine inanmıyorum. Zaman zaman yine gündeme gelebilir ama somut bir adım atılacağını düşünmüyorum
member
Merit: 10
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
Yürürlüğe girdiği anda birçok bitcoin yatırımcısının işi rahatlayacak ondan da ziyade ciddi bir yatırımcıpotansiyrli ortaya çıkacaktır
Geri kalınmamalı ve kabul edilmeli
member
Activity: 268
sadece bitcoin ile kalmasın blockchain teknolojisi de araştırılsın. bunlarla ilgili geç olmadan somut bir adım atarsak gelecekte daha güzel bir türkiye bizi bekleyebilir.
full member
Activity: 322
Merit: 102
bitcoin hakkında araştırma yapılıyor olabilir fakat birinin bir adım atması lazım bunda bari geri kalmayalım diğer ülkelerden. araştırmanın önüne geçelim ve bir adım atalım artık bence.
newbie
Activity: 15
Borsayı kuralım kurmasına ama kim kuracak mesele bu bitcoinden anlayan, güvenilir kisiler kurmalı yoksa ileride sıkıntılar olabilir.
newbie
Activity: 16
Paranın ucunu gördüler mi her şeyi kurarlar. Yeter ki devletin kasasına para gelsin nereden nasılın çokta önemi yok değil mi?
Tabi en önemli husus büyük pastadan kim nasıl pay alacak önemli olan bu bence çünkü sistem "kapitalist" sistem...  Grin
sr. member
Activity: 729
Merit: 251
Döviz açığımız olduğu böyle bir zamnda Bitcoin gibi kripto paralar konusunda yatırım yapma fikri MHP'den gelmiş. Sadece bununla kalmayıp blok zincir teknolojisine de el atmaları gerek. Umarız bu açıklamalar destek bulur ve bu konuda geç kalmayız.
full member
Activity: 308
Bitcoin hakkında şu günlerde bizim ülkemizde ciddi bir araştırma yapılacağını pek sanmıyorum.Sürekli yaşanan siyasal problemler bir çok şeyin önüne geçiyor bizde malesef.
sr. member
Activity: 303
Merit: 250
Zaten hali hazırda Bitcoin borsalarımız mevcut tek yapmaları gereken bu borsalara uluslararası piyasalara açılabilmesi için gerek yazılımsal gerekse reklam açısından destek vermeleri yeterli.
member
Merit: 10
Bu gelişmelerin ardından artık hükümetin suya sabuna dokunmayalim politikasını bırakıp bazı düzenlemelere gitmesini bekliyorum eğer olursa devlet tarafından tanınan bir bitcoin borsası kullanıcılar açısından çok faydalı olur umarım gerçekleşir
member
Activity: 448
Türkiye olarak amacımız her zaman muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak olduğu için her konuda muasır medeniyetlerden daha geride kalmayı tercih ediyoruz.
Bu, kripto paralarla ilgili de böyle olur  Smiley
member
Activity: 532
Merit: 18
Ülkemizin muhalefet partileri biraz daha olumlu adımlar atıyorlar takip edebildiğim kadarıyla bitcoin konusunda hükümette ne yapacağını kendi içerisinde tartışmaya başlamıştır eminim.
newbie
Activity: 35
Keşke olsa ama bizim siyasiler luzumsuz işlerle uğraşmaktan ona fırsat bulamazlar.
member
Activity: 138
Merit: 11
Beklenen bir hamle sonunda geldi devlet vergi geliri olarak iyice bakacak bu duruma daha sonrada yurt içi borsa tekeli kurmaya çalışacak ama bu mümkün olmayacak işin ehli insanların olduğu bir komisyon olsa ve yol haritası çizilse çok iyi olur
full member
The future is your Genome
Kesinlikle hayata geçirilirse Türk bitcoin yatırımcılarının bir çok sorununu çözecek bir gelişme olur saçma sapan türk borsalarına para yedirmekten kurtuluruz işlerine geldiklerinde borsayı kitliyorlar fork coinlerinin üstüne yatıyorlar v.s Hem vergi olayı artık bir nihayete kavuşmuş olur.
Pages:
Jump to: