Pages:
Author

Topic: Mining Siyah ekran Sistem kararsızlığı - page 2. (Read 396 times)

sr. member
Activity: 449
Merit: 250
February 22, 2018, 03:05:10 PM
Hocam bu bir driver problemi, ekran kartının driverında bir problem var, güncelleştirme yapmayın onun yerine yeniden yükleyin.

windowsu değiştirip güncelleştirmeleri internet bağlantısı yokken kapattım son driveri yükledim yine aynı şey oldu
Mesaj attım özelden bir bakarsan yardımcı olayım.. Zira böyle tahminler üzerine pek çözüm bulunamaz ve uzar..

Hocam buraya yazın da bari herkes faydalansın Smiley
sr. member
Activity: 728
Merit: 263
February 22, 2018, 02:38:04 PM
Hocam bu bir driver problemi, ekran kartının driverında bir problem var, güncelleştirme yapmayın onun yerine yeniden yükleyin.

windowsu değiştirip güncelleştirmeleri internet bağlantısı yokken kapattım son driveri yükledim yine aynı şey oldu

psu sıkıntısı olmadığına emin misin.

rigi 1 veya 2 eksik kart ile başlatın.

aynı soun devam edecek mş bakın

olmazsa oc ayarlarıyla oynayın.
newbie
Activity: 247
Merit: 0
February 18, 2018, 06:51:26 AM

Mesaj attım özelden bir bakarsan yardımcı olayım.. Zira böyle tahminler üzerine pek çözüm bulunamaz ve uzar..
newbie
Activity: 112
February 18, 2018, 06:48:40 AM

newbie
February 18, 2018, 06:40:18 AM
Sorun hala devam ediyormuş kart eksiltip denedim yine tekrarladı aynı şeyi 16-17 saat sonra kazım yapmaya devam etmiyor baya pc kilitleniyor vga usbler cevap vermiyor

anakart ram hdd cpu hepsinin sebep olma ihtimali var neyden şüpheleneceğimi şaşırdım =)

Hocam bendeki sistem şöyleydi.

Asus B350F strix
Ryzen 1800x
4x2 value ram
Nvme ssd
Evga g3 750W Psu + 450W Evga B3 PSU

Bu sistem hep ben yattığımda kitleniyordu.  Sabah 6 da yatıyorum 7 de offline maili gelmiş oluyor. Gün içinde de arasıra kitleniyordu. Kitlenme dediğim siyah ekran.
Ben yukarıda yazdığım tüm donanımı değiştirdim.
High power 1200 plat psu
120gb ssd
4x4 ripswas ram
Riser

Yine sorun devam etti gittim MSI X370 titanium gaming power anakart aldım. MSI ın en iyi ryzen anakartı. Yine aynı sorunu yaşadım. Sigorta değiştirdim. Farklı prizlerde denedim olmadı olmadı. Gittim akıllı priz aldım. Evde olmadığımda kitlenirse reset atarım diye. Bu aralar kitlenmiyor.

Geçenlerde elime 3 tane kart geçti. Boşta durmasın diye elimdeki Athlon işlemci ve çok ucuza bulduğum gigabyte 970 anakartla bir sistem kurdum.
Onda da aynı problemi yaşıyorum. PSU kaynaklı falan olamaz. Ya elektrikte problem var ya da yazılımda. Gerçi 1703 sürümde denedim son sürümde bir türlü düzelmedi.

Bende ekstra olarak şöyle bir sorun var. Buzdolabının motoru çalışınca tv ekranı gisip geliyor. Acaba dolaptamı sorun var. Eve gidince dolabı kapatıcam. 1-2 çalışmasın bakalım sorun yaşayacakmıyım.

Seni o kadar iyi anlıyorumki bende her kalktımd aynı şey oluyor uyandım an nası bir tesadüfse bugun 6. kere aynı şey oldu çalışırken reset atmış gibi siyah ekranda kalıyor öyle driverden olsa reset atttında ekran kartı hatası veriyor zaten ben anakart veya işlemciden şüphelenmeye başladım ama anakartıda değiştirdim diyosun
full member
Activity: 980
Merit: 207
February 17, 2018, 07:56:56 PM
sr. member
Activity: 616
Merit: 259
February 17, 2018, 05:56:12 PM
Sorun hala devam ediyormuş kart eksiltip denedim yine tekrarladı aynı şeyi 16-17 saat sonra kazım yapmaya devam etmiyor baya pc kilitleniyor vga usbler cevap vermiyor

anakart ram hdd cpu hepsinin sebep olma ihtimali var neyden şüpheleneceğimi şaşırdım =)

Hocam bendeki sistem şöyleydi.

Asus B350F strix
Ryzen 1800x
4x2 value ram
Nvme ssd
Evga g3 750W Psu + 450W Evga B3 PSU

Bu sistem hep ben yattığımda kitleniyordu.  Sabah 6 da yatıyorum 7 de offline maili gelmiş oluyor. Gün içinde de arasıra kitleniyordu. Kitlenme dediğim siyah ekran.
Ben yukarıda yazdığım tüm donanımı değiştirdim.
High power 1200 plat psu
120gb ssd
4x4 ripswas ram
Riser

Yine sorun devam etti gittim MSI X370 titanium gaming power anakart aldım. MSI ın en iyi ryzen anakartı. Yine aynı sorunu yaşadım. Sigorta değiştirdim. Farklı prizlerde denedim olmadı olmadı. Gittim akıllı priz aldım. Evde olmadığımda kitlenirse reset atarım diye. Bu aralar kitlenmiyor.

Geçenlerde elime 3 tane kart geçti. Boşta durmasın diye elimdeki Athlon işlemci ve çok ucuza bulduğum gigabyte 970 anakartla bir sistem kurdum.
Onda da aynı problemi yaşıyorum. PSU kaynaklı falan olamaz. Ya elektrikte problem var ya da yazılımda. Gerçi 1703 sürümde denedim son sürümde bir türlü düzelmedi.

Bende ekstra olarak şöyle bir sorun var. Buzdolabının motoru çalışınca tv ekranı gisip geliyor. Acaba dolaptamı sorun var. Eve gidince dolabı kapatıcam. 1-2 çalışmasın bakalım sorun yaşayacakmıyım.
newbie
February 16, 2018, 05:01:12 AM

newbie
February 14, 2018, 07:42:36 PM
Havuzda online olmasının sebebi, 10-15 dk beklenemenizdir, havuz öyle saniyelik olarak güncel değil, zaten yapamazlar da, havuzu paylaşın orada siyah ekranın olduğu kısımlar grafikte 0 gözükür, eğer kazmıyorsa, kazıyorsa da size kazar, havuzun PC yi öyle siyah ekran yapacak bir altyapısı  yoktur.

Havuz pc yi siyah ekran yapıyor demedim zaten siyah ekran olduğunda kazmaya devam ediyor gözüküyor dedim 15 dk bekledim hala onlinedi ki ethermine 10dk arayla güncelliyor 15dk sonra reset attım anda düştü havuzdan sadece
newbie
Activity: 154
February 14, 2018, 07:19:33 PM
Havuzda online olmasının sebebi, 10-15 dk beklenemenizdir, havuz öyle saniyelik olarak güncel değil, zaten yapamazlar da, havuzu paylaşın orada siyah ekranın olduğu kısımlar grafikte 0 gözükür, eğer kazmıyorsa, kazıyorsa da size kazar, havuzun PC yi öyle siyah ekran yapacak bir altyapısı  yoktur.
newbie
February 14, 2018, 05:48:12 PM
windows son güncellemeden sonra 1709 versiyonu sanırım siyah ekranda kalıyor. 5 hdd'ye format atıp 1703 sürümünü kurup 1709 sürümüne güncellediğim zaman hepsi de siyah ekranda kaldı. Belki sorununuz bundan kaynaklı olabilir.

Kontrol ettim şimdi 1703 sürümü kullanıyormuşum
newbie
February 14, 2018, 05:45:42 PM
windows son güncellemeden sonra 1709 versiyonu sanırım siyah ekranda kalıyor. 5 hdd'ye format atıp 1703 sürümünü kurup 1709 sürümüne güncellediğim zaman hepsi de siyah ekranda kaldı. Belki sorununuz bundan kaynaklı olabilir.

Teşekkürler peki siz mining başladıktan sonramı siyah ekran sorunu yaşıyordunuz ?
hero member
Activity: 953
Merit: 504
February 14, 2018, 05:04:28 PM
newbie
February 14, 2018, 05:01:37 PM
Benzer sorunu bir rigimde yaşadım. Sorunun PSU yetersizliğinden kaynaklandığını tahmin ederek ekstra PSU desteği yaptım. Sonrasında benzer hata almamaya başladım.

7x75 watt desek size de 525 watt eder. Anlık zorluklardan kaynaklı yükselmelerde PSU'nuz desteklemiyor olabilir.

bende öyle düşünmeye başladım önceden yüksek oc ayarından reset sorunu vardı onu hallettikten sonra bu bariz olmaya başladı msi after den %80 e çektim power limiti umarım işe yarar
sr. member
Activity: 449
Merit: 250
February 14, 2018, 04:45:39 PM
Benzer sorunu bir rigimde yaşadım. Sorunun PSU yetersizliğinden kaynaklandığını tahmin ederek ekstra PSU desteği yaptım. Sonrasında benzer hata almamaya başladım.

7x75 watt desek size de 525 watt eder. Anlık zorluklardan kaynaklı yükselmelerde PSU'nuz desteklemiyor olabilir.
newbie
February 14, 2018, 04:15:40 PM
Selamlar herkese sorunum daha önceden pc nin reset atmasıydı oc ayarlarını stabilize ederek o sorunu aştım 4 gündür bir sorun yoktu sistemde ama az önce siyah ekranda kaldı teamwiever offline oldu sistem cevap vermiyor diye tahmin ediyorum 10 15 dk bekledim havuzda online gözüküyordu hala ama kartlar soğuktu nasıl oluyo tam anlamadım

olay günlüklerinde hiç bi hata yok sorunu nerden aramaya başlamam lazım fikri olan varsa çok sevinirim

anakart z270a pro
7x 1050 ti 6+2 pinsiz
psuu 750w corsair gold
4600 işlemci
4gb ram
320gb 5400 3.5" hdd

update sorunu olabilir.

windows jkullanıyoranız ayarlarınızı bir kontrol etmelisinizi.

6 şubattan beri update kapalı ben sadece eve düzensiz gelen akımla alakalı olduğunu düşünmeye başladım çünkü 12-13 civarı oluyor sürekli tesadüf değilse eğer
sr. member
Activity: 728
Merit: 263
February 14, 2018, 04:02:54 PM
Selamlar herkese sorunum daha önceden pc nin reset atmasıydı oc ayarlarını stabilize ederek o sorunu aştım 4 gündür bir sorun yoktu sistemde ama az önce siyah ekranda kaldı teamwiever offline oldu sistem cevap vermiyor diye tahmin ediyorum 10 15 dk bekledim havuzda online gözüküyordu hala ama kartlar soğuktu nasıl oluyo tam anlamadım

olay günlüklerinde hiç bi hata yok sorunu nerden aramaya başlamam lazım fikri olan varsa çok sevinirim

anakart z270a pro
7x 1050 ti 6+2 pinsiz
psuu 750w corsair gold
4600 işlemci
4gb ram
320gb 5400 3.5" hdd

update sorunu olabilir.

windows jkullanıyoranız ayarlarınızı bir kontrol etmelisinizi.
newbie
February 14, 2018, 10:58:53 AM

anakart z270a pro
7x 1050 ti 6+2 pinsiz
psuu 750w corsair gold
4600 işlemci
4gb ram
320gb 5400 3.5" hdd
Benzer hatayla karşılaştım daha önce sata kablosunu değiştirdim önce düzeldi sonra ssd yi de değiştirmek zorunda kaldım.
Yeniden başlattığınızda riginiz çalışıyor elli bir süre sonra siyah ekranda mı kalıyor yoksa hiç boot olmuyor mu detaylı bilgi verseniz ?
Ek olarak basit ama unutulabilen birkaç ayarda sorun yapabiliyor..
örnek : güç ayarları uyku ayarları gibi..

güç ayarı vs herşey kapalı zaten 3-4 gündür açık stabil şekilde çalışıyordu bundan önce 38 saat sonra siyah ekranda kaldı kısaca mininge başlıyorum aradan belli bi sür geçiyor ortalama 38 saat ve 4 gün arası sonra sebepsiz yere siyah ekranda kalıyor teamwiever vs offline gözüküyor  donanım hatası olabilrimi bilmiyorum 24 saatten fazla stabil çalışmaması gerekirdi öyle bi durumda
newbie
Activity: 247
February 14, 2018, 10:37:21 AM

anakart z270a pro
7x 1050 ti 6+2 pinsiz
psuu 750w corsair gold
4600 işlemci
4gb ram
320gb 5400 3.5" hdd
Benzer hatayla karşılaştım daha önce sata kablosunu değiştirdim önce düzeldi sonra ssd yi de değiştirmek zorunda kaldım.
Yeniden başlattığınızda riginiz çalışıyor elli bir süre sonra siyah ekranda mı kalıyor yoksa hiç boot olmuyor mu detaylı bilgi verseniz ?
Ek olarak basit ama unutulabilen birkaç ayarda sorun yapabiliyor..
örnek : güç ayarları uyku ayarları gibi..
newbie
February 14, 2018, 08:39:58 AM

anakart z270a pro
7x 1050 ti 6+2 pinsiz
psuu 750w corsair gold
4600 işlemci
4gb ram
320gb 5400 3.5" hdd
Pages:
Jump to: