Pages:
Author

Topic: Myetherwallet Phishing (Kimlik Avı) Nedir ve Nasıl Korunulur? - page 3. (Read 518 times)

member
Activity: 378
Merit: 20
Şu ana kadar hiç duymadığım bir tedbir ve güvenliği sağlama yolu. Çok güzel anlatmışsınız. Paylaşımınız için teşekkürler.
jr. member
Activity: 266
Merit: 1
Çok mantıklı bir post Çoğu kişi mtw kullanıyor ve nasıl korunması gerektiğini bilmiyor.Açıkçası kendi zaten güvenilir ama insan ava yakalanırsa sistem ne yapsın. Yararlı konu.
member
Activity: 210
Merit: 10
My Ether Wallet'ın kurucuları arasında büyük ihtilaf çıktı, kadın olan ve 2. pozisyonda olması gereken tip birdenbire MyCrypto diye yeni bir oluşum kurdu 2 gün önce, MEW'daki bazı yazılımcıları da yeni şirkete transfer etti, MEW'in sosyal medyalarını çaldı falan filan,

MEW'ın asıl kurucusu arkadaş dava açmak zorunda kaldı, o yüzden bu konu çözülene kadar MEW'da dikkatli olmanızı öneririm, güvenlik açıklarını kapatacak ve siteyi tamamen sağlam hale getirecek yeni ekibin oluşması biraz zaman alacaktır, My Crypto ise sahtekar kadının projesi, onu zaten direkt eleyin derim.

Bakalım ne olacak.
Olay turk dizilerine donmus anlasilan Cheesy ceske myetherwallet alternatifleri biraz daha fazla olsaydi. Umarim tum bu olaylar ethereum'a olan guvene bir zarar vermez.
full member
Activity: 224
Merit: 100
Pek fazla bilgiye sahip olmayan arkadaşlar için çok açıklayıcı olmuş eline sağlık. Ayrıyetten bu tür sitelerin orjinal site olduğuna emin olduktan sonra bookmark'a ekleyerek daha kolay ve güvenli bir şekilde giriş yapabilirler. Her seferinde aynı işlemleri tekrarlamarına gerek kalmaz Wink
full member
Activity: 784
Merit: 120
My Ether Wallet'ın kurucuları arasında büyük ihtilaf çıktı, kadın olan ve 2. pozisyonda olması gereken tip birdenbire MyCrypto diye yeni bir oluşum kurdu 2 gün önce, MEW'daki bazı yazılımcıları da yeni şirkete transfer etti, MEW'in sosyal medyalarını çaldı falan filan,

MEW'ın asıl kurucusu arkadaş dava açmak zorunda kaldı, o yüzden bu konu çözülene kadar MEW'da dikkatli olmanızı öneririm, güvenlik açıklarını kapatacak ve siteyi tamamen sağlam hale getirecek yeni ekibin oluşması biraz zaman alacaktır, My Crypto ise sahtekar kadının projesi, onu zaten direkt eleyin derim.

Bakalım ne olacak.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1618

full member
SkyLords' a bu konuyu ele almasını ben rica etmiştim, sağolsun kırmadı açtı. Açıklamalar yerinde ve doğru adımlardan bahsetmiş. İsteğimi kırmadığı için kendisine çok teşekkür ederim.

Rica ederim üstad. Faydalı olduysa sevindim. Ele alınması gereken konu varsa yazarım yine. Yazmanız yeterli arkadaşlar.
hero member
Activity: 981
Merit: 500
DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize
SkyLords' a bu konuyu ele almasını ben rica etmiştim, sağolsun kırmadı açtı. Açıklamalar yerinde ve doğru adımlardan bahsetmiş. İsteğimi kırmadığı için kendisine çok teşekkür ederim.
newbie
Activity: 15
Merit: 0
bilgilendirici yazı olmuş eline koluna sağlık
sr. member
Activity: 746
Merit: 251
Ya arkadaşlar phishing bu kadarda korkulması gereken bir olayı değil, konuyu açan arkadaş yeni üyeler için faydalı bir başlık oluşturmuş, siz siz olun gireceğiniz adresi her zaman adres çubuğuna kendi ellerinizle girin ve asla hiçbir linke tıklamayın.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Ben adresi her zaman bookmark'dan açıyorum. Yeşil adres çubuğunu hep kontrol ediyorum. Artı olarak da Chrome için CRYPTONITE eklentisini kullanıyorum, daha sağlıklı oluyor.
Edit: Borsalara giriş yaparken sertifika bilgilerini bile kontrol ediyorum. Hangi borsa hangi sertifika markasını kullanıyorsa aklımda, aksi bir durum gördüğümde giriş yapmadan kapatıyorum ekranı. Oldu da yanlış siteye giriş yapıldıysa hemen parola sıfırlaması yapılması gerekli. MEW'de bu yapılabiliyor mu emin değilim gerçi. Hakkaten ya MEW parolamızı değiştiremiyormuyduk?
newbie
Activity: 196
Merit: 0
Gerçekten önemli ve önlem alınması gereken bir konu. Paylaşım için teşekkürler bende uygulayacağım
full member
Notepad açın, mew in adresini notepade yazın dogrulugundan emin olarak. Altınada cüzdan adresinizi onunda altına priv keyinizi yazın. Mewe daima bu kaydettiginiz notepadden adresi kopyala yapıştır yaparak girin. Private keyinizide aynı şekilde kopyala yapıştır yapın. Ether adresinizi ayrı bir yere kaydedebilirsiniz yanlıslıkla ödüllere katıldıgınızda adres yerine priv keyi kopyalayıp göndermek gibi hatalara düşmemek için. Söz konusu güvenlikse mekanik çözümler her zaman en işe yarar olanlardır  Roll Eyes Cheesy
Çareler tükenmez 😂😂
sr. member
Activity: 728
Merit: 264
Notepad açın, mew in adresini notepade yazın dogrulugundan emin olarak. Altınada cüzdan adresinizi onunda altına priv keyinizi yazın. Mewe daima bu kaydettiginiz notepadden adresi kopyala yapıştır yaparak girin. Private keyinizide aynı şekilde kopyala yapıştır yapın. Ether adresinizi ayrı bir yere kaydedebilirsiniz yanlıslıkla ödüllere katıldıgınızda adres yerine priv keyi kopyalayıp göndermek gibi hatalara düşmemek için. Söz konusu güvenlikse mekanik çözümler her zaman en işe yarar olanlardır  Roll Eyes Cheesy
full member
Gerçekten çok önemli bir konu bu özellikle yeni başlayan arkadaşlar zaten sitelere ve terimlere yabancı olduğundan siteye hiç dikkat etmeyebiliyor. Benim tavsiyem siteyi kontrol edip sık kullanılanlara eklemek ve hep ordan girmek. Ben öyle yapıyorum
Kontrol etsen dahi bakın myerherwalet.com diye bir site var. İsim aynı değil mi? Aynı diye düşünüyorsanız yanılırsınız. Çünkü l harfinin birisi yok. Kimse dikkatli bakmayınca farkedemez. Bu gibi çok örnek var.
full member
Activity: 630
Merit: 102
Gerçekten çok önemli bir konu bu özellikle yeni başlayan arkadaşlar zaten sitelere ve terimlere yabancı olduğundan siteye hiç dikkat etmeyebiliyor. Benim tavsiyem siteyi kontrol edip sık kullanılanlara eklemek ve hep ordan girmek. Ben öyle yapıyorum
full member
Böyle bir girişim gelmeseydi bu başlığı ben oluşturacaktım. İşlerimin bitmesini beklerken siz açtınız @SkyLords. Tebrik ederim, emeğinize sağlık. İnsanlara yardımcı olabilecek içerikler üretmek harika.

Teşekkür ederim. Buranın amacı yardımlaşmak ve öğrenmek olduğunu düşünüyorum. Block chain gibi yeni bir sistemde geri kalmayalım.
hero member
Activity: 868
Merit: 1003
Böyle bir girişim gelmeseydi bu başlığı ben oluşturacaktım. İşlerimin bitmesini beklerken siz açtınız @SkyLords. Tebrik ederim, emeğinize sağlık. İnsanlara yardımcı olabilecek içerikler üretmek harika.
member
Activity: 336
Merit: 10
Metahash
Sade etherwallet da değil ki günlük hayatta da başınıza gelir, her site için geçerli. Google add ile üste çıkıp çok benzer bir site yapıp istedikleri her şeyinizi alabilirler. Eskiden email çok atılıyordu, ordan tıklayarak gelenler avlanırdı
full member
bu pishing olayı demişken geçenlerde google ile blockchain.info sitesine girecektim blockchain yazınca blockchain.com diye aynı tasarımda bir site çıktı pishing olma ihtimali var mıdır? hadi öyle diyelim google'da nasıl en üst sıraya çıkarabiliyorlar bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

o blockchain.con dan dolandirilan insanlar vardi hatirliyorum o yüzden dikkat edin büyük ihtimal pishing işi olabilir diye düşünüyorum bu şerefsizler aynı virüsler gibi o şekilde düşünün her sene nasıl ki virüsler daha da güçleniyor bu hack işleride aynı bu şekilde büyüyor ve gelişiyor google bu tarz sitelerin hangi amaçla kullanilacagini takip edemez adam site açmiş koymuş ve aramalarda da en üstte görünmek adına işlem yapmiş ne bilim para harcamiş vs hal böyle olunca google cok sorgulamiyor belki sonrasında müdahl oluyordur bilemem fakat  o dolandirilma vakasi yaşanana kadar cokta sallamiyor bu konuyu
Evet malesef her yıl bu tarz siteler kendilerine farklı dolandırıcılık yöntemi geliştiriyorlar.
Pages:
Jump to: