Pages:
Author

Topic: myetherwallet adresimden coinlerim çalınmış, yardım!!! - page 2. (Read 684 times)

full member
Activity: 532
Merit: 102
Dikkat etmek lazım kurduğunuz eklentilere, girdiğiniz sitelere, indirdiğiniz verilere her yerde var aslında tehdit veya private keyi farkında olmadan vermiş olabilirsiniz airdrop form vs bir yere.
jr. member
Activity: 224
Merit: 2
defalarca söylenen uyarılar ve uymayan bir çok dikkatsiz bireyler sayesinde dolandırıcılar para kazanıyor malesef geçmiş olsun
member
Activity: 504
Merit: 12
o coinlerin üstüne bir bardak soğuk su iç bence çünkü artık geri dönüşü imkansız malesef üzgünüm bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışın
member
Activity: 546
Merit: 10
Daha önce de duyduk hacklenenleri. Private key girmedim bir yere diyorsunuz o halde kullandığınız pc'de virüs olabilir. Nereden bulaştırmış acaba herif bir sürü kişinin canını yakmış namussuz. Metamask kullanmak en iyisi. Bu konuyu gördükten sonra bende birkaç değerli tokeni güvendiğim bir borsaya yolladım ne olur ne olmaz diye ama pc hacklenmiş olsa adam oradan da hüpletir tabii. Geçmiş olsun hocam miktar çok değilmiş Allahtan da çok can yakmamıştır.
member
Activity: 294
Metamax ile MyetherWallet a baglanin. Hem private adresinizi korumus olursunuz hem de kullanici adinizi ve sifrenizi Myetherwallet dns ine koymaktan kurtulursunuz. Eger google chrome kullaniyorsaniz Metamax extensionu nu indirin. Hem daha guvenli hem daha kolay giris yapabilirsiniz. Cuzdani export yaparken private key degil de json dosyaniz ile yapiniz.
member
Activity: 350
W12 – Blockchain protocol
bu durumlar baya oluyor galiba forumda kaç kez gordum. Coin gönderdim gitmedi. Coinlerim çalındı. İnsanın aklına ister istemez bir şüphe dusuyor. Ama privty key olmadan çok zor böylece işler benim bildiğim.
member
Activity: 285
Merit: 12
Dosyaları kimseye kaptırmasak da içimde sürekli bir şüphe var, patlatılması çok kolaymış gibi geliyor mewin bana artık ve arada bir bakma ihtiyacı hissediyorum giden gelen bişey var mı diye, en iyisi ledgere geçmek.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
json dosyasını bilgisayarda saklıyorsam büyük ihtimal trojan yemişsindir. geçmiş olsun indirdiğin dosyalara dikkat et ve ücretsiz kötü bir antivirüs dahi olsa bilgisayarına kurmalısın.
sadece json dosyasını calması hiçbir işe yaramaz. Sifreleme var o dosyada.
Tam detaylı okumadım yazılanları ama phishing olma ihtimali yuksek.
adamın ether atıp sonradan gelen coini cekmeside hayvanlıgın son noktası olmus. adrese alert atmış bundan sonra gelen coinleride çekecektir.
full member
Activity: 448
Merit: 100
json dosyasını bilgisayarda saklıyorsam büyük ihtimal trojan yemişsindir. geçmiş olsun indirdiğin dosyalara dikkat et ve ücretsiz kötü bir antivirüs dahi olsa bilgisayarına kurmalısın.
full member
Activity: 336
Bu tip çalınma vakaları gerçekten çok yaşanıyor. çok ama çok dikkatli olmak lazım kripto para dünyasında
jr. member
Activity: 462
Merit: 4
Geçmiş olsun geri gelmez kimse vermez burda büyük ihtimal senin hatan var ya pc virüslü yada özel anahtarını verdin biyere su iç üstüne bi bardak
hero member
Activity: 756
Merit: 500
bu olayları engellemek için donanım cüzdan şart arkadaşlar. ledger nano s yaptığımız işlemlerin yanında o kadar pahalı bi cihaz olarak kalmıyor. alınması gerekir. 
member
Activity: 180
Risk takes great win or die.
Olabilecek
1. Durum
Chrome da çalışan bir virüs tipi var kendi adresini kopyalıyorsun yapıştırdığında dolandırıcının adresi yapışıyor cüzdan adresinin değiştirilğini farketmezsen gönderiyorsun.Böyle bir durum olabilir mi dikkat ettin mi hiç deposit withdraw süreleri uyuyor mu diye ?
2.Durum
Mail şifren ve diğer JSON dosya şifren aynıysa çok rahat hesabına giriş yapabilirler.
3.Durum
Teamviewer tarzı uzak masaüstü erişim programları kullanıyorsan değişken şifreleme değil de sabit  erişim şifresi kullanıyorsan bundan dolayı da gerçekleşmiş olabilir.
full member
Activity: 392
Merit: 101
Bu bir phishing (fishing ' in harflerle oynanıp cin bir şekilde yazılmış hali)

sitenin ismini değiştirip orjinal siteden gözle belli olmayacak şekilde bir değişiniğini yapıyorlar

mesela ayhan.com iken   aylhan.com yazıyorlar, siz de tabi anlamadan tıklıyorsunuz  şifre giriyorsunuz hop ne var ne yok çalıyorlar böylece...
full member
Activity: 420
Geçmiş olsun arkadaşım öncelikle bence herkes ledger nano s hard wallet almalı bu zenginlik değil bence ihtiyaç bu kripto dünyasının içinde olması gereken bir şey bana göre
member
Activity: 448
Merit: 17
Ben şahsen MEW'e güvenmiyorum. Bir arkadaşın da dediği gibi çok basit bir tasarımı var. Son 1 aydır fark ettiyseniz -sorumluluğu kendilerinden tamamen atmak için- siteye sürüyle uyarı mesajları koymuşlar. Coinleriniz çalınırsa biz sorumlu değiliz şeklinde bir yığın uyarı mesajı çıkıyor artık site girişinde. Ben şahsen büyük bir borsada tutmayı tercih ediyorum. En azından oradan toplu hacker saldırı vs olursa ve çalarlarsa borsanın az da olsa geri ödeme olasılığı var. Ama MEW'de o da yok. Sorumluluk almıyor bu site.

MEW neden sorumluluk alsın sen git private keyini gir adamlar soysun veya pc'in hacklensin adamlar soysun MEW ne yapabilir bu duruma kendi güvenliğini kendin alıcaksın eğer MEW hacklenirse bu diyicek sözüm yok.
Borsalarda hacklensin isteyen verir istemeyen vermez sana 1 Kuruş elindende hiç bişey gelmez.
full member
Activity: 490
girdiğiniz yerlerle alakalı olabilir bilgisayarda veya private key i yanlışlıkla vermiş olabilirsiniz başka bir seçenek yokmuş gibi gözüküyor şuanlık.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
Ben şahsen MEW'e güvenmiyorum. Bir arkadaşın da dediği gibi çok basit bir tasarımı var. Son 1 aydır fark ettiyseniz -sorumluluğu kendilerinden tamamen atmak için- siteye sürüyle uyarı mesajları koymuşlar. Coinleriniz çalınırsa biz sorumlu değiliz şeklinde bir yığın uyarı mesajı çıkıyor artık site girişinde. Ben şahsen büyük bir borsada tutmayı tercih ediyorum. En azından oradan toplu hacker saldırı vs olursa ve çalarlarsa borsanın az da olsa geri ödeme olasılığı var. Ama MEW'de o da yok. Sorumluluk almıyor bu site.

mew e guvenmeyip borsaya guvenmek de ayri bir muamma dogrusu. mew kendi sunucusunda sizin key bilgilerinizi tutmuyor ki sorumluluk kabul etsin. ama borsa sizin coinlerinizin tamamini kendi cold-wallet cuzdanlarinda tutmalarina ragmen hack durumlarinda geri odeyenini gormedim ben.
blockchain.info da mew de kendi uzerinde sizin key bilgilerinizi barindirmiyor dolayisi ile sizin private keyinizi fake mew sitelerinde ya da telegram kanallarinda paylasmaniz sonucu dogabilecek zararlara karsi yukumluk altina girmiyor.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
member
Activity: 364
Bu işi nasıl yapıyorlar akıl karı değil. Büyük ihtimalle private keyinizi yanlışlıkla paylaştınız diye düşünüyorum bunun ötesinde tek ihtimal bilgisayarınıza virüs buluşması. Umarım kimse böyle problemler ile bir daha karşılaşmaz.
Pages:
Jump to: