Pages:
Author

Topic: Moneda Oracol (xor) Platforma + Exchange - Thread Oficial - News - Development - page 4. (Read 23576 times)

newbie
Activity: 13
Merit: 0
Salut!

Am adaugat semnatura Smiley

Adresa mea este: x8T88MxWvWb1ZvdzeG7VmFbKRHy9eQJKki

O zi frumoasa!
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
Bounty 10,000.00 Xor pentru o semnatura de forum  Grin
Trebuie sa aiba in context "Oracol Xor Coin" adresa de Gateway /Exchange - "https:www.oracol.mobi"
si " Stay tuned for ICO info"

First come first served

Adrian
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
Video promotional take 2 - ( cu un techno romanesc  Wink )

https://vimeo.com/255269427

sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
Nu trebuie Guiminer-scrypt pentru Oracol?
Am incercat si vad ca merge si se register pe pool
Dar nu mineaza nimic.
Intradevar ..la 4 shares ..3 au fost stale ..ramanem pe GuiScrypt (de facut dupa ce pun rigul in functiune)

Adrian
member
Activity: 224
Merit: 24
Nu trebuie Guiminer-scrypt pentru Oracol?
Am incercat si vad ca merge si se register pe pool
Dar nu mineaza nimic.
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
Nu trebuie Guiminer-scrypt pentru Oracol?
Am incercat si vad ca merge si se register pe pool
Am si scypt dar va fii un tutorial separat.
Asta e f usor de configurat dar nu cred ca are viteza mare
member
Activity: 224
Merit: 24
Nu trebuie Guiminer-scrypt pentru Oracol?
newbie
Activity: 38
Merit: 0
Da, eu eram. De pe mai multe dispozitive, ca sa vad cum merge si cum se afiseaza cand sunt mai multi.  Grin

Deci, oameni buni, va asteptam la noi pe pool, adiradu se simte singur.  Wink
Adiradu  mineaza alta moneda pe alt pool sa va lase si pe voi .. sa nu imi spuneti ca sunt satoshi 2 .. (Ieri am auzit o reclama ca el are 1000 de BTC  eu am doar 10% de XOR deci o sa ma pun pe treaba Smiley
member
Activity: 224
Merit: 24
Da, eu eram. De pe mai multe dispozitive, ca sa vad cum merge si cum se afiseaza cand sunt mai multi.  Grin

Deci, oameni buni, va asteptam la noi pe pool, adiradu se simte singur.  Wink
newbie
Activity: 38
Merit: 0
Am pus in functiune si interfata web pentru pool, poate fi accesata la adresa https://www.oracol.mobi/minerpool/

Actualizat si in anuntul de lansare pool.

Hashrate pool s-ar putea sa nu fie afisat corect. Este o problema pe care trebuie sa o rezolve dezvoltatorii.

Hashrate retea este corect.

Interesant , ma uitam la minerii de pe pool si observ ca toti 3 au aceeasi adresa . Mineaza doar o persoana ?? Si cum mine cate o data 2 ??
member
Activity: 224
Merit: 24
Am pus in functiune si interfata web pentru pool, poate fi accesata la adresa https://www.oracol.mobi/minerpool/

Actualizat si in anuntul de lansare pool.

Hashrate pool s-ar putea sa nu fie afisat corect. Este o problema pe care trebuie sa o rezolve dezvoltatorii.

Hashrate retea este corect.
member
Activity: 224
Merit: 24
Asa trebuie sa-ti apara. Cand spune "stratum requested work restart" reteaua a minat un bloc. In cateva minute pool-ul va ajusta dificultatea (in jos) astfel incat si clientul tau sa poata trimite niste shares in timp util. Dar nu te astepta la ceva impresionant, caci vad ca e un procesor cu 2 nuclee si care abia scoate 16 kh/s (e destul de putin).
newbie
Activity: 14
Merit: 0
Salut, am facut exact ca in tutorial, am descarcat cpu miner pe 64. si imi cand deschid apare asa. Ce ar trebuii sa apara? Nu cred ca este bine
https://i.imgur.com/RQzXdyy.png
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
Judecand dupa "Intensity set to 0, 0 CUDA threads", pare ca nu se intelege bine cu placa ta video. CUDA 9 e instalat?
Da,este instalat.Ciudat
o sa mai incerc si cu alt miner
member
Activity: 224
Merit: 24
Judecand dupa "Intensity set to 0, 0 CUDA threads", pare ca nu se intelege bine cu placa ta video. CUDA 9 e instalat?
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
Orice fapt ciudat sesizezi, sa semnalezi asa cum ai facut acum.
Am dat drumul la CC miner pentru GPU ul meu Nvidia si dupa ce se logheaza imi arata o K/s per sec mining speed dupa ce se auto configure .E vreun parametru care trebuie setat? (Mentionez ca Pe GUI miner Scypt merge bine)
member
Activity: 224
Merit: 24
Incearca sa minezi si alte monede simultan, in acest fel se va reduce puterea de minare per pool.
newbie
Activity: 38
Merit: 0
minerul meu , are o mai multe pooluri pe care mineaza , o sa incerc sa reduc puterea de minare dar nu stiu cum.
Nu vreau sa iau eu toti oracolii ! Ma voi orpi din minat sa las si pe altii sa se bucure de el ! Voi mina alte monede !
member
Activity: 224
Merit: 24
Veniti pe pool-ul nostru, pentru ca altfel adiradu o sa mineze tot Oracolul si va deveni Satoshi 2!

@adiradu, ai o problema la clientul tau, nu stie sa reia procesul de minare atunci cand se reconecteaza dupa o deconectare.

Daca poti sa configurezi puterea de minare, nu e necesar cu atat de mult. Chiar si cu un sfert si tot vei mina toate blocurile. Minand cu asemenea putere (95-98% din putere retea), creste dificultatea blocurilor foarte mult. Orice minare cu mai mult de 50% din hash-rate retea e o problema. Atunci cand te opresti din minat (sau clientul tau produce eroarea de conectare), niciun bloc nu se mai poate mina pentru multe ore, dificultatea fiind prea mare. Iar asta produce backlog, de parca am fi bitcoin.  Shocked
Pages:
Jump to: