Pages:
Author

Topic: Mining Yapanlar Kimler?? - page 2. (Read 6714 times)

full member
Activity: 191
Merit: 101
July 28, 2015, 06:18:41 PM
Ben yaklaşık 10 gündür hashnest te 14500 ghs lik mining yapıyorum. Gayet güzel gidiyor herhangi bir sıkıntı yok
legendary
Activity: 918
Merit: 1000
July 23, 2015, 10:03:14 AM
Elektriği tüketim noktasında üretmeye gerek yok.Aynı dağıtım bölgesi içerisinde üretebilirsin.

Sudan elektrik üretimi için izinler biraz daha karışık bulunduğun coğrafyaya bağlı olarak rüzgar ve güneş daha mantıklı.

Enerji yatırımları için LTD ve veya A.Ş kurulması önerilir.200 kW altı yatırımda birim maliyetler açısından mantıklı değil.

Köylülere gelince elektrik parası ödeyeceklerine bankaya kurdukları sistemin taksidini ödüyorlar.10 yıl sonra sistem onların.Mortgage gibi yani...
hero member
Activity: 826
January 31, 2015, 06:43:08 AM
Konuyla alakası yok ama geçenlerde ntv'de türkiye'deki elektrik ücretleri ile ilgili bir tartışma vardı. Bir üniversitenin elektrik elektronik mühendisliği bölümünden prof da katılmıştı, adamın çok iyi tespiti vardı Devletler bireysel üretim maliyeti yüksek olduğu için elektriği üretip satar halk ucuz yoldan elektrik kullanır kendisi üretmekle uğraşmaz ancak Türkiye'de durum tersine döndü eğer imkanınız varsa kendi elektriğinizi evinizde üretip elektrik şirketlerinden daha ucuza kullanabilecek duruma geldi ve bu duruma da kimse sesini çıkaramıyor demişti. Yavaş yavaş bazı köylerde güneş panellerinden elektrik üretiliyor mesela adamlar daha ucuza kullanıyor bizden.

Bu konunuza bende bir ekleme yapayım . Kendim elektrik üretme işine yavaş yavaş kafa yormaya başlamıştım . O araştırmalar esnasında ogrendimki bazı girişimciler almanyadan tribün alıyorlar herhangi bir akarsuyun yanına kurup elektrik üretip devlete satıyorlar. Madencilik havuzu gibi elektrik havuzu oluşmuş . Aklı yatan ve sermayesi olan bu işi yapıyor. Bizim trabzondaki mucit amcalarımız zaten kendi elektriğini üretebiliyor Smiley onlardan ders alman lazım

Ülke öyle bir hale geldi ki tamamen devlete çalışır olduk aslında bize hiç maaş verilmese elimizdeki araba, ev, tv her şey devlete verilse bildiğin komünist sisteme geçilse ancak bu kadar olur. Kazandığımızı geri veriyoruz devlete bildiğin. Elektrik üretimi konusunda benim de zamanında kafa yormuşluğum var ancak bunun için müstakil evinin olması gerekiyor apartman dairesinde bu işi yapamıyorsun maalesef, köyde yaşasak elektriği de suyu da bedavaya getirebilirdik mesela.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
January 31, 2015, 05:01:27 AM
Konuyla alakası yok ama geçenlerde ntv'de türkiye'deki elektrik ücretleri ile ilgili bir tartışma vardı. Bir üniversitenin elektrik elektronik mühendisliği bölümünden prof da katılmıştı, adamın çok iyi tespiti vardı Devletler bireysel üretim maliyeti yüksek olduğu için elektriği üretip satar halk ucuz yoldan elektrik kullanır kendisi üretmekle uğraşmaz ancak Türkiye'de durum tersine döndü eğer imkanınız varsa kendi elektriğinizi evinizde üretip elektrik şirketlerinden daha ucuza kullanabilecek duruma geldi ve bu duruma da kimse sesini çıkaramıyor demişti. Yavaş yavaş bazı köylerde güneş panellerinden elektrik üretiliyor mesela adamlar daha ucuza kullanıyor bizden.

Bu konunuza bende bir ekleme yapayım . Kendim elektrik üretme işine yavaş yavaş kafa yormaya başlamıştım . O araştırmalar esnasında ogrendimki bazı girişimciler almanyadan tribün alıyorlar herhangi bir akarsuyun yanına kurup elektrik üretip devlete satıyorlar. Madencilik havuzu gibi elektrik havuzu oluşmuş . Aklı yatan ve sermayesi olan bu işi yapıyor. Bizim trabzondaki mucit amcalarımız zaten kendi elektriğini üretebiliyor Smiley onlardan ders alman lazım
hero member
January 31, 2015, 03:51:30 AM
legendary
January 30, 2015, 11:41:15 AM

zararina neden uretsin ki,

eger zararina uretiyorsa, gitsin piyasadan direk btc alsin..

Belki elinde sadece cihazı vardır ve parası yoktur Grin teşbihte hata olmaz:)
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
January 30, 2015, 09:17:47 AM
Bitcoin düşünürsek ; Şu anki fiyat üzerinden karlı olmuyor madencilik. Ama ben üreteyim ileride değerlenecek mantığıyla kârsız belkide zararına üreten mutlaka vardır. Sonuçta buda bir yatırımdır. Benim elimde cihaz olsa getirdiği masraflarını çıkartsa kazardım . Çünkü ileride değeri artacağını düşünüyorum .

zararina neden uretsin ki,

eger zararina uretiyorsa, gitsin piyasadan direk btc alsin..
full member
Activity: 160
Merit: 100
January 30, 2015, 08:25:47 AM
Benimde dusuncelerim o yonde o yuzden yapmak istiyorun. Zaten urettigimide suanki gibi al sat yapip kar ederim herturlu. Elektrik sikintimda yok bedava. Benim asil sorumun amaci basdada belirttigim gibi yapilirni yapilmazmi degil. Egerki yapanlar yazsalar biraz bilgi alis verisi olurdu. Yanlisi bir yatirim yapmazdik Smiley
legendary
January 30, 2015, 08:03:44 AM
 Bitcoin düşünürsek ; Şu anki fiyat üzerinden karlı olmuyor madencilik. Ama ben üreteyim ileride değerlenecek mantığıyla kârsız belkide zararına üreten mutlaka vardır. Sonuçta buda bir yatırımdır. Benim elimde cihaz olsa getirdiği masraflarını çıkartsa kazardım . Çünkü ileride değeri artacağını düşünüyorum .
hero member
January 30, 2015, 03:30:41 AM
Koca forumda 1 kisi bile yokmu mining yapan ?? Inanamiyorum..

Vardır mutlaka ama forumda çok aktif değiller yada ingilizce bölümündeler .

Mining işinin hiç bir espirisi kalmadı ki artık. İlk zamanlar hepimiz yaptık evlerimizde çalışan onlarca ekran kartı vardı bir süre sonra elektrik parasını çıkaramaz hale geldi. Bu işin kralı Litecoindi eridi gitti sonra Doge çıktı biraz kuyruğu düzelttik ama sonra onda da maliyet geliri aştı. Sonraları cloud işi çıktı cex.io'ya döndük ardından o da saçma politikalar yüzünden bırakıldı.
legendary
January 29, 2015, 02:58:16 PM

Vardır mutlaka ama forumda çok aktif değiller yada ingilizce bölümündeler .
full member
January 29, 2015, 02:39:32 PM
hero member
Activity: 840
January 28, 2015, 09:59:55 AM
mining yapan kaldi mi hala?

son 1 senedir bas bas bagiriyoruz forumda, mining isi uretici haricinde kimseye kazandirmaz diye..
hero member
January 28, 2015, 09:22:28 AM
Önceden böle konular açılmıştır eminimki. Forumun arama yapma özelliği kapatılmış. Ama google searchle baktım birşey bulamadım. Sadece güncel olarak hala yapanların yazmasını isteyeceğim. Amaç; yapmak isteyenlerin yapanlarla iletişime geçebilmesi, ve yapmayı düşündüğü cihazlarla yapanların olup olmaması, çok fazla detaya gerek yok ama cihazlardan aldıkları performans düşüncelerinide yazarlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.. Mining öldü, artık bir işe yaramaz, zarar edersin, sistem kaç para kazandırıyo vs. tarzındaki yorumları bun konu altında konuşmazsanız sevinirim saygılar..

Önrnek ;

Bulunduğum Ülke,Şehir :

Kullandığım Sistem :

Kullandığım Sistemin Performansı(kullanan kişinin kendi yorumu) :

Forum'un arama özelliğinin kapalı olduğunu tesadüfen buradan öğrendim ilginç. Bu arada artık eski minerların neredeyse tamamı evde yapmıyor sanırım bu işi daha çok cloud işine dönüldü.
full member
January 28, 2015, 08:32:05 AM
Önceden böle konular açılmıştır eminimki. Forumun arama yapma özelliği kapatılmış. Ama google searchle baktım birşey bulamadım. Sadece güncel olarak hala yapanların yazmasını isteyeceğim. Amaç; yapmak isteyenlerin yapanlarla iletişime geçebilmesi, ve yapmayı düşündüğü cihazlarla yapanların olup olmaması, çok fazla detaya gerek yok ama cihazlardan aldıkları performans düşüncelerinide yazarlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.. Mining öldü, artık bir işe yaramaz, zarar edersin, sistem kaç para kazandırıyo vs. tarzındaki yorumları bun konu altında konuşmazsanız sevinirim saygılar..

Önrnek ;

Bulunduğum Ülke,Şehir :

Kullandığım Sistem :

Kullandığım Sistemin Performansı(kullanan kişinin kendi yorumu) :
Pages:
Jump to: