Pages:
Author

Topic: Mini Alsat - BTCTürk hesabınızda alım satım android uygulaması - page 2. (Read 2913 times)

newbie
Activity: 38
Merit: 0
Şifre ve kullanıcı adınızı vermenizle aynı değil. Sadece API Key'i tanımlarken izin verdiğiniz servislere erişebiliyor. BTC yatırma, BTC çekme mümkün değil. API KEY'inizi ele geçiren en kötü senaryoyla bütün BTC lerinizi düşük fiyattan satabilir. Güvenliğinizi artırmak için BTCTürk ten API kullanımına ek kısıtlamalar getirmesini talep edebilirsiniz.

Teşekkürler.

Ne gibi ek kısıtlamalar istemeliyiz? Ek kısıtlamalar getirseler bile ben yine size güvenmek zorundayım doğru mu?

Para çekme olmasa da benim hesabımdan alış satış yapılabilmesini pek istemem ben.

Bi de bakiyemi de sorgulayabilirsiniz.

Açık kaynaklı paylaşmayı düşünürseniz bence daha mantıklı olur.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Bu arada sen gittigidiyor tarzı bir bitcoin sitesimi yapmaya çalışıyorsun yoksa sadece bir hobimi?
hero member
Activity: 519
Merit: 509
Şifre ve kullanıcı adınızı vermenizle aynı değil. Sadece API Key'i tanımlarken izin verdiğiniz servislere erişebiliyor. BTC yatırma, BTC çekme mümkün değil. API KEY'inizi ele geçiren en kötü senaryoyla bütün BTC lerinizi düşük fiyattan satabilir. Güvenliğinizi artırmak için BTCTürk ten API kullanımına ek kısıtlamalar getirmesini talep edebilirsiniz.

newbie
Activity: 38
Merit: 0
Elinize sağlık.

Ama hesabımızın güvenliğini nasıl sağlayacağız?

Yani size kullanıcı adı şifremizi vermemizle aynı şey değil mi bu?
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
 Ben hemen yüklüyorum . Madem böyle güzel birşey yapıyorsun bizde test edelim Smiley

Edit: Yükledim. Anasayfaya kısayol oluşturmadı. Birde ayarlar bölümü boş heralde. Tıkladım bişey gelmedi. Mutlaka yapacaksın dır ama ben yinede söyliyim. Bitcoinin günlük haftalık aylık yıllık hacim fiyat grafiği olursa iyi olur diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
Güvenlik açısından kaynak kodunu açık olarak github'a koyarsanız iyi olur.

Hatta geliştirmek isteyen arkadaşlar olursa (eğer destekliyorsa) koinim için de aynı uygulamayı geliştirebilir.
hero member
Activity: 519
Merit: 509
Mini Alsat

BTCTürk API aracılığıyla alım satım yapılabilen basit bir android uygulaması yazıyorum. Beta sürümü test edip önerilerini yazmak isteyen olursa aşağıdaki linkten indirebilir.

http://www.bitkoyun.com/minialsat6.apk

Uygulamanın ekran görüntüsü:

Kullanmak için:
1- BTCTürk hesabınıza girin ve Hesap->API Erişimi->API Key Ekle'yi seçin

2- Uygulamanın çalışması için Kullanıcı Bakiyesi, Alış Emri, Satış Emri seçilmesi yeterlidir. İleriki sürümlerde diğer özellikler de kullanılabileceğinden hepsini işaretleyebilirsiniz.

3- API Key oluştuktan sonra QR Kodu'nu tıklayın. Bir pencerede API QR kodu gösterilecek.

4- minialsat uygulamasını verilen linkten indirin ve telefonunuza kurun

5- Uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda API QR kodunuzu telefona okutun.
Eğer telefonunuzda QR Kod okuyucu bulunmuyorsa yüklemeniz için yönlendirecektir.

6- Verileri güncellemek için telefonu sallayın

7- 0.01 BTC alımı yapmak için AL, 0.01 BTC Satışı yapmak için SAT tuşuna basın. Son fiyatları
görüntülemek için telefonu sallayın.

Notlar:
- API Keyiniz bir kez okutulduktan sonra telefonunuzda saklanır.
- Uygulama www.BTCTurk.com dışında herhangi bir siteye erişmez.
- API Keyinizden kimliğinizin veya btcturk şifrenizin tesbit edilmesi mümkün değildir.
- Uygulamanın BTC lerinizi başka bir adrese göndermesi mümkün değildir.

Pages:
Jump to: