Pages:
Author

Topic: mintpal trade fonu kurulması hk. - page 2. (Read 3468 times)

hero member
Activity: 678
Merit: 501
June 17, 2014, 09:56:43 AM
ben suan herkesten bir elektirk aldım.

gelin şöyle yapalım aynı dernek yönetimi gibi. bir tane fon baskanı , bir tane fon başkan yardımcısı ve 2 tane de denetleyici ve üyeler şeklinde ilerleyelim.

her hisse sahibi bir üye, ve bir oy kullanma hakkı var. fonun limitinide 100 btc yapalım. btcler toplanmadan evelde, istanbulda bir mekanda toplanıp birbirimizi tanıyalım sonra, orda herkes , herkesın onunde fonun cüzdanına btclerini yuklesin ve fon start alsın. tum detaylarda bu ilk toplantıda konuşulsun.

eğer böyle birşeye hazırsanız, tarih zaman ve mekanı belirleyelim, ön talepleri topalyalım. herkes ismini ve kontak bilgisini ve yatırabileceği btc yi yazsın , bunuda google da bir private gurup kurup orda tutalım, sonrada toplanalım. nedersiniz.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
June 17, 2014, 09:44:47 AM
birde poloniex gibi daha ufak exchangeler de fırsatlar daha çok değil mi yeni çıkan potansiyeli yüksek coinleri  takip edip toplamak  bence daha karlı olabilir
tabi buralarda riskte büyüyor .
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
June 17, 2014, 09:43:34 AM
Arkadaşım yapıcı olmak için yazıyorum. Öncelikle belirtiyorum bir art niyetim yok.

Birincisi 30BTC ile hele mintpalde hiç bir şey olmaz.
İkincisi elinde 20BTC olan kimse 30BTC'lik fon oluşturmaya kalkmaz, kalksa da ynılır.20BTC ile oynuyorsam niye 10BTC için 30 kişinin riskini alayım ki.
Üçüncüsü 0,3BTC'ye hisse alıpda 1 ay sonra 0,35-0,40 olacaksa şahsen ben uğraşmam. Zaten bu işlerle uğraşan pek çok kişi, 2-3 günde 0,3'ü 0,4 yapamıyorsa uğraşmaz.

Mintpaldeki pumplara bak, adamlar girdikleri coini en az 2 katına çıkarıyor. Bu işi gerçekten yapmak istiyorsan en az 200-300BTC olması lazım diye düşünüyorum.
Ayrıca öyle hisse fiyatı 0,3 dü 0,35 oldu diye olmaz. Yani diyelim ki bir hisse aldım 0,3'den coine girersin pumpu yaparsın. Adam başı ne kadar gelir geldi 0,1 diyelim.
dağıtırsın herkese. İsteyen devam eder. isteyen çıkar, isteyen 1 hisse daha alır.

Yani etraflıca düşünüp, sağlam bir şekilde yapılması gerekir bu işin. Ben düşündüklerimi söyledim.
Umarım bir grup oluşturup kazanabilirsiniz. Başkası kazanacağına bizim insanımız kazansın isterim açıkçası.

+1 Bu iş gizli kapaklı 1 kişinin eline bırakılarak yapılmaz.Ne geldi ne gitti nereye ne kadar yatırıldı fona giren herkesin bilmesi lazım.1 kişi 30 btc yi yönetecek belki 1 saatte 40 btc ye çıkaracak kimsenin haberi olmayacak fondakiler de 30 gün %5 kazanıcak diye beklicek.Bilmiyorum ama bana hiç cazip gelmedi hele hele bu işi takip eden biri için aylık %5 komik bir rakam.Ayrıca ortada zarar olursa ve herkes bir anda parasını çekmek isterse o fonu yönetecek kişi zararı cebinden mi karşılıycak? Bence herşey şeffaf olup pump&dump için havuz oluşturulmalı ve pump yapılcak coin için ortak karar verilmeli sonucunda kar-zarar eşit yansıtılmalı.
hero member
June 17, 2014, 09:40:23 AM
dusuncelerin için teşekkurler, ben zaten kendi çapımda kendi portfoyumle oynuyorum. bazı şeylere 1 adım atmak için bu teklifte bulundum. ve sadece pump için bu fonu kurmak istemiyorum, pump yapmak buyuk bir risktir. devamlılık önemlidir, her ay %10 %20 kazanarım ama her ay kazanarım, 1 vurusta %200 kazanıp sonra 6 ay boyunca %200 %300 zarar ederek gitmeyelim. benim amacım pump / dump değil. istikrarlı bir oranda devamlılık. teşekkürler.
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
June 17, 2014, 09:33:34 AM
Arkadaşım yapıcı olmak için yazıyorum. Öncelikle belirtiyorum bir art niyetim yok.

Birincisi 30BTC ile hele mintpalde hiç bir şey olmaz.
İkincisi elinde 20BTC olan kimse 30BTC'lik fon oluşturmaya kalkmaz, kalksa da ynılır.20BTC ile oynuyorsam niye 10BTC için 30 kişinin riskini alayım ki.
Üçüncüsü 0,3BTC'ye hisse alıpda 1 ay sonra 0,35-0,40 olacaksa şahsen ben uğraşmam. Zaten bu işlerle uğraşan pek çok kişi, 2-3 günde 0,3'ü 0,4 yapamıyorsa uğraşmaz.

Mintpaldeki pumplara bak, adamlar girdikleri coini en az 2 katına çıkarıyor. Bu işi gerçekten yapmak istiyorsan en az 200-300BTC olması lazım diye düşünüyorum.
Ayrıca öyle hisse fiyatı 0,3 dü 0,35 oldu diye olmaz. Yani diyelim ki bir hisse aldım 0,3'den coine girersin pumpu yaparsın. Adam başı ne kadar gelir geldi 0,1 diyelim.
dağıtırsın herkese. İsteyen devam eder. isteyen çıkar, isteyen 1 hisse daha alır.

Yani etraflıca düşünüp, sağlam bir şekilde yapılması gerekir bu işin. Ben düşündüklerimi söyledim.
Umarım bir grup oluşturup kazanabilirsiniz. Başkası kazanacağına bizim insanımız kazansın isterim açıkçası.

legendary
June 17, 2014, 09:32:40 AM
5 btc kar oldu diyelim onu dağıtcakmı hissedarlara yoksa birkısmını mı dağıtacak
birde fonu kim denetliycek bir ay sonunda zarar ettim derse kim bilecek
alımsatım emirlerini görebilecekmiyiz
yada 10 btc kar etti 5 ettim derse ne olacak misal bunlar aklıma gelenler
fonuda birilerinin denetlemesi lazım diye düşünüyorum ay sonunda
hero member
June 17, 2014, 09:28:10 AM
zaten, en buyuk önemli faktörlerden biride, suan buaradiklerin coğu hobi olarak ilgilenmekte, tam zamanlı kimse takip edemiyor, benim düşüncem şu aynı hedge fonlardaki mantık gibi,

fonu yönetecek arkadaş, aylık dönemlerde, her ay sonu, nekadar hissedarlara kazandırmışsa, elde edilen karın %3 unu alacak.

örnek : 1 temuuzda fonun değeri 30 btc, 1 ağustosda 35 btc oldu diyelim, 5 btc lik bir kar var, bunun 0.15 btc sini fonu işleten arkadaş alacak.

zarar durumunda ise fonu yöneten arkadaş bir kar almayacak.

legendary
June 17, 2014, 09:12:05 AM
kendi adıma söyliyim benim coinleri çok yakın takip edemiyorum
çoğu fırsatı zamansızlıktan kaçırıyorum  3 gündür monero alcaktım bugün iyice yükselimiş kaçırıdm
ben fona katılabilirim ama şeffaflık önemli
hero member
June 17, 2014, 09:04:10 AM
sadece girilecek coin i fonu yöneten kişi bilecek. 30 btc başlangıç, daha sonra 2. bir 30 btc lik daha hisseyi satışa açacağız. ve işin matematiğide şöyle olacak.

1. fon 30 BTC , her hisse 0,30 btc toplam 100 adet hisse olacak.

2. 1 ay sonra diyelimki 30 btc , 35 btc oldu, hisse başı 0.35 btc oldu.

3. yeni gelecek yatımcı o anki birim hisse fiyatı üzerinden , fona para yatıracak böylelikle , yeni yatırımcı önceki kar kazanmış hissedarların kazançlarına dokunmamış olacak. yani hisse başı 0.35 btc olarak hisse alacak.

4. ve yeni fona eklenecek hisse sayısını , önce fona yatırım yapmış hisse sahiplerini oylama sonucu karar verirecek. örnek 100 hisse daha fona ilave ederim diye, yada 50 hisse daha ilave ederim diye.

hero member
Activity: 1103
Merit: 500
June 17, 2014, 08:43:56 AM
Hangi coine girileceğine bir kişi karar versin ve kimseye söylemesin. Eğer bu bilgi başkalarında olursa kötüye kullanılabilir.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
June 17, 2014, 08:40:24 AM
30 BTC bu iş için çok düşük bir miktar.
hero member
June 17, 2014, 08:22:52 AM
ben suan mintpalda ortalama 20 btc yle oynamaktayım. bellibir trade tecrubem mevcut. bu kuracağım saydam fonada 10 btc yatırım yapabilirim.

buarada trade yapılacak coinlerle ilgili hiçbir hisse sahibine bilgi verilmeyecek. sadece fon yönetene emanet olacak.

yada şöyle deyim, eğer fonu ben yönetirsem, aylık hisse başı %5 ben verebilirim, %5 den daha fazla kazanmak isteyen arkadaşlarda olursa, o zaman kazanç ve risk oranını kabul edecekler.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
June 17, 2014, 08:19:24 AM
Teori güzelde pratik biraz sıkıntılı.Mesela,

-Hangi coine pump yapılcağı mütabakatına nasıl varılacak ?
-Güven sorunu nasıl aşılacak ?
-Çok fazla üye çok fazla kafadan ses çıkmasına ve olası başarısızlıkta kırgınlıklar nasıl önlenecek ?
hero member
June 17, 2014, 08:11:52 AM
Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır bitcoin ve alt coinlerle trade yapmaktayım, ve zaman zaman burada birçok arkadaşın kendi btcleriyle pump / dump hareketleri yapamadığını görüyorum. ve bu forumda herkesin istediği ve hayata geçiremediği bir fon kurma projem var. kısaca anlatmak gerekitse.

şuan en cok altcoin trade i mintpal da olmakta, cryptsy bir cok trader i uzdu, ve birçok trader artık mintpalda, bu fonuda mintpal üzerinde kurmak istiyorum, tabiki bildiğiniz gibi iş mintpal olunca, fonun miktarını 5, 10 btc değil, 30 btc olarak hedefliyorum.

fonun çalışma şeklini şöyle yapmayı dusunuyorum, toplam fon buyukluğu 30BTC , 1 hisse 0.30 btc, toplam 100 hisseden oluşacak, isteyen istediği kadar hisseyi belirtilecek BTC deposit adresine yatırabilir. fondaki 30 btc toplandıktan sonra, her hafta pazartesi gunu hisse sahiplerine trade loglar gönderilecek, ve hissesinin birim fiyatı, örneğin başlıngıcta 0.30 btc olan hissesi , 0.40 btc olabilir yada 0.26 btc.

her ay sonunda ise , hisse sahiplerine kar payı dağıtalacak, zarar varsa dağıtılmayacak, hissesini satmak isteyende 3 gun evelinde belirtmek üzere fondaki diğer hisse sahiplerine o anki hisse fiyatı uzerinden satabilir veya daha fazlasını, eğer satmazsa %5 eksiğine fona satabilir.

tüm hisse sahiplerinin , isim soyad telefon ve email bilgilerini, bir google group kurup sadece private olarak, hisse sahiplerine paylaşacağız.

her ayın ilk haftası belirtilen adreste fon toplantısı olacak, ve daha iyi birşekilde hisse sahipleri birbirini tanıyacaklar.

FON yönetimide şöyle olacak, her 1 hisse sahibinin 1 oy kullanma hakkı olacak, ve oylama sonucu 3 arkadaşı sececeğiz, bu 3 arkadaşta aynı zamanda hisse sahiplerinden oluşacak.

bu konuda dusuncelerinizi ve eklemelerinizi lutfen yapınız, en azından turk btc gurubu olarak bir dayanışmayı ortaya cıkartarım. teşekkurler
Pages:
Jump to: