Pages:
Author

Topic: MTGox intarzie imens platile - page 2. (Read 2223 times)

pan
full member
Activity: 215
Merit: 100
May 28, 2013, 03:39:39 AM
#5
Mie o singura data mi s-a intamplat sa dureze mult un transfer prin SEPA.
Defapt trecusera cam 10 zile si banii nu au ajuns, si atunci am facut cancel la retragere.
MtGox a motivat ca problema e la banca din Polonia care are limita/zi, iar prioritate au sumele mici, la care si comisionul e mai mare.

In rest, celelalte transferuri au durat intre 3-5 zile lucratoare, chiar si pentru transfer de 1000Eur.

Ieri am facut o retragere de 200Eur, o sa va tin la curent in cat timp vor intra banii in cont

hero member
Activity: 700
Merit: 500
May 27, 2013, 07:42:35 PM
#4
Daca o plata este executata in 48 de ore, vei primii banii in maxim 1 saptamana.

Pai, poate de la voi sau altii, ca de la MTGox in nici un caz, as fi vrut eu sa dureze o saptamana. (vorbesc aici de wire transfer)
Cand retrageam banii de la MTGox erau in total trei stadii:

Primul care confirma ca am dat comanda corect (asta venea aproape imediat).
Al doilea aparea dupa o zi sau doua (confirmed parca ii zicea)
Iar al treilea (processed) aparea dupa alea trei saptamani cand banii ajungeau in final in contul meu.

Daca dura o saptamana si ceva nu mai plecam eu de la MTGox Smiley
member
Activity: 98
Merit: 10
May 27, 2013, 07:10:58 PM
#3
Daca o plata este executata in 48 de ore, vei primii banii in maxim 1 saptamana.

Ideea este ca MtGox VA TRIMITE BANII in 3 saptamani motivand ca au "limite bancare" ceea ce este foarte neprofesional.

PS : Noi primim reclamatii cand clientii nu isi primesc banii in 48 de ore....Smiley)
hero member
Activity: 700
Merit: 500
May 27, 2013, 06:53:58 PM
#2
Ha, asta-i buna acum. Pai doua/trei saptamani dureaza in mod obisnuit sa primesc banii in Romania.
Cel mai scurt interval a fost (pentru mine) de doua saptamani.
 
Imi dau seama cat o sa dureze acum daca mai pui si "limitele bancare" la socoteala...o luna?
member
Activity: 98
Merit: 10
May 27, 2013, 06:44:52 PM
#1
MTGox ne-a anuntat ca datorita unor "limite bancare", retragerea noastra va fi executata peste 3 saptamani. Deasemenea nu exista posibilitatea de a suspenda o cerere de retragere. Este o suma minora (600 euro) dar termenul de plata a devenit inadmisibil.

Suntem unul din miile de clienti afectati de "limitele bancare".

Aveti grija cand vindeti BTC la MtGox si cereti banii. Avem clienti care fac arbitraj si au ramas blocati.
Pages:
Jump to: