Pages:
Author

Topic: Milyon dolarlık bitcoin nasıl bozdurulur? - page 3. (Read 814 times)

member
Activity: 713
Merit: 31
Tek kalemde çok büyük rakamda BTC bozmak kolay ancak onu nakite çevirmek ve çekmek zor. Hiç bir ülke milyonlarca dolarlık parayı sorgusuz sualsiz ülkesinden çıkarıp başka bir ülkeye aktarmaz. Ama zamana yayarak parça parça ve farklı ülkelerden çıkış yapılabilir diye düşünüyorum.
full member
Activity: 448
Merit: 124
Merhaba
Milyon dolarlık değilde $733 bin için izlediğim yol (btc değil ethereum).Öncelikle varlık barışı için kendi isminden gelmesi gerekiyor türk banka hesabına.
Öncelikle Bitcoini borsalara dağıtın (güvenilir olanlara). Maltaya gidiyorsunuz özellikle Sata Bank'tan hesap açıyorsunuz ve anlaşma sağlıyorsunuz. Bitcoin borsalarında ki parayı Malta da ki bankaya çekeceksiniz ve parayı ordan tutacaksınız zaten vergi 0 orada. 1 veya 2 ay geçktikten sonra Turkiye'de Vergi dairesine gidip başvuru yapıyorsunuz varlık barışı için ardına ziraat bankasında hesap açıyorsunuz.En son da Malta'da ki parayı ziraate hesabınıza çekiyorsunuz.0 vergi ile paranız Türkiyeye gelmiş oluyor.

Siz malta hesabına hangi exchange üzerinden bozdurup çektiniz acaba? Onu da yazabilirseniz daha detaylı olmuş olur cevap.
sr. member
Activity: 832
Merit: 250
Aramızda ne zenginler varmış ta bizim haberimiz yokmuş . Bizdekide azıcık aşım dertsiz başım durumları işte .
jr. member
Activity: 142
Merit: 1
yerel borsalarda bu kadar nakit olduğunu sanmıyorum ancak komşu ülkelere gidilebilir Cheesy
member
Activity: 588
Merit: 18
Borsalar bunun için biçilmiş kaftan diye düşünüyorum. Ama ben dahada yükseleceğini hesaba katarak büyük ihtimal bozdurmazdım. Elimde böyle bir fırsat varken mantıklı bir strateji olurdu diye düşünüyorum.
jr. member
Activity: 182
Ben %50 ciyim . Yarınsını bozup banka hesabıma mutlaka atarım. Kalan tutarla yatırım yapmaya devam ederdim . Onundan bir kısmına alt coinlere yatırım yaparım.
jr. member
Activity: 420
Valla böyle bir kârı olan insan varsa helal olsun. Ben olsam hemen satardım çıkardım bu işlerden Smiley
newbie
Activity: 112
Merit: 0
Evet beyler,

Olmaz ama diyelim ki oldu ve 1 milyon dolarlık bitcoininiz cüzdanınızda yatıyor. Al sat yapa yapa kazandınız. (Bir arkadaşım ekolü)

Bu parayı nasıl dolara, tl ye vs. çevirirsiniz?

Direk exchange'de satip banka hesabıma yollarım diyenleri hariç tutuyorum  Grin Grin

Bitcoin fiyatının nasıl artırılacağı, yeni gelenlerin bitcoin satın alması gerektiğidir ve bence bitcoin fiyatlarındaki düşüşün ardından milyonlarca dolar kaybediyor.
ve ben bitcoin'in hala iyileşebileceğine inanıyorum
member
Activity: 202
Merit: 10
Dostum milyon dolarlık bitcoinim olsa kafayı yerdim sonra eğer doğru söylüyorsan gerçekse milyon dolarlık bitcoinin varsa en sağlamı garantisi parça parça paraya çevirmek...

yok abi henuz o kadar btc yok tabii ki. ama olursa bir gün, önceden bilmek lazım ne yapacağımızı. başlığı da bu yüzden açtım.
newbie
Activity: 112
Dostum milyon dolarlık bitcoinim olsa kafayı yerdim sonra eğer doğru söylüyorsan gerçekse milyon dolarlık bitcoinin varsa en sağlamı garantisi parça parça paraya çevirmek...
jr. member
Activity: 94
Düşünmesi planlaması bile güzel  Grin Ben parçalara bölüp güvenilir borsalara dağıtarak çekme yoluna giderdim. Keşke olsa da düşünmesi dert olsa  Grin
hero member
Activity: 968
Merit: 515
Merhaba
Milyon dolarlık değilde $733 bin için izlediğim yol (btc değil ethereum).Öncelikle varlık barışı için kendi isminden gelmesi gerekiyor türk banka hesabına.
Öncelikle Bitcoini borsalara dağıtın (güvenilir olanlara). Maltaya gidiyorsunuz özellikle Sata Bank'tan hesap açıyorsunuz ve anlaşma sağlıyorsunuz. Bitcoin borsalarında ki parayı Malta da ki bankaya çekeceksiniz ve parayı ordan tutacaksınız zaten vergi 0 orada. 1 veya 2 ay geçktikten sonra Turkiye'de Vergi dairesine gidip başvuru yapıyorsunuz varlık barışı için ardına ziraat bankasında hesap açıyorsunuz.En son da Malta'da ki parayı ziraate hesabınıza çekiyorsunuz.0 vergi ile paranız Türkiyeye gelmiş oluyor.

Gerçekten çok iyi bir yol olmuş . Tutar  gerçekten yüksekmiş hocam maşallahınız var .
member
Activity: 202
Merit: 10
Merhaba

işte aranan kan bulundu  Grin en mantıklı cevap bu sanırım.
hero member
Activity: 772
Merit: 500
Merhaba
full member
Activity: 336
Merit: 100
hocam elden taksit taksit bozulur he seferinde 50 k dolar şeklinde tertemiz iş olur
member
Activity: 294
Merit: 27
Güzel bir soru. Ancak çoğumuz için ciddi bir sorun değil bu husus sanırım Smiley Ama güzel bir cevap verecek bir arkadaş çıkar diye takipte kalacağım. Belli mi olur belki yarın milyoner olur çıkarız ezkaza.
sr. member
Activity: 644
Merit: 250
Zaten bir anda hepsini transfer etmezsin herhalde . O kadar para için ne türk borsalarına nede bitstamp gibi döviz transfer edebileceğimiz sistemlere %100 güven olmaz .
full member
Activity: 350
Merit: 100
Swipe
Şuan için vergi konusunda büyük bir sıkıntı yok varlık barışı sebebiyle  . Bitstamp da dolara çevirip direk bankama transfer ettirirdir (5-6 gün sürüyor ufak miktarlar için fakat büyük miktar için değişirmi bilmiyorum ) .
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
Bende milyon dolarlık Bitcoin olsun ben yolunu bulurum. Zaten şu an milyon dolar değerinde BTC sahibi olsam satmam beklerim nasılsa fiyatı yükselecek.
newbie
Activity: 6
bende bunu çok merak ediyorum Smiley
Pages:
Jump to: