Pages:
Author

Topic: Müthiş Domain Aldım(EMD) Tam eşleşenli keyword. +++Domaini açıklıyorum!!! - page 2. (Read 452 times)

legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
  Kardeşim  bu domain ile  türkiye'de  bir şey yapman zor.  Çünkü  Sözcü  yakında bunu fark ederse şikayette  bulunarak domaini TR den erişime  kapattıracak. İsim hakkı ve Tehlif yasalarına göre bunu yapabiliyor.  Daha önce başıma geldi.

Eğer bu domain ile iş yapmak istiyorsan  derhal   http://online.turkpatent.gov.tr/    den  başvuru da bulunmalısın.  
Marka tescil yaptırmalısın.

Aksi halde  bu domain altına  kuracağın web sitesi  yükselip hit almaya başladığında    Sözcü nün avukatları seni aramaya başlar.
copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
Beklenen an geldi. Sizleri merakta bıraktığım için kusura bakmayın. Açık arttırmada gözüme kestirdiğim için domaini burada paylaşmaktan çekindim. Rakipler çoğalmasın diye Smiley Yani daha kayıt ettirmemiştim konuyu açtığımda.
Yinede zorlu bir açık arttırma oldu. Son saniyeye kadar ilk teklifi ben verdim sanıyordum 4 kişi daha dadandı  57 liradan başladık 205 dolardan kapattım. Toplam vergilerle ödemem gereken ücret 1540tl oldu. (biraz koydu)

Meşhur domainimiz: sozcugazetesi com
Domain doğuş yılı: 2005

Tahmini değer 10,5k TL.

Evet şimdi birlikte çalışmak isteyenler, sıcak adsense parası kazanmak isteyenler fikirler yağsın

Google emmiye sozcu yazın ve bosluk bırakın ikinci sıradaki kelimeye bakın  Cheesy keywordumuz altın mı desem elmas mı desem bilemedim..
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Bence domain adını burada bu işi bilen insanlarla paylaşmanda bir sakınca yok. yani dünyada binlerce domain var hepsinin de adı sanı belli domainler, eğer söylersen heralde daha rahat yardımcı olurlar. yoksa işte gizleyip saklayınca değeri artmıyor, ya da esrarengiz bir hava katmıyor. Zaten kimse çalamaz merak etme, eğer usulüne uygun ve düzgünce aldıysan domaini. ama yarım yamalak şekilde kayıt ettirdiysen problem. zaten ilk başta kayıt işini ele al. en önemlisi kayıt işi.
copper member
Eskiden web sitelerinin içeriğini site sahipleri üretmeye uğraşırdı.
web 2.0 dan sonra olayın rengi değişti. Artık içeriği site ziyaretçileri üretiyor, parayı site sahibi kazanıyor.

Size önerim aldığınız alan adının sektörü ile ilgili bir forum açın. Bu forumda bitcointalk daki gibi bir level sistemi olsun.
birde waves asset üretin. post başına kullanıcılara asset dağıtın. hatta kullanıcılar birbirine forumdan bu asset ler ile tip yapabilsin.
Her ay adsense gelirinizin bir kısmı ile waves alıp, waves ağında cüzdanında sizin assetden tutan waves cüzdanlarına dağıtım yapın.

hatta bu sitenin geliştirilmesi için atıyorum 20.000 USD mi lazım. Bunun için de ICO yapın. Bir whitepaper hazırlayın. Bu şekilde pasif gelir imkanını anlatın. (her ay adsense gelirinin bir kısmının waves olarak elinde sizin asset'i tutan cüzdanlara otomatik dağıtılması)

Aslında bu model forumda daha önce bir kaç defa dile getirilmişti ama kimse olur la bu deyip girişmedi.

Hocam forum olmaya müsait bir domain değil. Daha üzerinde proje-site kurulu olmadığı halde keywords eşleşmesinden dolayı 60 kişilik trafik hit vardı. Forum kurarsam direkt kaçarlar siteden. Sektörü değiştirmeyi düşünmüyorum.. Tavsiyeler için teşekkürler yinede.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Digilira ödeme sistemi yapacaktı kriptoyla, böyle bir eklenti de eklenebilir foruma,  türkiyede oldukça dikkat çeker, 3-5 yerde de haber olur, paso foruma paylaşıyorlarlar ya kripto haber siteleri, o tip sitelerde de haber yaptırırsın.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Eskiden web sitelerinin içeriğini site sahipleri üretmeye uğraşırdı.
web 2.0 dan sonra olayın rengi değişti. Artık içeriği site ziyaretçileri üretiyor, parayı site sahibi kazanıyor.

Size önerim aldığınız alan adının sektörü ile ilgili bir forum açın. Bu forumda bitcointalk daki gibi bir level sistemi olsun.
birde waves asset üretin. post başına kullanıcılara asset dağıtın. hatta kullanıcılar birbirine forumdan bu asset ler ile tip yapabilsin.
Her ay adsense gelirinizin bir kısmı ile waves alıp, waves ağında cüzdanında sizin assetden tutan waves cüzdanlarına dağıtım yapın.

hatta bu sitenin geliştirilmesi için atıyorum 20.000 USD mi lazım. Bunun için de ICO yapın. Bir whitepaper hazırlayın. Bu şekilde pasif gelir imkanını anlatın. (her ay adsense gelirinin bir kısmının waves olarak elinde sizin asset'i tutan cüzdanlara otomatik dağıtılması)

Aslında bu model forumda daha önce bir kaç defa dile getirilmişti ama kimse olur la bu deyip girişmedi.

copper member
Başka fikri tavsiyesi olan yok mu? mining bitti coinler taklaya geldi çok fena adsense kovalayasım var  Smiley
copper member
@ekiller abim şöyle bir olay varmış biraz araştırdım bu EMD denen taktik işe yarıyormuş -> https://searchenginewatch.com/2016/11/28/what-is-an-exact-match-domain-emd-and-how-can-you-safely-use-one/
Yani şuan aldığım domain bende ışık yaktı, özgün kaliteli devamlılığı olan bir site olarak yürütmeyi düşünüyorum satmayı düşünmüyorum. Bir örnek daha vereyim google'a futbol yazıp space tuşuna bastığımızda tavsiyelerde ilk futbol topu çıkıyor. Ben buradan yola çıkarak domain/keyword/seo uyumluluğu yakalayacağını düşünüyorum. İnsanlar hem dom güvenecek hemde dom kendi kendine reklam yapacak. Daha detaylı özelden konuşuruz yakın zamanda. Saygılar..

@lossnet Hocam aynen eleman almış sonra boşa düşmüş herhalde. Ben de tesadüfen buldum. .Com uzantılı domain. Kaliteli içerik ve eşleşenli keyword/domain.com uzantısıyla bir yerlere gelebileceğine inanıyorum. Katagoriyi sonra buradan açıklayacağım.
_
Web master tecrübesi olan herkesi yukarıdaki linke tıklayarak EMD olayından yola çıkarak bir yorum yapmasını fikir vermesini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. Smiley
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Böyle değerli bir domain nasıl boşa düşmüş hayret ediyorum. Muhtemelen birisinin üzerindeydi ama kullanmıyordu. Domain yenileme zamanını epey kaçırmış olmalı.
Hangi kategoriye girdiğini de yazsaydınız keşke aldığınız domainin...

futboltopu.com alan adını örnek olarak verdiğinizi anladım. Elinizde olanın ortalama 16k TL fiyata sahip olması iyiymiş. "Ödediğim miktar baya ucuzdu" derken, bu X domaini standart ".com" fiyatı üzerinden mi aldınız yoksa? Yukarıda @ekiller hocamın yazdıklarına ben de katılıyorum. İçerik zenginliği Google arama listesinde tepede olabilmek için çok çok önemli. Yüzlerce farklı kriteri var bu listeleme algoritmalarının.
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
  Aldığın domain in  içerdiği kelimeler çok aranıyor olabilir.  
Ama domain altında  kurulu sağlam bir site yok ise  google  bir  süre sonra o domain e  hit  göndermeyi keser.

Sürekli  hit göndermesi için  websitende nitelik arar google. Yani artık öyle.  Eskiden değildi.    
Ziyaretçi siteye gelip 5 saniyede ayrılırsa ve ziyaretçiyi orada tutabilecek nitelikli içeriği sunamazsan  domain sıralaman zamanla  hızla  düşer  ve  o çok aranan kelimelerde hit alamamaya başlarsın.

Şöyle bir örnek  vereyim . Mesela   sahibinden.com  un  yöneticisi  domaini sana  sattı sende  aldın . Ama  site içeriğini ve veri tabanını almadın sadece domain sende .
Sende gittin o domain altına bir başka site kurdun, yada sahinden e benzer bir site kurdun.  
Bir süre o domain e  büyük hit gelmeye devam eder ama   bir sürü 404 sayfası oluşacağı için  ve gelen ziyaretçi aradığı içeriği bulamayıp o sayfadan derhal ayrılacağı için  Google  eski içeriğinden  yoksun bu Domain i  zamanla  aşağı çekmeye başlar sıralamada.

Hit çekmek için  domain değil web sitesinin içeriği, zengin ve orjinal içerik, faydalı benzersiz içerik, ve bu içeriklerin sürekli güncel olması, güncelliğinde sürekliliği önemlidir.

Google insan gibi düşünür ve  belirli bir kelime aramasında web sitesine  giriş yapan ziyaretçinin orada ne kadar süre kaldığına dikkat eder.  

Bunun haricinde birçok sinyali değerlendirerek o sitenin ve sayfanın değerli olup olmadığına karar verir.

copper member
Exact Match Domain (EMD) - Tam Eşleşen Domain 10:1 Oranında Hacim

1. sitenin aranma hacmi ve aldığım domainin aranma hacmi:

Aldığım domain sektöründe lider ve günlük tekil 200k hiti var. Domainim sitenin ana sayfasının kelimelerinden oluşuyor.

Örnek1 vermek gerekirse google'da böyle gorunuyor: Futbol Topu - En Güzel Futbol Topları ve Futbol ekipmanları. ->örnek

Benim aldığım domain ise futboltopu.com -> örnek

Örnek2: Google emmiye futbol yazınca ikinci sırada futbol topu tavsiye ediyor/çıkıyor. Aha işte domain böyle bir şey.

Evet fikirler patlasın. Bu domainle aynı sektöre giriş yaparsak parayı vurur muyuz? ortak olmak isteyenler fikirleriyle birlikte rezlesin, mesaja yüklensin. Site adını hemen istemeyiniz ilk önce bir oturup konuşalım

Bu arada ödediğim miktar çok ucuzdu. daddy bu domain için 16k tl tavsiye edilen fiyat yazmış.

-> Resim Açılmıyorsa: 1. sitenin aranma hacmi ve aldığım domainin aranma hacmi: https://i.hizliresim.com/XMa8Nk.png

Hacim araştırması google adwords keyword planner ve google trends üzerinden yapılmıştır.
Pages:
Jump to: