Pages:
Author

Topic: Najbolji stablecoin - page 4. (Read 1169 times)

legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
October 21, 2019, 03:10:36 AM
#27
Na ovom linku je jako dobra definicija stablecoina: https://www.investopedia.com/terms/s/stablecoin.asp
Ukratko, stabilnost cijene, instantno procesiranje i sigurnost i a kraju ono što neću prevoditi (jer prijevod zvuči smiješno a nemamo pravu hrvatsku riječ), Fiat-Collateralized Stablecoins ili Crypto-Collateralized Stablecoins ili Non-Collateralized (algorithmic) Stablecoins .
Jasno je da bitcoin nema ništa sa stablecoinom.

Ma pretpostavljam da mladen00 govori da je za njega BTC stablecoin jer ga ne zanima vrijednost BTC-a u fiat valuti nego svaki kripto gledao koliko vrijedi BTC-a. U tom smislu se može reći da je BTC stablecoin. Međutim, mislim da je još puno prerano za to jer ne možeš živjeti bez fiat-a. Istina, neki (rijetki) mogu u BTC-u primati plaću ali kako sam napisao ranije - ne možeš apsolutno svaku stvar koja ti je potrebna za život platiti BTC-om. Primjerice, ajde otiđi u pekaru i plati kruh BTC-om. Ne može jer (koliko znam) niti jedna pekara ga ne prima.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
October 20, 2019, 07:19:05 AM
#26
NAslov teme bi trebao biti najbolje od najgorega Cheesy
Stable coini su stabilni (u kripto razmjerima) samo ako nema rasta/pada. Plus toga najveći minus im je velika izloženost većinom USD-u.
Jedini kripto stablecoin je Bitkoin; odnosi više-manje plešeju oko njega.

Nisam baš shvatio što želiš reći time da su stablecoin stabilni kad nema pada/rasta. Pa to je logično, zar ne? Coin je stabilan ako ne raste/pada. E sad, jedino ako si mislio na to da su stablecoini stabilni samo kad je kripto tržište relativno mirno. Ali to isto ne bi baš rekao... USDT je imao najveću krizu kad je bilo problema oko toga je li stvarno 100% pokriven. Mislim da mu je tad vrijednost pala do $0.90 ali se na kraju opet vratila. Želim reći da ta nestabilnost nije imala previše veze uz nestabilnost kripto tržišta...

Što se tiče stablecoina općenito, ne koristim ih baš puno. Kad bi stvarno htio velik novac prebaciti u neku stabilnu valutu, prebacio bi u fiat. Ima dosta burzi koje to omogućuju...


Nikad nisam koristio niti jedan stablecoin osim bitcoina. Ako npr bitcoin poraste 30% koliko je stabilan npr. USDT? Prema čemu? Običnom USD? I to ti je stabilnost

Ja tebe ništa ne razumijem... Bitcoin je stablecoin jedino ako sve što kupuješ u životu možeš platiti BTC-om (ne znam kako ti, ali ja veliku većinu stvari koje kupujem moram platiti kunama ili nekom drugom fiat valutom). Jer u suprotnom BTC ne možeš smatrati stablecoinom jer jedan dan za njega možeš kupiti auto, drugi dan bicikl, a treći dan kuću. OK, malo pretjerujem ali da ga je*eš, BTC ne možeš smatrati stablecoinom.

Na ovom linku je jako dobra definicija stablecoina: https://www.investopedia.com/terms/s/stablecoin.asp
Ukratko, stabilnost cijene, instantno procesiranje i sigurnost i a kraju ono što neću prevoditi (jer prijevod zvuči smiješno a nemamo pravu hrvatsku riječ), Fiat-Collateralized Stablecoins ili Crypto-Collateralized Stablecoins ili Non-Collateralized (algorithmic) Stablecoins .
Jasno je da bitcoin nema ništa sa stablecoinom.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
October 19, 2019, 02:40:40 PM
#25
NAslov teme bi trebao biti najbolje od najgorega Cheesy
Stable coini su stabilni (u kripto razmjerima) samo ako nema rasta/pada. Plus toga najveći minus im je velika izloženost većinom USD-u.
Jedini kripto stablecoin je Bitkoin; odnosi više-manje plešeju oko njega.

Nisam baš shvatio što želiš reći time da su stablecoin stabilni kad nema pada/rasta. Pa to je logično, zar ne? Coin je stabilan ako ne raste/pada. E sad, jedino ako si mislio na to da su stablecoini stabilni samo kad je kripto tržište relativno mirno. Ali to isto ne bi baš rekao... USDT je imao najveću krizu kad je bilo problema oko toga je li stvarno 100% pokriven. Mislim da mu je tad vrijednost pala do $0.90 ali se na kraju opet vratila. Želim reći da ta nestabilnost nije imala previše veze uz nestabilnost kripto tržišta...

Što se tiče stablecoina općenito, ne koristim ih baš puno. Kad bi stvarno htio velik novac prebaciti u neku stabilnu valutu, prebacio bi u fiat. Ima dosta burzi koje to omogućuju...


Nikad nisam koristio niti jedan stablecoin osim bitcoina. Ako npr bitcoin poraste 30% koliko je stabilan npr. USDT? Prema čemu? Običnom USD? I to ti je stabilnost

Ja tebe ništa ne razumijem... Bitcoin je stablecoin jedino ako sve što kupuješ u životu možeš platiti BTC-om (ne znam kako ti, ali ja veliku većinu stvari koje kupujem moram platiti kunama ili nekom drugom fiat valutom). Jer u suprotnom BTC ne možeš smatrati stablecoinom jer jedan dan za njega možeš kupiti auto, drugi dan bicikl, a treći dan kuću. OK, malo pretjerujem ali da ga je*eš, BTC ne možeš smatrati stablecoinom.
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
October 19, 2019, 02:34:29 PM
#24
NAslov teme bi trebao biti najbolje od najgorega Cheesy
Stable coini su stabilni (u kripto razmjerima) samo ako nema rasta/pada. Plus toga najveći minus im je velika izloženost većinom USD-u.
Jedini kripto stablecoin je Bitkoin; odnosi više-manje plešeju oko njega.

Nisam baš shvatio što želiš reći time da su stablecoin stabilni kad nema pada/rasta. Pa to je logično, zar ne? Coin je stabilan ako ne raste/pada. E sad, jedino ako si mislio na to da su stablecoini stabilni samo kad je kripto tržište relativno mirno. Ali to isto ne bi baš rekao... USDT je imao najveću krizu kad je bilo problema oko toga je li stvarno 100% pokriven. Mislim da mu je tad vrijednost pala do $0.90 ali se na kraju opet vratila. Želim reći da ta nestabilnost nije imala previše veze uz nestabilnost kripto tržišta...

Što se tiče stablecoina općenito, ne koristim ih baš puno. Kad bi stvarno htio velik novac prebaciti u neku stabilnu valutu, prebacio bi u fiat. Ima dosta burzi koje to omogućuju...


Nikad nisam koristio niti jedan stablecoin osim bitcoina. Ako npr bitcoin poraste 30% koliko je stabilan npr. USDT? Prema čemu? Običnom USD? I to ti je stabilnost
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
October 18, 2019, 03:15:22 PM
#23
NAslov teme bi trebao biti najbolje od najgorega Cheesy
Stable coini su stabilni (u kripto razmjerima) samo ako nema rasta/pada. Plus toga najveći minus im je velika izloženost većinom USD-u.
Jedini kripto stablecoin je Bitkoin; odnosi više-manje plešeju oko njega.

Nisam baš shvatio što želiš reći time da su stablecoin stabilni kad nema pada/rasta. Pa to je logično, zar ne? Coin je stabilan ako ne raste/pada. E sad, jedino ako si mislio na to da su stablecoini stabilni samo kad je kripto tržište relativno mirno. Ali to isto ne bi baš rekao... USDT je imao najveću krizu kad je bilo problema oko toga je li stvarno 100% pokriven. Mislim da mu je tad vrijednost pala do $0.90 ali se na kraju opet vratila. Želim reći da ta nestabilnost nije imala previše veze uz nestabilnost kripto tržišta...

Što se tiče stablecoina općenito, ne koristim ih baš puno. Kad bi stvarno htio velik novac prebaciti u neku stabilnu valutu, prebacio bi u fiat. Ima dosta burzi koje to omogućuju...
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
October 18, 2019, 03:32:25 AM
#22
NAslov teme bi trebao biti najbolje od najgorega Cheesy
Stable coini su stabilni (u kripto razmjerima) samo ako nema rasta/pada. Plus toga najveći minus im je velika izloženost većinom USD-u.
Jedini kripto stablecoin je Bitkoin; odnosi više-manje plešeju oko njega.
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
September 12, 2019, 04:00:52 PM
#19
Moram priznati da nisam proučavao stablecoine puno, ali zar nije poanta cijelog blockchaina u decentralizaciji. A većina stablecoina je centralizirana. Zato mi nije jasno kako ljudi ne koriste DAI koji je decentraliziran. OK, priznajem da nisam baš puno proučavao o čemu točno se radi (najviše zato jer stablecoine uopće ne koristim) ali znam da piše da se radi o decentraliziranom stablecoinu iza kojeg je smart contract koji "radi na tome" da mu vrijednost uvijek bude oko $1.

Jedino zasto ja osobno koristim stablecoin je za brze transakcije u trejdanju...
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
September 12, 2019, 03:59:56 PM
#18
Ja ti samo kažem da 'imati pokriće' ne znači nužno imati sve na bankovnom računu u dolarima.

Bitfinexu ne vjerujem ni ja, Tether ne bih baš koristio za neki nekontrolirani hold (recimo ovo što je Binance nudio, lock Tethera s velikim prinosima), ali mislim da su stablecoinsi zapravo jako dobra stvar za sve tradere i uvelike ih koristim - za sada bez poteškoća.

I upravo je u tome znaci ceo problem; Tether je sam tvrdio da ima pokrice i ispada da nema. Znaci lazu, i to jeste velik problem (bez poverenja nece dugo)...
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
September 12, 2019, 07:34:49 AM
#17
Moram priznati da nisam proučavao stablecoine puno, ali zar nije poanta cijelog blockchaina u decentralizaciji. A većina stablecoina je centralizirana. Zato mi nije jasno kako ljudi ne koriste DAI koji je decentraliziran. OK, priznajem da nisam baš puno proučavao o čemu točno se radi (najviše zato jer stablecoine uopće ne koristim) ali znam da piše da se radi o decentraliziranom stablecoinu iza kojeg je smart contract koji "radi na tome" da mu vrijednost uvijek bude oko $1.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
September 12, 2019, 05:48:25 AM
#16
Ja ti samo kažem da 'imati pokriće' ne znači nužno imati sve na bankovnom računu u dolarima.

Bitfinexu ne vjerujem ni ja, Tether ne bih baš koristio za neki nekontrolirani hold (recimo ovo što je Binance nudio, lock Tethera s velikim prinosima), ali mislim da su stablecoinsi zapravo jako dobra stvar za sve tradere i uvelike ih koristim - za sada bez poteškoća.
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
September 12, 2019, 05:39:16 AM
#15
Ne slažem se, nimalo. Drži odnos 1:1 jer je stablecoin i jer će se svako odstupanje veće od nekoliko promila iskoristiti kao arbitraža.

Mislim da se apsolutno ništa ne bi dogodilo da sad izađe podatak da je Tether zaista samo 70% backed.

Ne uspoređujem s valutama, uspoređujem sa svim financijskim instrumentima. Nitko nema pokriće za svo zlato koje papirnato izdaje, za sve dionice, za sve derivate.. Jednostavno to ne funkcionira tako.
Tether je na neki način financijski instrument, ne vidim zašto bi on morao biti 100% backed.

Zapravo, da preformuliram. Apsolutno mislim da bi morao biti, ali isto tako mislim da bi sve na svijetu moralo biti 100% backed. Dok god nije, dug će biti 30 puta veći od svog novca koji na svijetu postoji, i ne vidim zašto bi Tether morao igrati po drugačijim pravilima.


Drzi 1:1 jer ljudi vjeruju da ima pokrice. A ljudi vjeruju da Tether ima pokrice zato sto su sami to tvrdili , i u tome je problem oko toga. Ovo su tvrdili do nedavno 
Quote
Every tether is always backed 1-to-1, by traditional currency held in our reserves. So 1 USDT is always equivalent to 1 USD.
.
Znaci njihova tvrdnja, i na taj nacin su drzali cijenu, kao uostalom i ostali stable coini.


Sada su ipak malo korigirali tu tvrdnju.
Quote
Every tether is always 100% backed by our reserves, which include traditional currency and cash equivalents and, from time to time, may include other assets and receivables from loans made by Tether to third parties, which may include affiliated entities (collectively, “reserves”). Every tether is also 1-to-1 pegged to the dollar, so 1 USD₮ is always valued by Tether at 1 USD

Kad je bila ona prica o reviziji prosle godine, tether je pao  na 0.92 na svim burzama, nisu to bas promili. Stvar je u povjerenju, i zato su neke fiat valute jake, jer iza njih stoje jake i stabilne zemlje a neke imaju apoene od milijarde i inflacije od par tisuca % godisnje.

Ja osobno drzim tether max par dana. Znao sam i par mjeseci ono kad je bio konstantan pad prosle godine pa se i profitiralo fino na tome, ali vise se nemam namjeru igrat na taj nacin. Ne vjerujem Bitfinexu kao uostalom ni jednom exchangeu.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
September 12, 2019, 04:54:59 AM
#14
Ne slažem se, nimalo. Drži odnos 1:1 jer je stablecoin i jer će se svako odstupanje veće od nekoliko promila iskoristiti kao arbitraža.

Mislim da se apsolutno ništa ne bi dogodilo da sad izađe podatak da je Tether zaista samo 70% backed.

Ne uspoređujem s valutama, uspoređujem sa svim financijskim instrumentima. Nitko nema pokriće za svo zlato koje papirnato izdaje, za sve dionice, za sve derivate.. Jednostavno to ne funkcionira tako.
Tether je na neki način financijski instrument, ne vidim zašto bi on morao biti 100% backed.

Zapravo, da preformuliram. Apsolutno mislim da bi morao biti, ali isto tako mislim da bi sve na svijetu moralo biti 100% backed. Dok god nije, dug će biti 30 puta veći od svog novca koji na svijetu postoji, i ne vidim zašto bi Tether morao igrati po drugačijim pravilima.
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
September 12, 2019, 04:46:50 AM
#13
Ma ok, jasno. Ali me zanima koje bi posljedice bile da se otkrije da nije 100% backed. Što im mogu, s obzirom da SVE u financijskom svijetu funkcionira na isti način. Tether je bar 70% backed, vjeruj mi da je to gornji dom.

Pa za sada tether drzi odnos  cca 1:1 bas zato jer se vjeruje da je 100% backed. A ako nije, onda  sigurno ide dolje.A i taj audit prosle godine, koliko sam citao i koliko se sjecam, on u biti nje radjen po pravilima, tako da to i nije neki dokaz.

A sto se tice usporedbe sa fiat valutama, to ipak nije usporedivo. Iza njih stoji drzave, i sto je drzava jaca, to je i valuta dominantnija. Zato je americki dolar glavna svjestka valuta iako znamo da stancaju koliko im treba, a sa venezuelanskim bolivarom mozes prakticki obrisat guzicu, jer znamo tko stoji iza te valute.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
September 12, 2019, 04:32:05 AM
#12
Ma ok, jasno. Ali me zanima koje bi posljedice bile da se otkrije da nije 100% backed. Što im mogu, s obzirom da SVE u financijskom svijetu funkcionira na isti način. Tether je bar 70% backed, vjeruj mi da je to gornji dom.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
September 12, 2019, 04:20:47 AM
#11
Ja uopće ne kužim tu hajku na Tether. Što, nemaju pokriće za cijeli supply? I što onda? Koja svjetska valuta ima 100% pokrića?

Pa neće ni Bakkt imati trenutno pokriće u dolaru za svaki izdani Bitcoin. Financijska tržišta i financijski instrumenti jednostavno ne funkcioniraju tako.

Nije baš što onda... Banke ne tvrde da su 100% pokrivene dok Tether na svojoj web stranici tvrdi upravo to. Čak imaju i dokument za koji tvrde da je dokaz da su 1. kolovoza 2018. imali dovoljno deponiranih sredstava da budu 100% USD backed. OK, to je bilo tada. Ali od tada su izdali skoro dvostruko više USDT-a pa bi možda trebali ponovo napraviti neki audit i staviti novi dokument.

Inače, ne mogu tvrditi da jesu ili nisu 100% pokriveni jer mi se stvarno ne da proučavati. Samo smatram da u kriptu ako nešto imalo "smrdi", onda vjerojatno stvarno smrdi. Barem se do sad sa svim projektima to pokazalo kao istina. Samo je nekima trebalo duže da se pokažu u pravom svjetlu.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
September 12, 2019, 03:40:06 AM
#10
Ja uopće ne kužim tu hajku na Tether. Što, nemaju pokriće za cijeli supply? I što onda? Koja svjetska valuta ima 100% pokrića?

Pa neće ni Bakkt imati trenutno pokriće u dolaru za svaki izdani Bitcoin. Financijska tržišta i financijski instrumenti jednostavno ne funkcioniraju tako.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
September 09, 2019, 06:01:44 AM
#9
Koja je poanta ovolikog broja stablecoina? Osim, kao i svugdje, da svatko ugrabi svoj dio "kolača". Stvarno ne vidim svrhu tolikog broja stablecoina, a ionako velika većina i dalje koristi Tether bez obzira na sudske postupke i sve negativnosti koje se vrte oko njega. Zapravo mi je čudno da nema više "gold-backed" coina jer u zadnje vrijeme dosta ljudi "zaziva" novu financijsku krizu, a onda je ipak bolje lovu držati u zlatu nego u dolaru, zar ne?

Ma sve je to shit, ali sad svi hoće da uđu pre nego se pojavi Libra
i pre nego Tether padne
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
September 09, 2019, 02:20:23 AM
#8
Binance pokreće svoj stable coin BUSD
zajedno sa PAXOS, i čak su dobili odobrenje od New York NYDFS

Biće 1:1 sa dolarom $

source:
https://www.coindesk.com/binance-launches-dollar-backed-stablecoin-with-nydfs-blessing

Koja je poanta ovolikog broja stablecoina? Osim, kao i svugdje, da svatko ugrabi svoj dio "kolača". Stvarno ne vidim svrhu tolikog broja stablecoina, a ionako velika većina i dalje koristi Tether bez obzira na sudske postupke i sve negativnosti koje se vrte oko njega. Zapravo mi je čudno da nema više "gold-backed" coina jer u zadnje vrijeme dosta ljudi "zaziva" novu financijsku krizu, a onda je ipak bolje lovu držati u zlatu nego u dolaru, zar ne?
Pages:
Jump to: