Pages:
Author

Topic: Mülteciler gidiyeah! - page 2. (Read 210 times)

legendary
Activity: 2422
Merit: 1358
September 13, 2021, 03:28:47 AM
Arkadaşlar ne kadar gitsin diye kendinizi parçalasanız da bir bok olmayacak. Çünkü insan refahının yüksek olduğu yeri bırakıp yıkık haldeki suriye ye gitmez. Çoğunluğu Türk vatandaşı olacak zamanla. Nüfusa kaynaşacak. Maalesef.
Bende gideceklerini sanmıyor buradaki rahatı nerede bulacaklar. Zamanında kabul edilmeyecekti şimdi isteseniz gönderemezsiniz. Ülke yol geçen hanına dönmüş durumda ipini koparan geliyor. Zaten işsizlik hat safhada şimdi ucuz iş gücü diye sigortasız bile çalıştıracaklardır bu sebeple mevcut işsizlik oranınında artması beklenir.

Zaten inşaat, tekstil sektörü başta olmak üzere çoğu vasıfsız işte kaçak göçmenler yıllardır çalışıyor. hatta bundan 4-5 yıl önce geleler işi öğrenip kendi iş yerlerini kuruyorlar. Benim yaşadığım yerlerde çok var Suriyelilerin işlettiği ufak tekstil atölyeleri
Hocam ben aslında bu tarz şeylere çok karşı değilim. Atölye açsın legal yollarla çalışsın adam da çalıştırsın. Ama para ülke içinde kalsın ve Türkler ne vergi ödüyorsa ödesinler hiçbir şeyden muaf olmasınlar mali adalet istiyoruz.
legendary
Activity: 1946
Merit: 1310
September 13, 2021, 03:16:39 AM
Giderler giderler. Giderlerken ceplerine 100 yıllık paralarınıda veririz o denli büyük bir ülkeyiz.

Bizimkilerin kaç tane göçmen olduğundan haberi yok gideceklermiş. Lan kaç kişiler haberlerimi varda geri gönderecekler göstermelik birkaç otobüs yollarlar onları hergün tvde boy boy izleriz sonra yolladık işte derler.

member
Activity: 294
Merit: 49
September 13, 2021, 02:57:37 AM
İş işten geçti. Milyonlarca Suriye uyruklu insanı mülteci olarak kabul et. Sonra baktı ki işin içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Afgan mültecileri geri gönder. Çevir kazı yanmasın. Suriye iç savaşının bu kadar uzun süreceğini öngöremeyen iktidar, mültecileri 1-2 yıl içinde gönderirim yada ülkelerine döner diye düşündü. ama adamlar elimizde patladı. Şimdi de Suriye de güvenli bölge oluşturarak oraya yerleştirmeyi düşünüyorlar Suriyeli mültecileri. Yanlış dış siyaset yüzünden şu an bu problemleri yaşıyoruz. Bundan sonra mülteci kabul etmeseniz kaç yazar.
full member
Activity: 546
Merit: 154
September 13, 2021, 12:22:12 AM
Başlik çok güzel olmuş görünce hadi canim dedim içerigi okudugumda pekte öyle yorumlayadim açiklamalari. Sanmiyorum hocam bu mültecilerin gönderilebilecegini.

O çalişmalar bu gelenleri oy a nasil ceviririm calismasidir bence.

Suriyeliler bizden oldular zaten onlari gondermenin sözü bile geçmemiş .
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
September 12, 2021, 09:44:27 PM
Mültecilerin bu olaylardan sonra ülkelerine tam başarıyla gönderileceklerini zannetmiyorum eğer gönderilse bile bir yolunu bulup tekrar hudutlarımızdan içeri girerler madem böyle bir düşünce vardı sınır boyunu yıllar önce geçilemez duvarlar ile örmek gerekiyordu
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
September 12, 2021, 05:34:59 PM
Gönderebilirlerse göndersinler ben sanmıyorum gidecekleri devlet destek veriyor falan filan bu adamlar neden gitsin her ay yatışlarından para geliyor.
Kaçak girişler hala devam ediyor afganlardan, önce onları durdursunlar bi sonra buradakileri göndermesi daha kolay.
member
Activity: 170
Merit: 11
September 12, 2021, 05:28:32 PM
Arkadaşlar ne kadar gitsin diye kendinizi parçalasanız da bir bok olmayacak. Çünkü insan refahının yüksek olduğu yeri bırakıp yıkık haldeki suriye ye gitmez. Çoğunluğu Türk vatandaşı olacak zamanla. Nüfusa kaynaşacak. Maalesef.
Bende gideceklerini sanmıyor buradaki rahatı nerede bulacaklar. Zamanında kabul edilmeyecekti şimdi isteseniz gönderemezsiniz. Ülke yol geçen hanına dönmüş durumda ipini koparan geliyor. Zaten işsizlik hat safhada şimdi ucuz iş gücü diye sigortasız bile çalıştıracaklardır bu sebeple mevcut işsizlik oranınında artması beklenir.

Zaten inşaat, tekstil sektörü başta olmak üzere çoğu vasıfsız işte kaçak göçmenler yıllardır çalışıyor. hatta bundan 4-5 yıl önce geleler işi öğrenip kendi iş yerlerini kuruyorlar. Benim yaşadığım yerlerde çok var Suriyelilerin işlettiği ufak tekstil atölyeleri
member
Activity: 170
Merit: 11
September 12, 2021, 05:22:08 PM
Mülteci sorunu çünkü sağlam oy kaybettirecek. Sadece partiye tapanlar veya kendisini insanlığa adadığını zannedenler karşı çıkmıyor. Bakanın açıklaması gaz alma. Baksana hala Afganları şu an gönderemeyiz diyor. Bence 4 milyon mültecinin 3999.999'ına vatandaşlık verip 1 tanesini uçakla törenle yollayacaklar. Adı mültecileri gönderdik olacak. İnanmayınnnn.

Keşke sadece 4 milyon mülteci olsa. Birçoğu kara sınırından kaçak giriyor, bunların hiçbiri kayıt altına alınmadığı için tam olarak ne kadar olduğunu kimse bilmiyor ama sayının 7-8 milyondan aşağı olduğunu düşünmüyorum.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 12, 2021, 05:05:58 PM
legendary
Activity: 2422
Merit: 1358
September 12, 2021, 04:22:45 PM
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
September 12, 2021, 04:18:33 PM
Bugün çevremde gördüğüm kadarıyla da, anket sonuçlarında da gördüğüm mülteci sorunu tüm kesimlerde sorun yaratıyor. Bu da büyük oy demek. Ama ben mültecilerin gideceğine dair bir açıklama olarak yorumlamadım.
full member
Activity: 182
Merit: 140
September 12, 2021, 04:11:22 PM
Mülteci sorunu çünkü sağlam oy kaybettirecek. Sadece partiye tapanlar veya kendisini insanlığa adadığını zannedenler karşı çıkmıyor. Bakanın açıklaması gaz alma. Baksana hala Afganları şu an gönderemeyiz diyor. Bence 4 milyon mültecinin 3999.999'ına vatandaşlık verip 1 tanesini uçakla törenle yollayacaklar. Adı mültecileri gönderdik olacak. İnanmayınnnn.
hero member
Activity: 1050
Merit: 629
September 12, 2021, 04:07:21 PM
Bugün 16 çiftçiye traktörlerini vermeye giden Dışişleri bakanı, mülteciler hakkında önemli açıklamalarda bulunmuş. Toplanma ve reklam amacı traktör dağıtımı olunsa da, mülteciler konusunda çalışmalar yapıldığını söylemiş bakan.

Tam olarak sözleri şunlar :

Çavuşoğlu, daha önce Türkiye olarak uçaklarla Afganları, önceki hükümet ve yönetim döneminde Afganistan'a gönderdiklerini ifade etti. Pakistanlıları da aynı şekilde gönderdiklerini belirten Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kovid-19 ile beraber bu sorun daha da artmaya başladı. Değişik ülkelerdeki gelişmeler ve ekonomik sıkıntılar sebebiyle de hareketlilik görüyoruz. Bu küresel bir sorunsa uluslararası toplum olarak hep birlikte bu sorunu çözmek için çalışmalıyız. Türkiye'de bu işin bir sorun olduğunu görüyoruz, toplumda bir rahatsızlık da var. Bu işe sadece güvenlik açısından bakmak da doğru değil. Irkçı ve faşizan bir yaklaşımla bakmak son derece yanlış. Diğer taraftan toplumsal bir sorun ise bunu hep birlikte sakin bir şekilde değerlendirip yani yeni politikalar üreterek buna bir çare bulmak gerekiyor. İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere tüm ilgili kurumlarımız çalışıyor, bu anlamda da gerekli altyapı çalışmaları da sürüyor."

Suriyelilere bizden biri olarak baktıkları için herhalde sadece Afgan ve Pakistanlılar örnek olarak verilmiş.

Kaynak belirteyim Kaynakla ilgili birde ipucu vereyim hepimiz cebimizden elektrik faturalarımızdan bu kuruma zorunlu yüzde 1-2 arası ( tam hatırlayamadım ) para veriyoruz.

https://www.trthaber.com/haber/gundem/bakan-cavusoglu-multecilerin-ulkelerine-dondurulmesi-icin-calismalarimiz-var-608281.html/amp
Pages:
Jump to: