Pages:
Author

Topic: Najbitnija stvar koju možete naučiti u vezi trejdanja kriptovalutama - page 2. (Read 1014 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 256
Ja sam se nadao da postoji neki jednostavan bot koji samo automatizira funkciju koju sam opisao da nedostaje.
sr. member
Activity: 1491
Merit: 320
🐪 https://freebitco.in/?r=38535612
~
Da li je za to potreban bot ili se to nekako može izvesti s postojećim funkcijama?


Kad smo već kod botova:) Da li ste se kad koristili s njima za trading?

Koliko sam vidio nisu baš jeftini Undecided Recimo Gunbot za najjeftiniju varijantu košta .035  BTC, a za najskuplju .165 BTC.

Da li se oni stvarno isplate i kako oni uopće funkcioniraju?

A čuj, za većinu oldtimera to ti je sića...pa na ovom forumu ako želiš kupiti najjači status, to te košta 10 BTC

A bot je onoliko dobar koliko mu dobro odrediš parametre, tako da se opet sve svodi na čovjeka

Oni se direktno spajaju na burzu?

Pretpostavljam da oni podržavaju samo određene burze, tj. da se sa njima ne može trgovati na svim burzama...
sr. member
Activity: 2464
Merit: 318
~
Da li je za to potreban bot ili se to nekako može izvesti s postojećim funkcijama?


Kad smo već kod botova:) Da li ste se kad koristili s njima za trading?

Koliko sam vidio nisu baš jeftini Undecided Recimo Gunbot za najjeftiniju varijantu košta .035  BTC, a za najskuplju .165 BTC.

Da li se oni stvarno isplate i kako oni uopće funkcioniraju?

A čuj, za većinu oldtimera to ti je sića...pa na ovom forumu ako želiš kupiti najjači status, to te košta 10 BTC

A bot je onoliko dobar koliko mu dobro odrediš parametre, tako da se opet sve svodi na čovjeka
sr. member
Activity: 1491
Merit: 320
🐪 https://freebitco.in/?r=38535612
~
Da li je za to potreban bot ili se to nekako može izvesti s postojećim funkcijama?


Kad smo već kod botova:) Da li ste se kad koristili s njima za trading?

Koliko sam vidio nisu baš jeftini Undecided Recimo Gunbot za najjeftiniju varijantu košta .035  BTC, a za najskuplju .165 BTC.

Da li se oni stvarno isplate i kako oni uopće funkcioniraju?
full member
Activity: 238
Merit: 113
ne mozes to izvestiti s postojecim funkcijama (na binance-u)



da sam na tvom mjestu stavio bih stop loss na 190 da budes siguran, a ako vec krene gore, onda cancel-ujes taj SL i prodas ga na 220 obicnim limit/market orderom
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
Imam pitanje u vezi trgovine na Binaceu, čini mi se da najviše spada u ovu temu mada tema nije dugo bila aktivna.
Mislim da je najjednostavnije ga postaviti kroz primjer.
Htio bih prodati svoj jedini ETH na Binaceu, ETH trenutno ima cijenu 200$, ja bih ga prodao po cijeni od 220$.
No u slučaju da cijena počne padati htio bih iskoristit Stop Limit funkciju na način da ako cijena padne na 190$ prodam po 188$ kako bi limitirao gubitke.

Kako napraviti da u slučaju pada cijene na 190$, se automatizmom otkaže prodaja po 220$ i stavi novi nalog za prodaju po 188$?
Da li je za to potreban bot ili se to nekako može izvesti s postojećim funkcijama?
full member
Activity: 238
Merit: 113
ascending triangle, bull/bear flag, double i triple bottom
Kako ovo dobro zvuci Smiley Da izadjes na ulicu i ponovis to, mislili bi da buncas jer si pijan ili lud.

ne spominjem kriptovalute/TA IRL  Grin naucio sam lekciju na vrijeme
full member
Activity: 588
Merit: 103
ascending triangle, bull/bear flag, double i triple bottom
Kako ovo dobro zvuci Smiley Da izadjes na ulicu i ponovis to, mislili bi da buncas jer si pijan ili lud.
full member
Activity: 238
Merit: 113
Ja bih samo zelio znati koji je to pattern koji rezultuje break-outom u 50% slucajeva  Grin

ascending triangle, bull/bear flag, double i triple bottom



newbie
Activity: 89
Merit: 0
Ja bih samo zelio znati koji je to pattern koji rezultuje break-outom u 50% slucajeva  Grin
newbie
Activity: 38
Merit: 0
mislim da samo treba cekat ovako velike talase i onda se probat, od dnevnog pilciarenja samo moze da se izgubi, a i treba previse vremena da si tu .
full member
Activity: 238
Merit: 113
a sta mislite, da li treba trgovat na bitmex, sa leveridzom ? imaju opciju da se podesi,  od 0-100x mislim

Ako znas sta radis, to je dobra stvar za iskoristiti.

Ali bi prije toga stvarno trebao imati odredjenu taktiku i da mozes reci da barem kod 60% trejdova budes uspjesan.

newbie
Activity: 38
Merit: 0
a sta mislite, da li treba trgovat na bitmex, sa leveridzom ? imaju opciju da se podesi,  od 0-100x mislim
newbie
Activity: 68
Merit: 0
Ima li neko predlog gde i kako poceti trejdati? Ne mora opsiran odgovor, samo smernice da znam u kom pravcu da se edukujem. Gde je najlakse/najsigurnije poceti (gde je najjednostavnije za koriscenje, mali fee...)?

Mislim da večina ekipe koristi binance, ima puno BTC, ETH parova te je dosta jednostavan za korititi, imaju dobar volumen te malene feeove. Za pumpanje malih accountova vidio sam da ljudi uglavnom koriste cryptopiu, no ne znam kakva je ona, nisam ju nikad koristio, znam samo da ima hrpa shitcoina gdje je high risk high reward, ali savjetovao bih da se uglavnom drzis ovih popularnijih koji su već gore navedeni. sretno!  Smiley
newbie
Activity: 84
Merit: 0
Hvala za post, koristan je, samo je caka implementirati na adekvatan nacin Smiley I bas je nezgodno imati novcice na berzama koje nemaju stop-loss, ne znam kako do danas nisu sve berze to omogucile.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256

Jako dobra tablica, na vrlo jednostavan način prikazuje zašto treba koristiti stop-loss order i to dok su  gubici joj mali.
BTCHadzija hvala na ovoj informaciji!
full member
Activity: 238
Merit: 113
imajte vazda na umu i ovo Smiley

full member
Activity: 588
Merit: 103
Ima li neko predlog gde i kako poceti trejdati? Ne mora opsiran odgovor, samo smernice da znam u kom pravcu da se edukujem. Gde je najlakse/najsigurnije poceti (gde je najjednostavnije za koriscenje, mali fee...)?
Kucoin po meni ima najednostavniji UI, nakon njega Binance iako su prakticki isti, pa nakon ide Bittrex.
Pretpostavljam da nikada do sada nisi trejdao tako da definitivno ti nebi preporucio da pocinjes u bear marketu... Ukoliko imas nesto BTC, za pocetak ga NE diraj dok se market ne stabilizira, to je najbolji trejd sto mozes sad napravit.  Grin
Ja sam osobno jako PUNO toga naucio sa ovog kanala - https://www.youtube.com/user/snipers tako da ti preporucam da krenes pratit SnipersTube, posto u svakom videu sta objavi radi po dvadesetak minuta tehnicke analize koja je vrlo bitna kod trejdanja.
Prva stvar sto moras naucit kod trejdanja jest suzdrzat emocije OBAVEZNO.
Druga stvar sta bi ti preporucio da proucis su INDIKATORI. Ja osobno ponajvise koristim RSI, MACD, Moving Average i mislim da ce ti za pocetak ta tri biti dovoljna... Nemoj ni pokusavat se boksat sam sa sobom i koristit indikatore za dublju analizu.
Treca stvar moras shvatit da postoji daytrading i swing trading. ( Googlaj pojmove )
Cetvrta stvar je STOP LOSS ( Iako sam 900% siguran da ga neces koristit u pocetku )
Peta stvar je nazalost da ces morat ucit na svojim greskama kao i svi mi.
Sesta stvar ima da si se registrirao preko mojih ref linkova da se obogatim  Grin Grin
Binance - 0.1% ( https://www.binance.com/?ref=16038522 )
Kucoin - 0.1% ( https://www.kucoin.com/#/?r=1Krvd )
Bittrex -  0.25%
Hvala na savetima. Kako je krenulo sa ovim bear marketom, imacu dovoljno vremena sve da doktoriram pre nego sto krene bull run Smiley
Nemam BTC. Imam nesto malo ETH pa cu se mozda poigrati ako procenim da sam naucio dovoljno.
Khm, khm, neke od naloga vec imam, pa se neces bas obogatiti na meni, ali evo bar Merit za trud. Wink

^^ postoje dva problema sa kucoin-om:
1) nemaju stop loss funkciju, tako da pada dosta ovog sto smo pricali u vodu ako ne mislis biti vezan za monitor 24/7
Super informacija. Ovo mi je ustedelo dosta vremena, da znam da odmah preskocim KuCoin. Hvala.
sr. member
Activity: 2464
Merit: 318
Kao sto je SISAR rekao, stop loss je nesto sto se MORA koristit... Bolje je puknut 5% i nastavit dalje nego 50% i cekat tjednima ako ne i mjesecima da se vrijednost vrati... Ako se vrati...

Problem je naravno što i profesionalci to znaju, pa zarađuju i farmanjem stop-lossova  Grin
full member
Activity: 238
Merit: 113
^^ postoje dva problema sa kucoin-om:

1) nemaju stop loss funkciju, tako da pada dosta ovog sto smo pricali u vodu ako ne mislis biti vezan za monitor 24/7

2) Nizak volumen. pogotovo ako zelis trejdat ove low-mc valute, dosta njih imaju manje od 10btc dnevnog volumena. S takvima se cesto desava da savrseno pogodis kretanje cijene ali se tvoj order ne pokupi (ili samo djelimicno pokupi) jer nije bilo dovoljno volumena.


Binance je po pitanju i jednog i drugog puno bolji.

Kucoin je dobra stvar za alt season, tad mozes kupiti friško listane coin-e i ocekivati da naprave +150% u roku prvih 7 dana. Ali imajte na umu da isto tako brzo padaju ako krene bear market.
Pages:
Jump to: