Pages:
Author

Topic: Mülteci Politikamıza Genel Bakış. - page 2. (Read 195 times)

legendary
Activity: 2408
Merit: 1358
April 22, 2022, 08:11:17 AM
Benim düşüncem ülke olarak mültecileri tamamen işgücü olarak görüp ülkenin büyümesine katkı sağlayacak köleler olarak kullanacak olmamızdır. Yoksa bu politikaların hiçbir anlamı kalmaz. Ayrıca alınan göçmenlere bedava vatandaşlık vererek oy oranını da tavan yapıyorsun böyle kebap bir durum. AKPliler umarım güzel vakit geçirirler ortadoğu vasatlığını ülkemize getirerek.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 22, 2022, 08:07:33 AM
Hocam sanırım bir yazım hatası yaptınız, büyük çoğunluk geri dönmemek istediğini belirtiyor bu oran %85 civarında. Atatürk yaptığı ilke ve inkılaplarla ortadoğu ve arap zihniyetinden elinden geldiğince Türk milletini arındırmış ancak gelinen noktada yirmi yıl sonrasında bizim yerimizi alacak nesil 'sizin neyin kafasını yaşıyordunuz da bu demografik değişime göz yumdunuz' diyecekler benim aklımdan geçen budur.

benim kastım bizim halkımızın büyük çoğunluğu geri dönmeleri yönünde görüş bildirdiği yönündeydi. diğer yorumlarınız için de tek söyleyebileceğimi her satırının altına imzamı atarım.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
April 22, 2022, 05:41:50 AM
Hocam sanırım bir yazım hatası yaptınız, büyük çoğunluk geri dönmemek istediğini belirtiyor bu oran %85 civarında. Atatürk yaptığı ilke ve inkılaplarla ortadoğu ve arap zihniyetinden elinden geldiğince Türk milletini arındırmış ancak gelinen noktada yirmi yıl sonrasında bizim yerimizi alacak nesil 'sizin neyin kafasını yaşıyordunuz da bu demografik değişime göz yumdunuz' diyecekler benim aklımdan geçen budur.
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
April 22, 2022, 05:39:16 AM
10 senede 8m oldular, oran orantı yöntemiyle gelecek projeksiyonu yapabilirsiniz. Ondan sonra su krizi falan derken anadolu coğrafyası savaşın hiç bitmediği, savaşın savaş doğurduğu bir coğrafya olur. Bir gün bir Hasan Tahsin ilk kurşunu atar; yenen ayakta kalır. Bu yanlış politikalarin bedelini bütün milletler olarak öderiz.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 22, 2022, 05:19:49 AM
An itibariyle resmi sayılarla yaklaşık 4,5 milyon, ama resmi olmayan verilere göre de 8 milyon civarı mülteci yer almakta. Yapılan kamuoyu araştırmaları da gösteriyor ki, büyük çoğunluk geri dönmeleri yönünde fikir beyan etmekte. Mültecilerin bulunduğu bölgelere olan olumlu olumsuz etkileri, ahlaki ve insani seviyeleri, toplumsal düzene vs. etkileri zaten defaten bir sürü platformda tartışılmakta. Gün geçmiyor ki sosyal medyanın herhangi bir bölümünde akla hayale gelmeyecek olaylarını görmeyelim. Taciz videoları mı dersiniz, silahlı palalı videolar mı ya da Türk Milleti ile alay edilenler mi?

Asıl gelmek istediğim nokta, Avrupa ülkeleri bayramlarda veya özel günlerde ülkelerine gidebilen mültecileri bir daha ülkelerine almamaya başladılar, çalışma ve oturma izinleri iptal ediliyor, ülkesine bayrama gidebilenlerin geri dönmesine de gerek kalmamıştır şeklinde olaya bakış hakim yani. Bizde ise en son alınan karar ile, ölüm hastalık vs. sebepler dışında ülke dışına çıkışlara yasak getirildi. Sizce biz ülke olarak ne yapmaya çalışıyoruz, ya da diğer mülteci barındıran ülkeler neyi yapmamaya çalışıyor ve de en önemlisi kısa ve uzun vadede mevzu nereye varacak?
Pages:
Jump to: