Pages:
Author

Topic: Mining için ana kart tavsiye - page 2. (Read 547 times)

hero member
Activity: 2058
Merit: 608
Online Security & Investment Corporation
January 03, 2018, 02:53:52 AM
Toz için yorganlarda kullanılan elyaf malzemeyi tercih ettim. Hava geçirgenliği yüksek. Toz tutmada başarılı. Daha güzel bir önlem bulamadım.

Biostar TB250-BTC PRO ana kartlarım geldi. Üzerinde onboard sadece DVI görüntü çıkışı var. Keşke HDMI da olsaydı. Henüz bios ayarlarını kurcalamadım fırsatım olmadı.
Görüntüyü onboard alarak uzaktan bağlantıda ekran akrtının mining performansı düşmesini engelliyorum normalde.
Ama Asus Prime serisi kadar zor olacağını sanmıyorum. Asus Prime serisi bir defa kurduğunda sorunsuz çalışan ve bir daha dokunmanızı gerektirmeyen bir anakart.
Ama o ilk kurulum yok mu Sad Şimdi olsa yine uğraştıracağından eminim.

@Heardalis
Tamam senden haber bekliyorum. P104 serisini heyecanla bekliyorum. Acaba gerçekten reklamı yapıldığı gibi hashrate veriyor mu çok merak ediyorum.
sr. member
Activity: 453
Merit: 264
January 03, 2018, 01:03:24 AM
Merhaba,

tam olarak ne zaman kurmayı düşünüyorsun haber ver belki bir yardımım dokunur. Bu ay 100-200 anakart ve buna bağlı diğer parçaları getirtiriyorum çinden Cheesy
Sen bana adet söyle yeter. Fiyat zaten piyasadan çok daha iyi olacaktır onda şüphen olmasın.

Bu arada bende Biostar TB250 12 kurulu AMD ler var. Başta biraz uğraştırdı ama bir ssd hazırladıktan sonra gerisi fabrikasyon Cheesy Şuanda 20-30  anakart 12 li çalışıyor hepside windows  ve AMD Cheesy

Öncelikle yeni yılın kutlu olsun. Yeni depomu tuttum. güvenlik önlemlerini, İç tesisatını vs. ayarlıyorum.
Zemin kat, 3 cephesi var. Ön cephe tamamen açık, arka cephe orta kısımdan yarısına denk gelecek şekidle açık. 139 metre kare iç alanım ve arkada 50 metre kare bahçem var.
Yan cephede ise üç tane pencere alanı açtırdım duvarda. Yarın dmeir korkuluk yapılması için malzeme alacağım.
Ardından demir korkuluğun arkasına toz için önlem alacağım ve bu bahsettiğim her alan açık kalacak. Hiçbir yeri kapatmayacağım.
Pencere açtırdığım yerler tavanla sıfır. Buralara egsoz fan kullanacağım.
Öncephe ve arka cephe arası bu mevsimde sürekli hava akımı var.

NVIDIA P104 kurmayı düşünüyordum ama sen AMD öneriyorsan AMD kurabilirim.
Şimdilik 4 adet Biostar TB250 12 GPU destekli anakart ve diğer modellerden birer tane ana kart aldım. Biri 12 GPU diğeri 6 GPU. Toplamda 6 ana kart.
İşlemci, ram, SSD, riser olayını da hallettim. Senin yaptığın gibi modüler raf kullanacağım.
Elektrik tesisatı, internbet vs. derken inş Ocak ayı bitmeden herşey hazır olacak.
Tek eksik ekran kartları olacak. Ocak ayı içerisinde inş herşey dahil bitmiş oalcak, kartlar dahil.

Şuan kafamda herşey hazır. Elektrik altyapımda trifaze sistem 3 X 6mm kablo var.
Bulunduğu binada daha yüksek güç alamadım. Altyapı uygun değil.
Ama enerji kurumundan 23 kw lik sözleşme imzalayacağım bir kaç gün içinde.
Burayı tamamen ekran kartlı sistem olarak inşa etmeyi düşünüyorum.

NVIDIA P104 GPU lar 2100-2200 TL civarında oluşu ve GTX1070 ten daha yüksek hashrate verişi cezbedici geliyor.

Senin de yeni yılın kutlu olsun,

haberler güzel. Biostar dediğim gibi AMD 12 li kurması biraz kıl oldu ama halledilemeyecek hiçbir şey yoktur  Wink
P104-100 leri bende merak ediyorum. Sen altyapıyı hazırla. Bu hafta bana gelecek olan fiyatlar netleşir haberleşiriz.

AMD- NVİDİA farketmez. Senin stratejin doğrultusunda sana en uygununu buluruz için rahat olsun.

Onda B250 BTC D8P - 12 GPU destekliyor (8 GPU direk ana karta taklıyor. Riser gerekmiyor. 4 GPU ise riser kullanarak takılıyor.) DDR4

Ben açıkçası bu kartı nerden aldığınızı merak ettim. Aliexpressten yada Amazonda varsa almayı düşünüyorum. Bence bu başlık çok faydalı aslında keşke sabitlense.

Biraz bekleyebilirsenin belki bu ay ortası-sonuna doğru ben yardımcı olabilirim tedarik konusunda.
Merhaba,

tam olarak ne zaman kurmayı düşünüyorsun haber ver belki bir yardımım dokunur. Bu ay 100-200 anakart ve buna bağlı diğer parçaları getirtiriyorum çinden Cheesy
Sen bana adet söyle yeter. Fiyat zaten piyasadan çok daha iyi olacaktır onda şüphen olmasın.

Bu arada bende Biostar TB250 12 kurulu AMD ler var. Başta biraz uğraştırdı ama bir ssd hazırladıktan sonra gerisi fabrikasyon Cheesy Şuanda 20-30  anakart 12 li çalışıyor hepside windows  ve AMD Cheesy

Gümrükten nasıl geçiriyosunuz onları?

Normal bir şekilde beyanda bulunuyorum vergisini ve diğer masrafları tam eksiksiz ödüyorum ve geçiyor. 90 lardan beri ithalat-ihracat yapıyoruz biz.

sr. member
Activity: 616
Merit: 259
January 02, 2018, 05:37:56 PM
Merhaba,

Bu arada bende Biostar TB250 12 kurulu AMD ler var. Başta biraz uğraştırdı ama bir ssd hazırladıktan sonra gerisi fabrikasyon Cheesy Şuanda 20-30  anakart 12 li çalışıyor hepside windows  ve AMD Cheesy

Öncelikle yeni yılın kutlu olsun. Yeni depomu tuttum. güvenlik önlemlerini, İç tesisatını vs. ayarlıyorum.
Zemin kat, 3 cephesi var. Ön cephe tamamen açık, arka cephe orta kısımdan yarısına denk gelecek şekidle açık. 139 metre kare iç alanım ve arkada 50 metre kare bahçem var.
Yan cephede ise üç tane pencere alanı açtırdım duvarda. Yarın dmeir korkuluk yapılması için malzeme alacağım.
Ardından demir korkuluğun arkasına toz için önlem alacağım ve bu bahsettiğim her alan açık kalacak. Hiçbir yeri kapatmayacağım.

Şimdilik 4 adet Biostar TB250 12 GPU destekli anakart ve diğer modellerden birer tane ana kart aldım. Biri 12 GPU diğeri 6 GPU. Toplamda 6 ana kart.
İşlemci, ram, SSD, riser olayını da hallettim. Senin yaptığın gibi modüler raf kullanacağım.
Elektrik tesisatı, internbet vs. derken inş Ocak ayı bitmeden herşey hazır olacak.
Tek eksik ekran kartları olacak. Ocak ayı içerisinde inş herşey dahil bitmiş oalcak, kartlar dahil.

Şuan kafamda herşey hazır. Elektrik altyapımda trifaze sistem 3 X 6mm kablo var.

NVIDIA P104 GPU lar 2100-2200 TL civarında oluşu ve GTX1070 ten daha yüksek hashrate verişi cezbedici geliyor.

Şimdiden hayırlı olsun hocam. Benimde tozla ilgili sıkıntılarım var. Siz nasıl bir materyal kullanıcaksınız acaba tozları önlemek için? Ben bir kaç materyal buldum ama satan yer bulamıyorum.
sr. member
Activity: 602
Merit: 256
January 02, 2018, 03:14:15 PM

Onda B250 BTC D8P - 12 GPU destekliyor (8 GPU direk ana karta taklıyor. Riser gerekmiyor. 4 GPU ise riser kullanarak takılıyor.) DDR4

Ben açıkçası bu kartı nerden aldığınızı merak ettim. Aliexpressten yada Amazonda varsa almayı düşünüyorum. Bence bu başlık çok faydalı aslında keşke sabitlense.
sr. member
Activity: 728
Merit: 263
January 02, 2018, 01:46:00 PM
Minnig Rig'lerinizde kullandığınız anakartları bu başlık altında avantajlarını ve dezavantajlarını belirtirseniz herekese faydası olur diye düşünüyorum.
Lütfen sadece kullandığınız anakartlar için yorum yapınız.

********************************************************************************************************************************

-Asrock 6 GPU sistemlerde hiç sorun yaşamadım. H97 Anniversery ve H81 Pro BTC  kullandım. (Riser kullanarak bağlantı yapmak gerekiyor.) DDR3

-Asus Z270-A modelini kurmak çok zor. Özellikle BIOS ayarları çok uğraştırıyor. Herşeyi doğru bilip düzgün yaptığınız halde kurulum sırasında size sürekli sorun yaşatır. Ancak bir defa kurulum tamamlandıktan sonra artık sorun yaşamadan problemsiz kullanırsınız. 9 GPU destekliyor. (İki adet M2 dönüştürücü kullanmak gerekiyor. Sekiz tanesi için Riser kullanmak gerekiyor. Bir tanesi için riser kullanmadan da bağlantı yapabilirsiniz.) DDR4

-Asus Z270-P modelinde de aynı durum geçerli. 7 GPU destekliyor. (Bir adet M2 dönüştürücü kullanmak gerekiyor. Tamamı için Riser kullanmak gerekiyor.) DDR4

Bu dört modeli de şuanda aktif olarak kullanıyorum.
Ocak ayı içerisinde ise alttaki modellere kurulum yapacağım.
Siparişlerimi verdim ve teslimat bekliyorum.
Ana kartlar geldiğinde onlar hakkında da olumlu-olumsuz bilgi ekleyeceğim.

Biostar TB250-BTC PRO - 12 GPU destekliyor. (Riser kullanarak bağlantı yapmak gerekiyor.) DDR4
D1800-BTC - 6 GPU destekiyor. (Tamamı direk ana kart üzerine takılıyor.) DDR3

güzel birpaylaşım olmuş eline sağlık

asus z270 kullanıyorum. dediğin gibi bios kurması çok zor. ama sonrasında aşırı stabil çalışıyor. 3 aydır riglere 2 defa temileme amaçlı dokundum sadece. durmadan çalışıyor.
hero member
January 01, 2018, 11:28:40 AM
Merhaba,

full member
Activity: 398
Merit: 101
January 01, 2018, 10:05:19 AM
Merhaba,

Bu arada bende Biostar TB250 12 kurulu AMD ler var. Başta biraz uğraştırdı ama bir ssd hazırladıktan sonra gerisi fabrikasyon Cheesy Şuanda 20-30  anakart 12 li çalışıyor hepside windows  ve AMD Cheesy

Gümrükten nasıl geçiriyosunuz onları?
hero member
Activity: 662
Merit: 501
January 01, 2018, 09:45:27 AM
Asus z270-p ile 2 m2 kullanıp 8 kart sorunsuz çalışıyor..Bios ayarları yapıldıktan sonra..
sr. member
Activity: 453
Merit: 264
January 01, 2018, 09:23:23 AM
Merhaba,

hero member
January 01, 2018, 08:14:36 AM
Minnig Rig'lerinizde kullandığınız anakartları bu başlık altında avantajlarını ve dezavantajlarını belirtirseniz herekese faydası olur diye düşünüyorum.
Lütfen sadece kullandığınız anakartlar için yorum yapınız.

********************************************************************************************************************************

-Asrock 6 GPU sistemlerde hiç sorun yaşamadım. H97 Anniversery ve H81 Pro BTC  kullandım. (Riser kullanarak bağlantı yapmak gerekiyor.) DDR3

-Asus Z270-A modelini kurmak çok zor. Özellikle BIOS ayarları çok uğraştırıyor. Herşeyi doğru bilip düzgün yaptığınız halde kurulum sırasında size sürekli sorun yaşatır. Ancak bir defa kurulum tamamlandıktan sonra artık sorun yaşamadan problemsiz kullanırsınız. 9 GPU destekliyor. (İki adet M2 dönüştürücü kullanmak gerekiyor. Sekiz tanesi için Riser kullanmak gerekiyor. Bir tanesi için riser kullanmadan da bağlantı yapabilirsiniz.) DDR4

-Asus Z270-P modelinde de aynı durum geçerli. 7 GPU destekliyor. (Bir adet M2 dönüştürücü kullanmak gerekiyor. Tamamı için Riser kullanmak gerekiyor.) DDR4

Bu dört modeli de şuanda aktif olarak kullanıyorum.
Ocak ayı içerisinde ise alttaki modellere kurulum yapacağım.
Siparişlerimi verdim ve teslimat bekliyorum.
Ana kartlar geldiğinde onlar hakkında da olumlu-olumsuz bilgi ekleyeceğim.

Biostar TB250-BTC PRO - 12 GPU destekliyor. (Riser kullanarak bağlantı yapmak gerekiyor.) DDR4
D1800-BTC - 6 GPU destekiyor. (Tamamı direk ana kart üzerine takılıyor.) DDR3
Pages:
Jump to: