Pages:
Author

Topic: Neden Geleceği Geçmişe Satalım? - page 2. (Read 432 times)

full member
Activity: 252
Merit: 100
February 20, 2018, 02:31:05 PM
Kesinlikle katiliyorum.Bu piyasada en onemli sey bence giris parasini kardan cikarip devam etmek bunu yaptigim icin yaptigim hicbir seyden pisman olmadin.
member
Activity: 1022
Merit: 10
February 20, 2018, 12:51:35 PM
Bitcoin'in gerçek potansiyelinin çok yakın bir zamanda çıkma olasılığına ben de inanmıyorum açıkçası.Daha çok uzun bir süre var bu sistemin tam oturması ve iyice yayılması için.Ama Bitcoin gerçek gücünü ortaya çıkardığında diğer para birimlerinin pek bir önemi kalmayacak orası kesin.
full member
Activity: 434
Merit: 112
February 20, 2018, 10:35:09 AM
Konuşmaların bir çoğuna katılıyorum ama geleceği o kadar erken olarak görmüyorum. Şu anda asıl meselenin güvenilir olduğunu insanlara kabul ettirmek ve bankalardan yoğun bir akışın sağlanmasiyla gerçek söz sahibine ulaşması. Ama bunun olması da bircok kişinin işine gelmeyeceği için ya usul usul orada duracak ya yokolacak ya da kendilerine yarar bir şekle dönüşüp büyüyecek
newbie
Activity: 224
Merit: 0
February 20, 2018, 04:44:38 AM
“Bitcoin, bankalardaki dolarlarımdan daha güvende” buna katılmıyorum.mesela şu an myetherwallet.com kapatıp gitse ne hak iddaa edebiliriz?henüz daha güvenli aşamaya gelmedik.
jr. member
Merit: 3
February 20, 2018, 03:24:55 AM
Zengin olmak icin malesef onceden bir miktar hatta biraz fazla miktar paran olmasi gerekiyor bence. Cunku biz gibi insanlar bu tarz riskleri buyuk degerlerle alamiyoruz bu yuzden bizim kazancimizda ona gore oluyor.
sr. member
Activity: 686
Merit: 257
February 19, 2018, 10:48:53 PM
Bitcoin geleceğin para birimi olmaya aday, olurmu olmazmı bunu zaman gösterecek. Burada kendimize şunu sormak durumundayız: böyle bir yatırım için ne kadar risk almalıyım?  Parası bol olan trilyonluk risk alır. Ben kendi adıma bu işe ayırdığım meblağa bakıp şöyle sordum kendime; bu para dursa beni güldürürmü, batsa öldürürmü? Hiçbiri cevabı geleceğe yatırım yaptığım meblağdır. nacizane tavsiyem bütçenize göre risk alın.
sr. member
Activity: 1106
Merit: 273
February 19, 2018, 08:40:07 PM
Aptalca ve iğrenç gibi kelimeler kullanarak bu konuda fikir beyan edilmesi aşırı derecede sağlıksız ve profesyonel olmayan birinin yaklaşımı gibi algılanıyor bana göre. Kriptoyu ve bitcoini bu şekilde karalamaya çalışan sırf kötücül cümlelerden rahatsız oluyorum. Bir teknolojiden beslenerek ortaya çıkan şeylere inanıp inanmayacağını insanlar belirler, buna aptallık demek fikrimce düpedüz cehalet olur.
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
February 19, 2018, 06:50:37 PM
Kriptoparaları bilmem, Bitcoin ve Ethereum'un yükseleceğinden adım gibi eminim.. Eğer birileri gerçekten Bitcoin'in arkasında olmasaydı bugün bu fiyatları göremezdik diye düşünüyorum, dünyada finansal sektöre yön veren bir çok fikir adamı var, Satoshi Nakamoto onlardan biri ya da bir grup olabilir çünkü şu ana kadar her şey bir düzene göre ilerledi.
member
Activity: 98
February 19, 2018, 06:39:06 PM
Hükümetler Bitcoinden çok bütün kripto para birimleri ile ve arkasındaki blok zincir teknolojisi ile ilgileniyorlar ülke ekonomilerinin faydasına kulanmaya çalışacaklar Merkezi olmayan bir sistemi ülke ekonomisine entegre etmek zor olacak.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
February 19, 2018, 06:05:35 PM
Geleceğin para biriminden ziyade geleceğin altını desek daha doğru olur sanırım. Henüz ülkeler bitcoini bir para olarak kabul etmiyorlar ki zaten bitcoin deneysel bir sistem bu yüzden kabul etmekte tereddüt ediyorlar. Belki teknolojisiyle yeni şeyler ortaya çıkabilir ve gerçekten geleceğin para birimi ortaya çıkartılabilir fakat bitcoin bence hep bir yatırım aracı olarak kalacak. Altın gibi değerli ve değeri sürekli yükselen bir şey haline gelecek.
member
Activity: 322
Merit: 16
February 19, 2018, 05:24:10 PM
Her ne kadar gelecek olarak görsek de buna bu kadar kolay izin vermeyecekler . Yani şöyle ki bitcoini ilk gördüğümde hayatta bu seviyelere geleceğine inanmazdim herkes gibi. Şimdi de herkes geleceğin parası olacağını söylüyor . Bende diyorum ki çoğunluğun düşündüğünde kandırma daha kolay olur yönlendirilme olabilir 

Üzerimizde oynanan büyük bir oyun var diyonuz yani. Başka bir açıdan bakınca neden olmasın dedim. Toplulukları nasıl yonteceklerini biliyorlar bizi de yoneterek küçük ödüller vererek amaca ulaşmak. Neden olmasın
full member
February 19, 2018, 05:20:22 PM
Bitcoin para transferi için yaratılmış bir kripto para. Biz onu yatırım aracına dönüştürdük. Çok büyük paralar bekliyoruz. Kendimize göre haklıyız. Geleceğimizi satmak istemeyiz. Güzel günler görmek istiyoruz.
member
Activity: 294
February 19, 2018, 05:15:59 PM
Her ne kadar gelecek olarak görsek de buna bu kadar kolay izin vermeyecekler . Yani şöyle ki bitcoini ilk gördüğümde hayatta bu seviyelere geleceğine inanmazdim herkes gibi. Şimdi de herkes geleceğin parası olacağını söylüyor . Bende diyorum ki çoğunluğun düşündüğünde kandırma daha kolay olur yönlendirilme olabilir 
member
Activity: 98
February 19, 2018, 04:46:02 PM
Gelecekte çok değerlenecek beni zengin edecek yatırım aracı olan kripto paraları panik duygusuna kapılarak satmam. Daha sonra pişman olmak istemiyorum. Sepetime her zaman sahip çıkarım.
full member
Activity: 182
“Decentralized Transportation Economy”
February 19, 2018, 03:16:31 PM
Bitcoinlerini çok iyi fiyata satın almış bundan sonra pek korkacağı bir şey yok tabi sonuna kadar hodl yapacak. Ben olsam ben de öyle yapardım. Hatta paraya ihtiyacım oldukça azar azar bozardım hepsini bir anda bozmazdım.
newbie
Activity: 280
February 19, 2018, 12:46:21 PM
geleceği geçmişe satmak terimi ve mantığı gerçekten güzel olmuş hocam, tam yerinde bir tespit tek cümleyle özetlenmiş.
member
Activity: 406
Merit: 12
February 19, 2018, 12:34:20 PM
Bende zamanında elimde olan arabalarımı ve merkezi yerdeki arsamı satıp girmiştim.. Hamdolsun bugün o yatırım sayesinde büyük bir maden kurdum, arbitraj yapıyorum, hodl yapıyorum, al-satlar yapıyorum. Allah bana o zamanlar bir yol gösterdi bende o yolu hamdolsun çok güzel değerlendirdim.

Bu adamın yaptığı yatırım çok büyük fakat arkadaşların dediği gibi adam bu kadar bitcoini kaybetse gene üzülmez. Bizim toplumuz bir yatırım yapacağı zaman elinde tek serveti olan evini, arabasını satmaya çalışıyor ve bu yüzden mantıklı hareket edemiyor. Bu adam bugün parasını bıraksa 10 sene sonra alır, fakat bizim milletimiz elindeki tek varlığını yatırdığı için hergün parasını takip ediyor bundan dolayı sistemin zararına uğruyor.

Günlük takip+ panik satışı yada sonrasında artış geldiğinde ana paramı alıp çıkayım zihniyeti bu işten zararla yada para kazanmadan çıkmaya sebep oluyor. Arsa alıp değerlensin diye 10 yıl bekleyenler 1 yıl sabredemiyor.
member
Activity: 336
February 19, 2018, 12:17:19 PM
benimde bukadar bitcoinim olsa bende konuşurum.konferans veririm.ancak buna rağmen yatırım stratejisini beğendim.bu türlü yatırımlarda ilk para yatıranlar ,yani kokuyu erken alanlar herzaman daha çok kazanıyorlar.
newbie
Activity: 238
February 19, 2018, 11:39:19 AM
Tim Draper ,adam bitcoini icat eden kişi gibi konuşuyor, kendisi icat etmiş olsaydı bu kadar korumazdı , aslında bizi ilgilendiren kısım Tim Draperin ne söylediğinden çok ne söylemek istediği ile alakalı ,BTC sağlamdır ,iyi bir yatırım aracıdır ,diye mesaj verirken acaba  Btc yükselecek diye beklenti içine girsek doğru yapmış olurmuyuz.
hero member
Activity: 2030
Merit: 402
February 19, 2018, 11:13:40 AM
Tim Draper'ın açıklamaları gayet yerinde ve mantıklı geliyor bana.Çünkü şimdiden bile belli olduğunu düşünüyorum Bitcoin'in gelecekteki para birimi olacağı.Blockchain teknolojisi ile çok güzel işler başaracak Bitcoin.
Pages:
Jump to: