Pages:
Author

Topic: MyEtherWallet Hacklenme Problemi - page 2. (Read 276 times)

member
Activity: 308
Merit: 10
April 25, 2018, 02:09:04 AM
farklı bir sayfaya yönlendiriyor da yönlendirdiği sayfa birebir aynı mı oluyor?
yukarda SSL sertifikası falan da görünüyor mu?

Ben cüzdana nadir girerim zaten genelde ethplorer'dan kontrol ediyorum. sadece gönderim yapacağım zaman giriyorum onda da girmeye başladıktan sonra her adımda 3er 4er kere kontrol ediyorum.
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
April 25, 2018, 12:30:22 AM
Metamask hayat kurtarıyor, geçen saldırıda Metamask kullanmıyorken benimde canım yanmıştı. Bu saldırıda da birçok insanın ufak büyük demeden tüm bakiyeleri çalındı pk ya ek sms yada 2fa gibi bir ek güvenlik getirilmesi şart bence.
full member
Activity: 448
Merit: 124
April 24, 2018, 10:29:34 PM
mutlaka SSL sertifikalarını kontrol etmek gerekiyor sistemin en azından dns hacklenmesi olsada sertifika uyarı verecektir gözardı etmemek gerekiyor.
newbie
Activity: 39
Merit: 0
April 24, 2018, 05:38:45 PM
Comodo DNS kullanıyorum bir problem yok aklınızda olsun.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
April 24, 2018, 04:29:34 PM
MEW e çıplak giriş yapmayınız metamask kullanınız mutlaka.
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
April 24, 2018, 04:15:55 PM
Dediğiniz gibi beklemek ve açıklamaları takip etmek en doğru seçenek olacak. Bu durum fazlasıyla can sıktı. Umarım bu hackten etkilenen bizim forumdan insanlar olmamıştır. Neredeyse tüm birikimlerimiz icodan aldıklarımız hep erc20leri Mew de saklıyoruz:(
member
Activity: 322
Merit: 10
April 24, 2018, 04:13:24 PM
Bitcoin piyasasına girince hep ilk söylenen ve söyediğimiz şey panik alım satımlardan uzak durmak, yüzde 70 btc  yüzde 30 altcoin ile trade yapmak falandı malum. Güvenlik de önemliydi ama şu döneme göre biraz ikinci plandaydı. Şimdi artık yeni trade e başlayanlara ilk söyleyeceğimiz şey sanırım ne yapıyorsanız yapın elinizdeki güvenli bir şekilde muhafaza edin olacak:) Allah korusun verilen emekler uçup gitmesin, sonra kaybedilenleri yerine koymak çok zorlaşıyor malum:( ledger reklamlarını artık her yerde daha fazla göremeye başlarız…
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
April 24, 2018, 04:02:08 PM
https://twitter.com/myetherwallet/status/988787116015415296
MyEtherWallet'ın Resmi Hesabı @myetherwallet'ın bugün yaptığı açıklama şöyle; Couple of DNS servers were hijacked to resolve http://myetherwallet.com  users to be redirected to a phishing site. This is not on @myetherwallet side, we are in the process of verifying which servers to get it resolved asap.

Bir kaç DNS server'ının hacklendiğini ve myetherwallet websitesine bağlanmak isteyenleri, benzer başka bir siteye yönlendirip girilen private keyler ile hesaplar boşaltılmış. Resmi açıklama da ilk aşamada isim verilmese de, daha sonra Amazon DNS'in hacklendiği yine aynı resmi twitter adresinden duyuruldu. Daha sonra da internet sayfalarında sıklıkla Google DNS'de de aynı durum olduğu iddia edildi. Son attığı tweet ile MyEtherWallet'da bunu doğruladı. Hacklenen ve MEW cüzdanlarını etkileyen bu saldırılara milyonlarca insanın kullandığı Google DNS'de yönlendirmiş.

Bir süre acil ihtiyaç dışında MEW hesaplarınıza erişmemenizi tavsiye ederim. Ya da alternatif yöntemler kullanmayı deneyebilirsiniz. MetaMask farklı ve başarılı bir çözüm olabilir. İlla bir işlem yapmanız gerekiyorsa da çok güvenli olabilecek bir internet ortamında, her ayrıntıya dikkat ederek yapın. Durduk yere canınız yanmasın.
Pages:
Jump to: